Charlieho andílci (2019)

Milý, neškodný film, ktorý po naozaj nevydarených traileroch celkom prekvapil. Bol však potrebný?Ak by ste dvadsať rokov starý, prvý celovečerák od McG-ho s Cameron, Lucy a Drew postavili priamo vedľa túto novinku, nemali by ste pocit, že ide o naozaj dvadsať rokov starý film. Banksovej Anjeli sú totiž príliš vizuálne aj technicky nezaujímaví, strohí a nie vždy vedia čím vlastne chcú byť (na realistické poňatie sú stále príliš blázniví a ťažko uveriteľní a na skvelú štýlovú akčnú komédiu príliš fádni). Ale stále platí, že ako jednohubka je to fajn. Stojí to za to už len kvôli Kristen Stewart, ktorá je naozaj vtipná a takto uvoľnenú som ju pred kamerou ešte nevidel. Ona je kráľovnou tejto show.

Chvilky (2018)

Malý klenot. Krásne pomalé tempo a výnimočný zmysel pre detail a skúmanie vnútorného sveta hlavnej postavy. Škoda posledného dejstva, ktoré namiesto ráznejšieho vyústenia (už trochu monotónne) vyšumí. Inak je film tým čo popisuje v názve. Chvíľkami, ktoré plynú. Jenovéfa Boková je v hlavnej úlohe božská. Jej oči toho povedia mnoho, aj keď jej tvár prakticky nemení výraz. Odporúčam!

X-Men: Dark Phoenix (2019) odpad!

Vzhľadom na moje meno asi nemusím nikomu vysvetlovať aký veľký fanúšík X-MEN-ov som. A zrejme nemusím vysvetlovať ani ako veľmi mám rád príbeh Dark Phoenixa. Tento film však nie je ani filmom o X-MEN-och a rozhodne ani filmom o Dark Phoenix (napriek svojmu názvu). Úprimne nerozumiem čo ste si v tomto filme mnohí našli, keď tu vidím veľa tých dobrých hodnotení. Ale o individuálnom vkuse pomlčím. Nie každý predsa potrebuje kvalitu aby sa zabavil. To, že som sa mal dôvod obávať mi bolo jasné už vtedy, keď sa ohlásilo, že Dark Phoenix bude režírovať producent a príležitostný scenárista tejto série, debutujúci Simon Kinberg. Človek, ktorý sprznil Fantastic Four a o režírovaní mega-projektu nemá z režisérskeho stanoviska ani poňatia. Potom prišla správa, že film sa presúva z pôvodne stanovenej premiéry (November 2018) na Február 2019. Zaváňalo to prúserom. Potom sa ohlásilo, že sa ide pretáčať celé tretie dejstvo. A film sa definitívne presunul na Jún 2019. To už naozaj nepôsobilo dobre. Napriek tomu som sa rozhodol, že nebudem súdiť, kým neuvidím. Látku aj postavy mám rád (aj keď som väčším fanúšíkom Singerovych filmov). A tak som sa tešíl. Dúfal, že snáď pôjde o malý zázrak a nie o staré dobré pravidlo - čím viac pretáčiek a odkladania - tým väčšia sračka. Opak je však pravdou. Dark Phoenix totiž začína celkom sľubne, ale akonáhle sa naši hrdinovia vrátia späť na zem (asi 5 minút po začiatku filmu), všetko ide dole vodou. Kinberg (ktorý si scenár sám napísal) totiž zliepa dohromady len hlúpe a otrepané motívy, ktoré sme už videli inde a lepšie, alebo naopak také, ktoré nedávajú vôbec zmysel. Čo prosím vás v 114 minútovom filme o psychickom rozklade jednej z najmilovanejších comicsových hrdiniek vôbec, robí ufónska invázia s naprosto nevyužitou Jessicou Chastain. Čo tam robí 99% toho papierového paškvilu? Väčšina replík je smiešna, a ak smiešne nie sú aj situácie, zaručím vám, že sú nudné. Keď som po prvej tretine pochopil, že toto nikam nepovedie, jediné v čo som dúfal bolo, že film snáď už čoskoro skončí a budem naň môcť zabudnúť. Ale bohužial sa vliekol ešte hodnú chvíľu a k ničomu zaujímavému sa nedostal. Singera z tejto série vyšachovali. Avšak ešte aj jeho (nie až tak skvelý Apocalypse) bol dokonalosťou, ktorá mala dej a pohybovala sa v inteligentných rovinách. Dark Phoenix je bohužiaľ len spleťou chaotickej a zmätenej mysle 7 ročného chlapca, ktorý má pocit, že takto nejak sa robí dobrý film. A bohužiaľ mu to vybuchlo priamo do tváre. Hansz Zimmer sa o projekte vyjadril, že jediný dôvod prečo súhlasil s ďaľšou komiksovou adaptáciou bolo to, že pri Dark Phoenix mal možnosť vyskúšať niečo iné, nové a jedinečné. Nepodarilo sa. Kde sú tie časy, keď X-meni začínali Ottmanovým výbušným a geniálnym hudobným motívom a foxovský font nám oznamoval, že prichádza ďaľší skvelý príbeh naších milovaných outsiderov. Dark Phoenix mal byť grandióznym zavŕšením 19 ročnej série. Je to však len kus hovna, ktorý spôsobil jediné. Dark Phoenix sa už tak skoro na plátne neobjaví, dva krát nám ho totiž Hollywood zničil a pošliapal. Obrovské, obrovské sklamanie.

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda) odpad!

Absolútny heartbreak. Roky vernosti , vytrvalosti a budovania charakterov boli v jedinej epizóde vyhodené von oknom a spálené na popol. PURE TRASH.

Hellboy: Královna krve (2019) odpad!

Ohavnosť, ktorá nie je ani vtipná, ani cool. Hellboy je mojím oblúbencom, toto s ním však malo pramálo spoločného. Postavy sú ploché, väzby medzi nimi (či nebodaj ich vývoj) naprosto absentujú... a celkovo to pôsobí, že to všetci zúčastnení robili bez chuti a bez vášne. Škoda. Tento film spôsobil jediné, Hellboya tak skoro na plátne už neuvidíme.

Unicorn Store (2017)

Zvláštne nevyrovnaný film. Skvelý a jednoduchý nápad o boji dieťaťa v každom z nás s dospelosťou postráda pevnejšiu ruku, hravejší vizuál a menej tlačenia na pílu. Škoda.

Všechno nejhorší 2 (2019)

Z filmu je cítiť, že si ho všetci zúčastnení užili. Škoda, že tá zábava sa, ale neprenáša aj na diváka. To myslím ako hodnotenie stačí.

The Final Wish (2018) odpad!

Môže mi niekto vysvetliť, ako môže vyumelkovaná slečna Melissa Bolona, ktorá vyzerá ako z trashového porna ,,hrať,, v nejakom filme? Každý jej pohyb, mimika, gesto či replika ma boleli. Nerozumiem. A film? Hrôza. A nie tá lichotivá.

Vox Lux (2018)

A Star Is Torn! Výborný ponor do života showbusinessového trashu. Skvelá réžia. Bradey víťazí nad Bradleym...pre mňa rozhodne.

Umbrella Academy (2019) (seriál)

Podobne ako pro Netflixáckej Sabrine, nezvládnuté. Dramaturgia jednoducho nefunguje. Kvantum zaujímavých postáv, z ktorých vás skutočne napokon zaujímajú len tri. Je škoda, že to nezhustili do šiestich prehľadných a dobre vygradovaných epizód. Takto je to zbytočne spomalené a v epizódach 2-7 sa takmer nič neudeje. Nič smerodajné, nič zásadné. Škoda.