Skála (1996)

Pokud bych se chtěl dívat na akční film, tak si vyberu asi právě tento. Film z vojenského prostředí, který ale ani diváky, kteří tento typ filmu moc nemusí (jako jsem já), neurazí. Po vizuální stránce naprosto perfektní, dynamický a i vhodně doplněný hudbou od pana Zimmera. Sean Connery je jako dělaný pro tuto roli a perfektně ji zahrál. Prostě film, u kterého rozhodně neusnete a rádi se na něj znovu podíváte.

Nevědomí (2013)

Celkem kvalitní sci-fi, které ve Vás po celou dobu trvání vzbuzuje různé otázky a jste napnutí co se bude dále dít a jak to vlastně celé je. V tomto ohledu moc takovýchto filmů stejného žánru není a rozhodně můžu říci, že se na tento film ještě někdy podívám.

Once (2007)

Krásný, velmi dojemný příběh, který Vás zasáhne u srdce. O to více je ohromující, že tento film byl natočen za velmi krátkou dobu, v autentických interiérech, s neherci a s velmi nízkým rozpočtem. Prostě jednoduchý a nezávislý film, a jak se říká v jednoduchosti je krása. A hudba, ta je prostě překrásná a Oscara si ústřední píseň rozhodně zaslouží.

Muž na laně (2015)

Bylo by to na plný počet hvězd, jen kdyby mě tam neotravovaly každou chvíli scény, kde stojí hlavní hrdina na soše svobody a vypraví svůj příběh. To bylo opravdu úplně zbytečné, přímo až obtěžující. Pak také ten konec, kdy se hl. hrdina rozejde se svou přítelkyní jako by se nic nestalo. Jinak vizuálně naprosto perfektní, škoda jen že jsem to neviděl v IMAXu, protože to muselo být naprosto ohromující, ale i tak jsem měl chvílemi pocit jako bych na tom laně stál já.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Další až překvapivě dobře zvládnutý film od Disney. Velmi dobře propracovaná detektivní zápletka s několika zvraty, vizuálně velmi pěkně zpracované, jak postavičky, tak i město a krajina, navíc ještě doplněné velkou porcí vtipů a gagů, které mě velmi rozesmály, což je velmi dobré znamení. Také oceňuji to, že je to optimistické, což si myslím že je v dnešní době potřeba. Také tento film perfektně reflektuje problémy dnešní společnosti, jako je šikana, různé předsudky vůči jiným lidem a další. V podstatě ani nevím, co bych měl tomuto filmu vytknout.

Totem vlka (2015)

Velmi dojemný příběh o tom, jak je člověk hloupý a nedokáže si ničeho vážit. Natočené je to překvapivě dobře, krásné přírodní scenérie doplněné skvělou hudbou Jamese Hornera, jediné co tomu chybí je určitá jiskra, větší propracovanost příběhu, dialogů a vztahů mezi lidmi.

Země zítřka (2015)

Pro mě to tedy bylo příjemné vysvobození z toho zkaženého světa, který se všude okolo nás a dodal mi slušnou dávku optimismu a myšlenku, že vše se dá změnit a nesmíme nad ničím lámat hůl. Příjemně mě překvapilo i krásné zpracování vymyšleného světa a i určitá zvláštnost tohoto filmu.

Návrat do budoucnosti (1985)

Tento film i dnes zůstává velmi oblíbený a není se čemu divit. Spojuje totiž mistrovsky prvky komedie a sci-fi, což není úplně lehká záležitost. Celkově je velmi záživný, dobrodružný a skvěle doplněný skvělou hudbou. Je to důkaz, že staré filmy jsou mnoha ohledech lepší než celá řada filmů nových.

Nedotknutelní (2011)

Zase jeden perfektně zvládnutý komediální film, který kromě vskutku řady vynikajících scén, má v sobě i něco víc, nějaké zamyšlení nad tím, jak může být život nevyzpytatelný, ale i když se situace zdá být nejčernější, tak nesmíme ztrácet optimismus.

Fantom opery (2011) (divadelní záznam)

Vynikající moderní zpracování Fantoma opery, s vynikající hudbou A. L. Webbera. Výkony zpěváků prostě výborné a celkové zpracování kulis s moderním využitím obřích promítacích ploch vynikající.