Pařba v Jersey Shore (2009) (pořad)

Ano, já vim.. je to nehoráznej shit, o tom se s nikym hádat nebudu. Ale mě to prostě baví. :D A faktem je, že mi ta banda plastiku a opalovacího spreje s příšerným přízvukem, prostě přirostla k srdci. Takže pro mě je to takový naprostý guilty pleasure, kdy člověk může totálně vypnout, nepřemýšlet a prostě se jenom bavit.. A přesně to je účel reality show, jako je tahle, tak why the hell not.. ;)

Dobrou, mámo (2014)

Je to pomalé, nic moc se tam neodehrává a prostředí i postavy jsou od začátku do konce stejné.. Ale i přesto to ve mě celé vyvolávalo opravdu těžkou, depresivní náladu už od prvních minut, kdy vlastně pořádně nechápete, co se tam děje a kam to celé směřuje. Bohužel už jsem měla svoji teorii od půlky filmu, kdy mě tam určité věci přesvědčili v tom, že asi vím jak to nakonec bude a taky to tak bylo. Ale i tak jsem rozhodně nebyla zklamaná, protože to bylo celé velice zajímavé, hlavně po psychologické stránce. Takže komu nevadí tento styl spíše komornějšího drama, tak pravděpodobně tenhle film ocení.

Ghoul (2015)

Tak tohle bylo fakt ono ?! No, jak shrnout své pocity.. Když bych napsala, že tohle si v mých očích zaslouží metál "sračka roku", bylo by to příliš kritické? Ne nebylo. Protože prostě tohle nemůže snad nikdo, ani samotný Jákl, brát jako nějaký zázrak ve vodách hororu a to chápu, jak těžké musí být, přijít s něčím co dnes zaujme a sklidí potlesk, když už všechno bylo milionkrát natočené. Ale jak je i přesto možné, že se pořád najdou lidi, co to dokážou? Asi to chce zapnout mozeček a nad tím dějem popřemýšlet o něco dýl jak 2 hoďky. Děj totálně neoriginální a zápletka tak stupidní až to bolí, samozřejmě nejvíc předvídatelné, postavy naprosto nesympatické a chovající se tak nelogicky, že pouze doufáte, ať už je konečně sakra něco sejme. Jediné plus je podle mě to prostředí, ty hnusné lesy, hnusné počasí a ještě hnusnější barák. Ale to je opravdu vše, pouze jedno veliké zklamání a když si představím, že jsem na to chtěla jít do kina, to by byly ty nejvíc oplakávané minuty mého života..

Mroží muž (2014)

Děj opravdu nenabízí víc, než co na vás vybalí téměř ze začátku - týpek z rádia, co hledá ujeté senzace, našel to, po čem toužil a doplatil na to.. jenže to, jakým způsobem na to doplatil, to je to, co je na tomhle celém filmu nejvíc na hlavu. Vážně, už dlouho jsem nezažila takový pocit zděšení a nechuti při několika zdejších scénách, společně s úplným vcítěním se do Longovy role a jeho pravděpodobných pocitů. No prostě hnus, to bez debat. Ale i přesto, jak tady už bylo více lidmi řečeno, i mě trošku zklamalo to neúplné využití toho potenciálu, který se tam celou dobu naskytoval a byl využit tak z poloviny, jelikož tohle mohlo být mnohem víc a bylo by to naprosto geniální. Jak díky hereckým výkonům, masce, tak i kvůli tomu, že se film nebral příliš vážně, využíval černý humor/horor, což je téměř vždy skvělá kombinace a tím pádem to opravdu fungovalo bez toho, aniž by to celé působilo trapně - na rozdíl od Stonožky, která se právě snaží vystupovat vážně a na tom to celé padá.

Whiplash (2014)

Dějově je to jednoduché a jasně dané už od začátku - talentovaný kluk s bubny a namyšlený, vulgární dirigent/učitel. Proto jsem si říkala, jak si to může udržet mou pozornost na téměř dvě hodiny. Ale ty dvě hoďky uběhly jak voda a já civěla na závěrečné titulky s úžasem v očích a pocitem radosti, jak úžasný ten film byl a jak ještě úžasnější to má konec. Člověk totiž po nějaké době koukání zjistí, že se v tom na první pohled jednoduchém ději, skrývá úžasný podtext emocí a poselství alá zadarmo a bez věčné snahy, nikdy ničeho nedosáhneš. Herecké výkony snad není ani potřeba vyzdvihovat, jelikož to každému musí dojít, hned potom, co J.K. Simmons poprvé nastoupí na scénu (Oscarová nominace naprosto zasloužená). A co se nakonec hudební stránky týče, já osobně spíš pokaždé civěla s otevřenou pusou, jak si to tam ty děcka dávaj, jako kdyby nic.. Po dlouhé době opět super hudební drama.

Jackass for Girls (2010)

No, viděla jsem to spíš jako parodii na ženy a jejich "trapasy" nebo "vtipné problémy" a můžu říct, že podle některých žen, které znám, mi to přišlo dost trefné a tudíž zábavné.. :D

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Naprostá šílenost !! Asi nikdy jsem neviděla tolik akčnosti v jednom filmu, ale aby to nebylo přeplácané anebo "reálné", jako je tomu zde. Masky, kostýmy, efekty, herci, soundtrack - jedním slovem dokonalost a vidět tohle všechno na velkém plátně, je prostě nutnost.

Hlasy (2014)

Filmy jako je tenhle, mě opravdu baví. Spojení černé komedie s psychologií a dramatem, je vždycky super a výsledné filmy málo kdy zklamou. Výborné obsazení od Reynoldse, který je vždy fajn, až po Arterton a Kendric, kterým tyto role absolutně sedli. Sice to mohlo být trochu svižnější, ale ten příběh je poměrně dost zajímavý a zpracování je depresivní i vtipné zároveň, takže to určitě vynahradí. A navíc, ty závěrečné titulky, jsou prostě to nejlepší, co jsem za hooodně dlouho dobu viděla. :D

Výchozí bod (2014)

Wau.. Tak tohle bylo tak zvláštní, až to bylo úžasné. Naprosto originální příběh, který vás donutí přemýšlet i dlouho po jeho konci. A že se na ten konec opravdu vyplatí čekat.

Velká šestka (2014)

Hodně, hodně originální animák, který se jen tak nevidí. Ne-úplně určený pouze dětem a to jsou přesně ty druhy "pohádek", které jsou nejlepší. Hlavně to zpracování a grafika jsou naprosto fantastické.