• Pohádka

Gladiátor (2000)

Většinou, když se dívám na nějaký nový film a po celou dobu jeho trvání mám chuť mu dát 4*, tak se spoléhám na jeho konec. Podle něho se rozhoduji (většinou to dopadne, tak, že mu tu 5.* dám). A konec u tohohle film se mi tak zalíbil, že se stal mým nejoblíbenějším (čímž ale nechci říct, že zbytek filmu je na pouhé čtyři hvězdy, jenom poznamenávám, že konce tohohle filmu je nejvíc pěti-hvězdičkový ze všech). Ale jinak nádherná hudba (jedna z nejlepších od mistra Zimmera, u které pokaždé brečím dojetím) i režie, brilantní herecké výkony a emoce. Děkuji Ridleymu Scottovi, že dal fandovi historických filmů, jako jsem já, nezapomenutelný zážitek.

Železná srdce (2014)

Neuvěřitelně úžasná kamera a velkolepý příběh, který byl suprový od začátku, až do konce. (Sice konec byl takový nelogický, ale já film hodnotím podle příběhu a ne podle způsobu natočení).

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Jedinečné dílo, které nikdy neomrzí a je užasné ve všech ohledech; perfektní hudba, příběh, boje mezi hrstkou hrdinů a zástupy nepřátel, životní moudra, herecké výkony, emoce, efekty, kamera,.... Tenhle film zůstane navěky jedním z nejlepších a je to jeden z mála filmů, při kterém mi dochází, že film je opravdu něco velkého a krásného, co můžeme za život každý zažít.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Naprosto úžasné zakončení trilogie Hobbita a tudíž i celé ságy ze Středozemě. Film jsem si užil na plnou čáru, protože měl úplně všechno: boje, skvělá hudba, epické i smutné scény, moudré proslovy a nějaké to kouzlou, díky kterému lidé Pána prstenů milují. Ale nejvíce se mi líbil konec, který (hlavně písní) naznačuje, že tohle bylo úplně poslední dobrodružsví z tak oblíbené Středozemě. A to je (určitě nejen mě) velice líto.

Želvy Ninja (2014)

Na Želvách ninja jsem vyrůstal a vždy jsem byl do nich blázen, ale tenhle nový výtvor je katastrofální humus, který se snaží být za každou cenu vtipný a epický, ale místo toho, je to ještě horší.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Kdykoliv sleduji nějaký můj oblíbený film, který se mi líbí natolik, že ho považuji za nejlepší na Světě a stojím si zatím pevnou vůlí. Ale jakmile se podívám na tenhle, tak svůj názor ihned měním a se slzami v očích sleduji a chápu, proč je tenhle filmu prostě nejlepší ze všech. Když se Vás někdo zeptá, proč je nejlepší, tak prostě nedokážete odpovědět, to každý, kdo má dobré srdce pozná sám. Na tomhle snímku se mi ještě líbí, že si nemusíte lámat hlavu nad složitým příběhem nebo se nudit u nelogických akčních scén, ale jen si svobodně užíváte nejlepší scénář všech dob a tím taky zůstane.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Poprvé v životě musím říct, že se mi líbila víc kniha, než film (v tomhle případě mluvím o Hunger games). Ale jinak musím říct, že tentokrát Francis Lawrence nedokázal pekně ztvárnit veškerý příběh původního díla; kniha sama o sobě je přeplněná detajli a dějem, ale F. L. celý ten příběh "osekal" a vybral jen to, co se mu zdálo nejdůležitější a ani to nebylo příliš výstižné. Mě osobně vadí, že film je rozdělen na dvě části, ale s tím nic nenadělám, ale když už to muselo být, tak ta první část mohla být jěště aspoň o půl hodiny delší. Ale všechno se vyrovnalo tím, že nekteré scény byly rozsáhlejší a takřka jedinečné.

Strážci Galaxie (2014)

Už když jsem viděl ukázky, tak jsem si řekl: "Jo, nějaká nová vesmírná komedie, co nebude stát za nic." Ale když se to dostalo do žebříčku nejlepších filmů (na imdb), tak jsem se na to musel podívat, ale jak jsem očekával, naprostá tragédi; nebavilo mě to, naprosto jsem nepochopil příběh filmu- na začátku hlavní hrdina vezme jakýsi artefakt a hned je z toho válka v celé galaxii, mezi růsnými bytostmi, které tam očividně hráli hlavní roli a o kterých jsme se nedozvěděli aspoň odkud pochází, nebo cokoliv jiného. Opravdu mě to velice zklamalo, ale nepřekvapilo.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Do 24. série vynikající seriál, ale 25. a vyšší série jde už z kopce,

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Triumfální zakončení série je tím nejlepším, co ve fantasy žánru dosud vzniklo. Tenhle film mě vždy dokáže rozbrečet štěstím a vždy během sledování tohoto filmu zapomínám na skutečný Svět a užívám si ten vymyšlený, kde jsou opravdoví hrdinové a vždy vyhraje dobro. A jakmile Sam zavřel dveře, skončilo to nejlepší a nejúžasnější dílo, které kdyby bylo vytvořeno.