Prometheus (2012)

Tento film hodnotím dobře, jelikož ve velmi podobný Vetřelci v mnoha scénách a ten se mi samozřejmě velmi líbí. Právě až přílišná shodnost s původním Vetřelcem je na závadu. Zpracovat se to dalo podle mě z trochu jiného úhlu, aby je to trochu odlišovalo, proto dávám 4 hvězdy.

Po zániku Země (2013)

Rodinný podnik pana Smitha, který nevěděl jak získat nějaké další peníze a proto se rozhodl vytvořit tento film, u kterého nemůžeme mluvit o nějakých filmových kvalitách. Když jsem to viděl, tak mi to přišlo jako kdybych se díval na Hunger Games v nějaké nepovedené formě. Nejvíce mě ale vadily neuvěřitelně špatné dialogy, hlavně mezi Smithem a jeho synem, které snad nemají obdoby.

Ledové království (2013)

Celkem dobře zpracovaný animák, u kterého mi nevadily písničky, ba naopak se tam velmi hodily a i české zpracování není tak hrozné, jak by se dalo předpokládat. Vizuálně krásné, zpracování postav dobré, příběh vcelku pohlcující a i díky tomu se nebudete u tohoto filmu nudit.

Gravitace (2013)

Nevím, co na tomto filmu všichni mají. To, že je film perfektně zpracovaný po vizuální stránce neznamená, že je výborný, jelikož musíme zohlednit i řadu jiných hledisek, jako například propracovanost příběhu, hloubku postav a dialogy. Právě tyto kategorie jsou u tohoto filmu problém. Příběh je znovu velmi předvídatelný, je až moc jednoduchý a nezáživný. Postavy není možné až na 2 hodnotit, jelikož všechny hned po začátku filmu zemřou. Co se týče zbývajících, tak mě popravdě výkon Sandry Bullock velice zklamal a George Clooney to moc šanci nezlepšit neměl, jelikož také zemře a zbyde tam pouze 1 postava, což není úplně dobré, zvláště když ještě není tento herecký výkon nijak přesvědčivý. Z těchto důvodů tomuto filmu nemohu dát vyšší hodnocení.

Králova zahradnice (2014)

Popravdě jsem očekával od toho mnohem více, hlavně asi větší rozvětvenost příběhu, jelikož děj mi přišel až moc strohý. Očekával jsem, že uvidím velkolepý návrh a výstavbu zahrady okolo celého zámku, ale tento film nás pouze zavedl na stavbu nějakého malého podia a nic víc. Mohu skoro až říci, že mě to nudilo, neboť ani vztahy a charaktery postav nebyly nijak propracované, což je veliká škoda.

Interstellar (2014)

Velmi dobrý film, což se dalo od Nolana očekávat. V tomto žánru je to něco jakoby přelomového, něco co mění pravidla. Je tu asi zbytečné psát, že po vizuální stránce je to samozřejmě perfektní, ale i příběh je velmi propracovaný, což se bohužel neděje u jiných filmů zabývajících se podobnou problematikou. Ovšem musím říci, že v některých místech je příběh na mě až moc složitý, možná bych ocenil větší vysvětlení přímo ve filmu, ale to ovšem odporuje zase délce filmu, která je už tak velmi velká, proto dávám 4,5 hvězdy.

Co jsme komu udělali? (2014)

Velmi dobrá komedie, u které se budete určitě smát. Po dlouhé době mě zase nějaký nový film rozesmál, za což jsem velmi rád. Ono tato tématika přímo vybízí k určitému typu humoru, ale nesmí se to přehnat, což se zde naštěstí nestalo. Výkony herců jsou také výborné, hlavně Christiana Claviera, který se nemůže smířit s tím, co se mu děje v jeho rodině.

V hlavě (2015)

Po dlouhé době zase jeden dobrý animák. Popravdě jsem nejdříve nevěřil, že by se tento nápad dal dobře zfilmovat, ale opak se stal pravdou. Tento film je něco absolutně originálního, co tu ještě nebylo a to je v dnešní době obdivuhodné. Je možná pravdou, že by se z této myšlenky dalo vytěžit ještě více, ale já jsem spokojen. Celkové zpracování je velmi zajímavé, jak postavičky tak i vnitřek hlavy a zásobárna vzpomínek a další věci. Je to jeden z mála filmů, kde na Vás zároveň působí jak radost, jelikož je zde i dosti humorných scén, tak ale i smutek, který je velmi intenzivní a nedá se srovnat asi s žádným jiným animovaným filmem. Dávám 4,5 hvězdy a to pouze za to, že zde bylo více prostoru jak s tímto výborným nápadem nakládat.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Animák, od kterého jsem očekával rozhodně více. Předvídatelnost děje byla zase obrovská, pokusy o vtipy opět nevydařené a akčnost některých scén už to prostě nezachrání. Musím říci, že mě tento film prostě ničí nezaujal a myslím, že se na něj už za nějakou dobu ani nevzpomenu.

Marťan (2015)

Další z řady amerických sci-fi, který je po technické stránce zpracován výborně, ale to je dnes už málo vzhledem k množství podobných filmů. Příběh je zde zcela předvídatelný a navíc není ničím ozvláštněný, dějová linie je až moc přímá. Pokusy o komické situace také se také evidentně moc nevydařily, jelikož jsem se v průběhu celého filmu ani jednou nezasmál, ale možná je to jen tím, že mám odlišný typ humoru. Navíc je vůbec otázka, zda by vše co se ve filmu stalo, bylo ve skutečnosti možné. O tom dost pochybuji, což je velice smutné, protože jak je vidět autoři se snažili aby tento snímek byl právě co nejrealističtější. Tento film doporučuji všem, kterým nejde tolik o propracovanost příběhu a postav, ale spíše o vizuální stránku filmu.