Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Impozantné dielo plné chladného krviprelievania a očarujúceho spevu pomstychtivého Deppa. V jeho očiach horí posadnutoť a z jeho piesní cítiť zúfalstvo. Spolu s Helenou tvorí diabolský pár, z ktorého behá mráz po chrbte. Tak desivé a vášnivé zároveň. Totálne ma to uchvátilo!

Sonny (2002)

Kejdž sa nám teda poriadne vybláznil. Nič iné som od neho ani nečakala. Podarilo sa mu natočiť výbornú životnú drámu a vybral si na to naozaj dobrý mančaft. Franco má to kurvenie bezpochyby v krvi, a v uniforme policajta bol naozaj na zožranie. A jeho mamička, ktorá robí synčekovi pasáčka, si svoju hystériu tiež naplno užívala a ja som si to užívala s nimi. Kejdž tam napasoval všetko, čo ho vystihuje – sex, drogy, bitku, hystériu, nadávky.. a tak to má byť! Tak sa mi to páči!

Ježíš mě miluje (2012)

Takéto zjavenie som už dávno nevidela! Príchod apokalypsy, podaný neskutočne zábavnou formou a s veľkou dávkou nadhľadu. Ale dôležité je aj posolstvo, ktoré tento film divákovi prináša. Naviac sympatickí herci, krásna krajina a množstvo prekvapivých momentov – no eňo ňuňo!

Whiplash (2014)

Strhujúca audiovizuálna predohra, ktorá vyvrcholí do dokonalého HUDOBNÉHO ORGAZMU!

Con Air (1997)

No poviem vám, do lietadla s takýmto osadenstvom by som si lístok kúpila už v predstihu. Pasažieri sú exkluzívni a ich rozmanité chúťky dokážu v človeku vyvolať neskonalé pocity úzkosti. Avšak žiadne strachy, sedí tu s nami totiž aj jeden sladký nabušený svalovec, s kudrnatou ofinkou a králičkom v ruksaku. A ten, keď chytí spravodlivosť do vlastných rúk, tak to len začnú lietať triesky z palubovky. Ale nebude to žiadna legrajda. Banda drňákov sa vie tiež dobre oháňať päsťami. A jak sa dostanú ku kvérom a zmocnia sa lietadla, to len začne poriadne rošambo. Našťastie Nicolas nieje žiadne B-éčko a vie, čo na tých uslintaných hajzlíkov platí. Masaker, jak sa patrí! Škoda, že nejde zohnať spiatočnú letenku.

Potíže s Arizonou (1987)

Další pecka z období, kdy měl Nicolas větší říz, než správně vychlazený Gambrinus. Role lumpa s čírem na hlavě a dítětem v náručí mu nehorázně sekla. A pro jeho psí oči, by se člověk nechal i zavřít do basy. Dobře pobavil i modře zbarvený „Flintstone“ a krvelačný „Hunter rider“. Tohle dílko si velice ráda zopáknu.

Amos & Andrew (1993)

Tak sa nám do Kocúrkova zatúlala jedna čierna ovečka. A mieri na ňu celá policajná akadémia pitomcov. Spúšťa sa tak vlna nešťastných príhod a nečakaných zvratov. A celé to majú na svedomí dvaja ukrutní dementi, ktorí majú vačšiu fantáziu ako Alica z krajiny zázrakov. Už po 10 minútach sledovania tejto šaškárny som mala chuť streliť si gulku medzi oči. Dobre, že som to nespravila, pretože to bola neskutočná zábava, plná absurdných momentov. Naviac, Nicolas bol opäť k sežrání, ako megapizza so všetkými prílohami.

Píseň (2014)

„Viděl jsem vše, co se děje pod sluncem, a hle, všechno je marnost a honba za větrem.“ Posolstvo z Biblie, prevedené do príbehu dnešného života. Príbeh o márnosti a nástrahách života, o schopnosti čeliť pokušeniam a správne sa rozhodnúť. Je to príbeh muža, ktorý okúsil radovánky a blahobyt, a ktorý dospel k múdrosti. Film je pretkaný krásnymi citátmi z knihy Kazatele a pesničkami lahodiacimi sluchu. Ako veriaceho človeka ma tento film nadchol a prinútil zamyslieť sa nad zmyslom života. „Měj bázeň před Bohem a plň jeho přikázání – vždyť to je pro člověka vším. Bůh bude soudit vše, co se děje, i to skryté, ať už to bylo dobré anebo zlé.“

Ledová archa (2013)

Zbožňujem cestovanie vlakmi. Strávila som v nich niekoľko svojich najlepších rokov, stretla mnoho zaujímavých ľudí a zažila kopec zábavy. Tento snežný expres ma ohromne pobavil a pripomenul mi zážitky z vlaku. Ten pocit, keď máte vystrčené ruky a cítite čerstvý vánok medzi prstami, alebo stojíte v poslednom vozni s hromadou ľudí a snažíte sa prebojovať do prvej triedy. Ruky sme si síce neutínali, ale občas nám niekto pohmoždil kufrom nohu. Našli sa aj staré protivné strigy, ktoré nám bránili v presune. Kang-Ho mi naviac pripomenul jedného tmavšieho pasažiera, ktorý nám kedysi celú cestu „spríjemňoval“ fľaškou s acetónom. Najkrajšie je ale sedieť pri okne a sledovať, ako sa krajina za sklom mení. Ak si chcete užiť poriadnu jazdu, tak si kúpte lístok na tento snežný expres. Ale POZOR!.. vystúpiť možte až na konečnej...