Vikingové - Série 6 (2019) (série)

Bohužel už po 5. sérii člověk věděl, že závěrečná 6. série nebude žádný zázrak. Vikingové vždy budou do 4. série patřit k mým nejoblíbenějším seriálům. A i přesto, že se závěr nevydařil tak, jak by si člověk přál, jsem ráda, že se nám dostalo celkem důstojného zakončení a že se nevydali stejnou cestou jako např. Walking dead, jakožto natahované nic, co pumpuje sérii za sérií, která se skvělými začátky neměla už dávno nic společného. Takže děkuji Michaelovi Hirstovi za vytvoření tohoto fantastického drsného světa a postav se srdcem - Ragnar, Rollo, Floki, Lagertha, Bjorn, vždy na ně budu s láskou vzpomínat.

Resident Evil: Raccoon City (2021) odpad!

No, ne že by ty předchozí projekty s Milou byly o něco lepší, ale když nic jiného, tak to bylo aspoň zábavné ujeté béčko, které si víceméně už od prvního dílu vytvořilo vlastní děj pro celou sérii. Tady se nám dostává spatlaná tónem nevyvážená srajda, která mele páté přes deváté a vůbec se neřeší, že když už se snaží tak vehementně zrekonstruovat příběh her, takže by asi měli začít tím, že to bude děj 1 hry a ne mix 4 her v jedné noci. To nevadí, že se tady setkávají postavy, které se v tom časovém období nesetkali. To nevadí, že daná událost se stala jinak anebo nějaké jiné postavě. To nevadí, že Leon Kennedy je blonďák a hraje ho Ind. To nevadí, že Jill Valentine je zrzka a hraje jí míšenka. To nevadí, že obrátili charakter většiny postav, takže kdo je ve hře bad guy, je tady good guy. A takhle bychom asi mohli pokračovat donekonečna. Naprostá škoda peněz za veškeré postavené interiéry a exteriéry, protože to všechno vypadalo opravdu hezky. Ale s tímto scénářem a s tím co obsadili, mohli ty peníze rovnou spláchnout do záchodu a vyšlo by to nastejno.

Král komedie (1982)

Za mě nejlepší výkon Roberta De Nira! Opravdu jsem z něj měla celou dobu bradu u kolen, jak fantastický byl. Překrásně vystihnutá obscese, naivita, touha o uznání a sebeklam. Vskutku mistrovsky odehrané. Jinak film jako takový mohl být krapet kratší, poslední část se lehce táhla, ale jinak jsem se bavila. Každá scéna imaginárních interakcí mě dostávala do kolen, scéna se čtením požadavků z cedulí anebo neustálé komolení příjmení Pupkin zrovna tak.

Zabiják proti své vůli (2019)

Už v prvních minutách jsem věděla, že tohle rozhodně nebude pro mě. Ta přiblblá vizuální stránka a střih ob vteřinu, kdy jsem přesvědčená, že se snažili získat cenu za největší počet střihů v celovečerním snímku a naprostý chaos akčních scén, mi nepřineslo nic než migrénu. Děj nemohl být více předvídatelný a dětinský, kdy tohle člověk viděl snad milionkrát a určitě mnohem lépe zpracované. Opravdu jsem to dokoukala pouze silou vůle a nemohla jsem se dočkat konce.

Svatá Maud (2019)

Kdyby první hodina byla stejně tak dobrá jako poslední půlhodina, tak bych dala klidně plnou palbu. Takhle se ovšem prokousáváme hoďkou, která mi připadala jako dvě hoďky, protože se tam nic moc neodehrávalo a člověk lehce tápal, o co se jedná a co z oho vzejde a i přesto, že to má solidní atmosféru, skvělý soundtrack a skvělé výkony, tak to prostě těžce pokulhává. Jenže potom se to začne konečně rozjíždět a dostává se nám celkem fajn zakončení. Má to skvělý potencionál, který byl silně nevyužitý a i když miluju horory, co spíš děsí svou atmosférou, než nějakým bubu, tak tohle postrádalo trochu lepší a odvážnější uchopení.

Co děláme v temnotách (2019) (seriál)

Film What We Do In The Shadows považuji za jednu z mých top komedií. Je to naprosto originální a plné suchého humoru, který opravdu zbožňuji. Když jsem se tedy dozvěděla, že se natočil seriál, tak jsem byla jak nadšená, tak zároveň trochu vyděšená, protože jsem se obávala, že se z brilantního filmového konceptu stane fraška a parodie sama sebe. Ovšem všechny obavy se vytratily hned po prvních několika minutách prvního dílu. Tohle je totiž naprosto geniální. A mohu s klidným srdcem říct, že je to snad ještě lepší než samotný film. Obsazení je absolutně fantastické. Hlavní upírská čtyřka si mě ihned získala, společně s jejich lidským poskokem a jakékoliv vedlejší postavy a nespočetná herecká camea taktéž. Rozhodně se jedná o jednu z nejvtipnějších záležitostí za x let a já jen doufám, že jim šťáva vydrží na další a další série.

Moonbase 8 (2020) (seriál)

Koncept zajímavý, ale zpracování dost o ničem a i přesto, že to je jen 6 dílů po 20 minutách, tak mi každý díl připadal jako 2 hodiny. Moc se tam neděje, nikam se to neposouvá, je to prostě takové nemastné neslané. Je to škoda, protože se z toho mohlo vytřískat rozhodně víc.

Halloween zabíjí (2021)

Tak po celkem povedeném 2018 díle se dočkáváme pokračování, které by nemohlo být víc tupé, zbytečné, komické a celkem urážející. Fakt, že to je od stejného režiséra je o to víc nepochopitelný. Zažila jsem takové lehké PTSD, kdy se mi vrátily vzpomínky na první shlédnutí Ridleyho Promethea a Covenanta, kdy se chtělo člověku z toho prznění jeho vlastní klasiky až plakat. Tam kde Halloween 2018 uspěl, tady silně selhává. Všechny postavy jsou naprostá parodie, včetně Curtis. A jejich 158x řečené motto "Evil dies tonight" mě každou noc probouzí. Prosím, nechte už Michaela v klidu zemřít a už se k tomu nevracejte. Je víc než evidentní, že už nevíte co s ním.

Duna (2021)

Denis Villeneuve bude jednou známý jako nejlepší režisér naší doby. Ten chlap je prostě génius s vizí a naprosto nenapodobitelným filmařským citem. Každý jeho film je překrásný zážitek v každém směru. Miluju atmosféru jeho filmů. Na Dunu jsem se klepala jak malá a děsila mě představa, že to třeba kvůli dnešní idiotské době nakonec v kinech ani nebude a hodí to rovnou na streamovací služby. Díky bohu jsme se ale nakonec dočkali a že to rozhodně stálo za to. Husina od začátku do konce. Vizuální stránka - dechberoucí, soundtrack - orgie, obsazení - fantastické. Tak šup, šup pokračování.

Zhoubné zlo (2021)

Už dlouho jsem se tak nenasmála u hororu jako zde, protože tak absurdní zápletku jsem už hodně dlouho neviděla. Pokud mělo být myšleno, jako částečná komedie, tak James Wan uspěl. Bohužel budu předpokládat, že to má být horor a myslel to vážně. No, já zase myslím, že po tomhle výblitku dostane od studia docela přes prstíky a jméno James Wan, které bylo do této doby lákadlem pro diváky, ztratí na svém kouzlu.