Den nezávislosti: Nový útok (2016)

No, oproti té první "sci-fi klasice", bych tohle viděla jako sice stejnou ptákovinu, ovšem o stupeň zábavnější. Opět se tady opakuje ten béčkový feel a rádoby vtipné hlášky lítají ze strany na stranu, přičemž člověk pokaždé v duchu poděkuje pánu bohu, že byl dostatečně při smyslech a nešel na to do kina. V čem to překonává první díl je to, že to je za prvé výrazně svižnější a tím pádem ani ty dvě hoďky zas tak moc nebolí (oproti prvnímu dílu), ale hlavně je to i více akčnější. Druhé plus vidím v ději, kdy je děj absolutně prostý, jinde by to člověk kritizoval, ovšem v tomto případě, kdy se film nebere zas tak vážně a má to být pouze další blockbuster, je to ideální. S ničím se nepářou - hned se něco děje, hned se vysvětlí co se děje, hned se zjistí jak se to zastaví a hned se to zastavuje. :D Takže pro nostalgické fandy tohle bude určitě potěšení, už jen z hlediska obsazení stejných herců z prvního dílu, tak i z nového vizuálně slušivějšího kabátku, ale pro ostatní to bude jen další slátanina na zoufalé zkouknutí v době velké filmové krize.

Kvílení (2016)

Nejdřív jsem to viděla na 4 hvězdy, ovšem po tom brilantním závěru, prostě musim dát plnou palbu. Tenhle film se pro mě stal rozhodně největším překvapením pravděpodobně za celý tento rok. Má to v sobě strašně moc prvků, dokonce i ty komediální, ale celé to prostě skvěle pracuje dohromady. Nabírá to na atmosféře každou minutou a tak z téměř černé komedie se to ladně přehoupne do drama/hororu. Postavy ze začátku můžou působit zvláštně, než si člověk zvykne na známe asijské "přehrávání", co se týče jejich herecké metody. Ovšem postupně jsem to začala přijímat a začala mít k postavám bližší vztah a začala s nimi víc prožívat. Hodně lidí si tady stěžuje na délku tohoto filmu, což mě docela odrazovalo si to vůbec pustit, ovšem za sebe můžu říct, že mi to absolutně nevadilo, možná i naopak. Jelikož film má pěkné tempo, zbytečně se netáhne a nenudí, hlavně má tak úžasnou atmosféru, že to člověka k té obrazovce prostě musí přikovat a že mě to teda přikovalo. Co se příběhu týče, tak nemám absolutně co vytknout, režisér si vybral milionkrát zpracovaná témata (démoni, duchové apod.) a přesto si v nich dokázal najít originalitu. Není to přeplácané, není tam zbytečně moc gore, umí to skvěle vyvolat napětí a hutnou atmosféru, ale dokonce i strach a do toho si ještě geniálně pohrávat s divákem, až do toho za mě perfektního závěru. P.S. u jedné ze závěrečných scén jsem byla tak paralizovaná strachem, že mi i několik slziček ukáplo. A to se mi snad nikdy nestalo a že mám za sebou pořádnou řadu hororů, takže asi tak.. :D

Diagnóza: Šampión (2015)

Velice zajímavé téma, které sráží na kolena nepříliš zdařené zfilmování. Příběh se naprosto zbytečně táhne a plácá od ničeho k ničemu a tak velice rychle ztrácí na zajímavosti. První půlka ujde, drží si pěkně pozornost, ovšem to následně upadá poté, co se dovíme, o co tam jde a u toho se film naprosto zasekne. A takhle to zůstane až do závěru, kde si Will konečně pronese svůj naprosto kýčovitý proslov. Takže za mě určitě film na jedno shlédnutí, víc si to nezaslouží. A co se týče té neuskutečněné oscarové nominace Willa, kvůli které se poté děl ten šílený poprask, tak musím řict, že ačkoliv mám Willa opravdu ráda, tak já bych to tedy na tu nominaci také neviděla.

Mělčiny (2016)

Opravdu, to hodnocení tady mě nepřestane nikdy udivovat. Ale asi to v tomto případě chápu - Blake Lively sice nic moc herečka, ale postava a ksichtík super, tak tomu napalme víc, než si tahle blbost zaslouží. Jediné, co by se zde nemohlo vytknout, byla skvělá vizuální stránka (tedy až na 90% záběrů žraloka, kde snad i ten z Jaws vypadal realističtěji) a soundtrack. Ovšem to, co tenhle film postrádá, je nesmyslně mnoho a těmi největšími mínusy, jsou rozhodně děj bez jakéhokoliv napětí nebo zvratu, superinteligentní žena - škoda jen, že jí oceán nepřinesl na vlnkách třeba petflašku, páč jsem si víc než jistá, že by si z flašky dokázala vyrobit člun a z víčka harpunu a dopravit se zpět na pláž, ovšem to by zase nešlo dohromady s tím superinteligentním žralokem, který každou chvíli vypadal, že se na tu vodu vykašle, hupsne na zadní ploutev, sedne si na tu pláž a počká si tam na ní. Protože kolik ten žralok byl schopný obětovat, pro tu jednu jedinou kořist, i když mu oceán určitě nabízí miliony dalších možností, bylo až neuvěřitelné. A to je na tomto filmu právě ono, je to nejen neuvěřitelné, ale hlavně převážně směšné. A i kdyby to měl člověk brát jako další béčko, tak to neznamená, že to má právo být dějově naprostá blbost.

Smrt ve tmě (2016)

První polovina je naprostý top, ta druhá už lehce pokulhává a to na stále se opakujících "koncích", které už po několikátém opakování prostě začnou nudit. Ovšem to nic nemění na tom, že se jedná o velice slušný a hlavně originální thriller, s lekačkami kolikrát tak perfektními, že by se 90% dnešních hororů, mělo zahrabat 200 stop pod zem. Atmosféra je naprosto skvěle tísnivá a napínavá už od samotného vloupání a to se celkem hezky drží po celý film. Ale co jsou určitě jedny z největších plusů tohoto filmu, jsou práce kamery a herecký výkon Stephena Langa, který zde opravdu dokazuje, že i pouhé skvělé podání, dokáže vytvořit naprosto úžasného a děsivého záporáka.

Správní chlapi (2016)

Nebýt těch skvělých výkonů Crowa a Goslinga, tak by tenhle film totálně pohořel. Jelikož děj není bůh ví co, táhne se to bez jakékoliv pořádné akce anebo napětí, které by člověka opravdu drželo na stopkách a není tam žádný pořádný zvrat. Jedná se prostě o takovou oddechovku, která drží pozornost jen díky obsazení.

47 metrů (2017)

Obsazení sice žádný zázrak (obvzlášť Mandy Moore "Lisa", která je pravděpodobně poslední člověk, se kterým bych v téhle situaci chtěla skončit) a některé scény prostě člověk musí brát s rezervou, ovšem všechna tahle negativa naprosto překonají skvělé efekty žraloků a s nimi spojené scény a skvělý soundtrack. Takže za mě se, přes nějakou tu mouchu, rozhodně jedná o jeden z nejlepších žraločích filmů.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Tak nebýt toho retardovaného závěru, tak by si to rozhodně zasloužilo lepší hodnocení. Nápad je to zajímavý, má to výbornou atmosféru, při které si s vámi příběh absolutně pohrává a to už od prvních minut. Člověk si nemůže být vůbec jistý, jak to tedy ve skutečnosti je a i když má pocit, že už ví, tak se hned na to stane něco, co ho zase donutí pochybovat. Tohle celé celkem pěkně funguje a udržuje si to pozornost. A ačkoliv za mě postavy rozhodně nebyly to, co tenhle film drželo, jelikož složení hlavní trojice nemohlo být více kýčovité - super inteligentní žena, super tupý muž a super nepřesvědčivý záporák/nezáporák. Tak i přesto bych tohle rozdýchala a neřešila. Jenže pak přišel ten závěr, na který se člověk klepe a nemůže se dočkat, co z toho vlastně bude, který mi to vše absolutně podělal. Takže úplné zhodnocení asi takové - nebylo to vůbec marné, dokázalo si to slušně držet pozornost i atmosféru, ale prostě to zakončení tomu dle mého úplně zbytečně zlomilo vaz.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Proč hned plná palba 5. hvězdiček?? Protože maniakální Colin Firth v kostele a v pozadí hrající Free Bird.. proto.