Galaxy Quest (1999)

Výborně a vtipně zpracovaný nápad na vytvoření parodie na Star Trek a Alan Rikman zase jako vždy perfektně znechucený a otrávený.

Univerzální uklízečka (2005)

Velmi dobrá černá komedie, kde Maggie Smith jako vraždící hospodyně, která vyřeší veškeré Vaše problémy, je prostě úžasná a jako bonus ještě Rowan Atkinson, který velmi příjemně dotváří jako kněz tuto zabijáckou atmosféru.

Přesný jako smrt (1983)

Krátký film, který když se rozjede, tak ho nic nezastaví. Rychlý sled skečů, které jsou výborně propracované a hlavně vtipné, až na několik výjimek, proto 4 hvězdy.

Za plotem (2006)

Jeden z nejlepších animáků co jsem viděl. Perfektní vybarvení charakterů jednotlivých postav a hlavně plno výborných vtipů, někdy to zachází až do černého humoru, který se ale k určitým scénám prostě hodí.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Sice bych od Rona Howarda očekával více, ale i tak mě to uspokojilo. Tento příběh se mi prostě líbí, je jen možná škoda, že zde nebyla tendence se více odtrhnout od předlohy, což by filmu rozhodně prospělo. Právě proto se ve filmu nachází několik scén, které působí rozhodně velmi zvláštně. Jinak ale hudba to vše prakticky nahrazuje - prostě skvost. To co dokáže Hans Zimmer mě nepřestává udivovat.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Klasika, která neztrácí na vtipu. Pan Lipský byl opravdu jeden z našich nejlepších režisérů vůbec. Pro mě rozhodně nejlepší parodie, co jsem kdy viděl.

Zathura: Vesmírné dobrodružství (2005)

Velmi příjemné zpestření odpoledne, když nemáte co dělat. Nový, velmi zajímavě zpracovaný příběh, který mě rozhodně nenudil, jako to bývá u takovýchto rodinných filmů. Zajímavé je také jak se podařilo spojit klasické motivy rodinného filmu a plnohodnotného sci-fi/fantasy. Tento film si získal mé obliby právě tímto netradičním spojením a hlavně originálním a velmi zajímavým příběhem.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Nejdříve jsem si říkal, že na takový film se snad ani nebudu dívat. Ale když jsem si přečetl, že tam hraje Rickman, tak jsem se přemohl. Když jsem zjistil, že tam pouze mluví robota, tak to mě úplně dostalo. Je ale naprosto obdivuhodné jak ho ztvárnil, jako někoho kterému je vše jedno a má určitý neblahý typ humoru. Jinak tento film pokulhává na celkovém zpracování, které bylo rozhodně velmi zajímavé, ale pro mě nedotažené.

Čistá duše (2001)

Výborně natočené a naprosto strhující výkon Rusella Crowea. Líbilo se mi také, že je v tomto filmu přimíchána i trocha určité mystičnosti, což vůbec nebylo na škodu a diváka to drželo v určitém napětí.

Matilda (1996)

Ten kdo se podívá na to, kolik jsem dal tomuto filmu hvězd, tak si asi řekne, že jsem blázen. Ale mě to prostě bavilo, smál jsem se a některé scény si budu pamatovat ještě hodně dlouho a to je to hlavní.