Stay Out of the F**king Attic (2020)

Chlápek si najme 3 stěhováky a dá jim příplatek za to, když mu barák vystěhují do dne. Řekne jim, že nemají jít do podkroví a suterénu jinak zbytek ať si vystěhují samozřejmě tam něco najdou a on jich z tama už nechce pustit. Plusové boy, že se to rozjede od začátku mínusové za herecké výkony (ta černoška strašně přehrává) a konec po potitulkové scéně. který nedává smysl (jak ten černoch přežil?). P.s. co to má jako tak složitý scénář, že to psaly k tomu 4 lidé?

Princezna zakletá v čase (2020)

Strašně moc jsem chtěl jít na to do kina bohužel to bylo několikrát přesunuté a pak jich vláda zavřela. Jinak je to v podstatě slepenec několika pohádek a filmů v jednom na začátku máme Zlobu (prokleté dítě co zachrání jen láska) pak Ledové Království (hned první scéna je skoro úplný copyright jen s tím rozdílem , že se neslaví korunovace, ale narozeniny a konec je úplný copyright to musí vidět snad každý.) Rebelku (cokoliv s lukem) koncept s růží zase Krásku a zvíře a některé scény jak si z toho prokletí dělá srandu nápadně připomínají oba díly Všechno Nejhorší , ale proč ne problémy s tím nemám. Princezna je v pohodě má nějaký charakter a není to blbka co většinou v českých pohádkách vystupují a musí je někdo věčně chránit (tohle je snad zázrak vidět) bohužel to schytal princ, který je zde k ničemu a kdyby tam nebyl nic se nestane. Některé scény nedávají smysl jelikož pokud jsem to pochopil dobře Muriel byla v jednom místě už minimálně jeden den všichni to věděli a nikdo s tím nic nedělal dále pak nechápu proč se některé dny neresetovaly to na konci zvládly vše v jeden den? A koncept s tím, že chce Muriel Elleninu duši se pohřbí sám, když zjistíme, že má přes 19 let zpoždění může vůbec tu její duši získat? ? Strašně se mě líbila záporačka ačkoliv o ní nic nevíme má charakter a dobré kouzlo bohužel zamrzí její konec, který mě přijde ve stylu, že už nevěděli jak to ukončit. P.s. Dejdar tam má po delší době roli kde něco hraje sice je tak 5 minutová, ale má to naději v tom, že ještě jako herec občas něco předvede. P.s. 2 škoda, že hlavní píseň je blbě umístněná a navíc není celá měla být v té pasáži jak jezdily na těch koních ne někde u táboráku P.s. 3 v tom království nebyly žádné brány, když pořád vyjížděla na projížďky a nikdy jí to nebylo znemožněno hlavně, že na trh nesměla, ale mimo království nikomu nevadilo P. s. 4 Varování verze z Primy má špatný dabing postav a je blbě nadabovaná lidi zde mluví otevírají pusy a do toho mluví další a jde prostě vidět, že dabing nestíhá první jsem si myslel, že je to chyba v verzi, kterou jsem stáhl, ale i v další verzi to dělá to samé asi to chce počkat spíše na kup originálky nebo na to až to bude někde jinde než na Primě případně to zkouknout zde https://www.zakulturou.online/.

Synchronic (2019)

Na trhu je droga, kterou pokud si vezmete přesune Vás do minulosti zní to lákavě , ale má to háček v tom, že pokud Vás tam zabijou umřete i ve skutečném životě. A tady jsou největší problémy filmu není zde řečeno jakým způsobem to funguje někdy se přesunete třeba na bitvu u Stalingradu a rovnou tam umřete (to je příklad to tam bohužel není) někdy naopak do močálu kde se Vám nemůže nic stát a celkově nevidím nic na tom úžasného na tom to brát, když z cca 6 lidí co si to vezmou 4 lidí umřou to je jak kdyby jste hrály soutěž chcete být milionářem a pokud by jste nevyhrály moderátor by Vás zabil. Další problém je dostupnost v dnešní době internetu, darknetu, facebooku a dalších technologií je blbost, aby toho bylo omezené množství. Další problém můžete si vzít něco z minulosti do budoucnosti a naopak nicméně proč hlavní hrdina cestuje s psem místo toho, aby si z budoucnosti zkusil unést toho pračlověka případně někoho z těch sektářů navíc ve většině případů ho tam chtěli zabít tak proč se neozbrojil (předpokládám, že v Usa nebude problém sehnat posraný revolver) a neeliminoval nebezpečí proč Vás to přenese jen na 7 minut je to nějaká symbolika nebo si jen plácly číslo a kdyby si člověk vzal těch tabletek 10 třeba dostal by 70 minut nebo by měl smůlu nevíme a ani se to nedozvíme. Jako námět to má parádní problém je v hercích pokud chcete z lidí vytáhnout nějaké emoce , že někdo umírá na rakovinu a dáte o něm jen informace, že nikoho nemá kromě psa, že dříve šoustal s každou ženskou co chtěla a, že rakvi s jeho mrtvou manželkou a dcerou jednou vyplavila voda a někdo ji vykradl je to málo o druhém se dozvíte jen to, že je ženatý a má dceru. 2 hvězdy za závěrečnou scénu a ty mrtvoly.

Alone (2020)

Jihokorejskou verzi jsem neviděl a ani nechci tak, že nebudu porovnávat. Chlápek se probudí do zombie apokalypsy a snaží se přežít. Mínusové body za nejasný konec za ´´zápornou,, postavu jakéhosi páprdy. 60 procent na jedno shlédnutí se to dá.

Nocturna (2015)

2 policajti se dostanou mezi dva klany upírů (jedni vysávají děcka druzí zločince a kriminálníky) jelikož jeden z nich na jeden klan upírů udělá dojem tak jich vezmou k sobě s tím, že po nich chtějí, aby ten druhý klan zničil jeden policista má i motivaci navíc jelikož jeden ten klan mu zabil manželku. Problém je v tom, že je to levné zapomeňte na všechny efekty kdy se upíři rozprskli a hořely tady je stačí zastřelit revolverem navíc někteří z nich chodí přes den a nic se jim nestane a režisér si nedá tu práci ani něco vysvětlit. Na konci si to ženská rozdá s katanami s druhou ženskou a vypadá to divně ono celkově ten koncept nedává moc smysl, ale srát na to. 60 procent ( z toho tak 30 procent za ženské tady se kásting povedl).

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Už úvod napovídá , že tohle je absolutně jiný a lepší film než ten Whedonův blinec. Zatímco Whedon tam měl kecy jakýchsi děcek s Supermanem tak Snyder tak má Supermanovu smrt z Batmana vs Supermana a její následky pro svět. Celkově tohle lépe působí jako film je tam návaznost scén a působí to lépe než Whedonova verze . Přibyla i scéna s Martianem Manhuterem , která mě přijde zbytečná stačilo by kdyby tam došla Martha a řekla to Lois ona osobně, ale proč ne. Oproti Whedonové verzi vymizel ten stupidní humor jako, když si Aquaman sedl omylem na laso Wonder Woman a mluvil pravdu tady není ani jeden takový trapný vtip (scéna s čajem má nicméně k trapnosti blízko) . Líbil se mě více i Steppenwolf a ten jeho žiletkový vzhled i ta jeho smrt je lepší než v Whedonové verzi (tam tuším ani neumřel. Celkově celá závěrečná scéna je epic a scény v epilogu ještě více. Snad to vydělá a oni mu dají prostředky na natočení té trilogie. P.s. někdo tu řeší , že všichni ví identitu Wonder Woman, že se nemaskuje světe div se Black Widow, Bucky Burnes, Nick Fury se taky nemaskují, ale to je Marvel to asi dotyčnému nevadí zatímco u DC mu to vadí.

Attack of the Unknown (2020) odpad!

Jako nezlobte se na mě, ale toto vypustit do distribuce v roce 2020 může snad jen debil to jako nikoho nenapadlo jak to vypadá blbě. Mimozemšťané vypadají jak něco co vylezlo z dílny Eda Wooda Juniora a to už ten člověk je přes 30 roků mrtvý chodí jak kdyby měly permanentně průjem a držely to v kalhotech a chovají se jak postižení. O to smutnější je, že tu Zemi na konci skoro celou dobijou vždyť by jim ujel i důchodce na fofrkáře . Ty scény s tou rukou mě připomněly Scary Movie 2 jak tam by ten chlápek s tou mini ručičkou a oni si z něho dělaly srandu. Tara Reid je tam tak 2 minuty na začátku šňupne si z jakýmsi plešounem drogy a směje se tam a to je její celá filmová role ta policejní jednotka je parodie sama o sobě. Jediné co to zachraňují jsou hlášky kdy při útoku mimozemšťanů jeden prohlásí , že to chapadlo vypadá jak vagína jeho matky nebo jeden z vězňů si to chce sexuálně rozdat z mimozemšťanem. I ta pointa je debilní a pokud ten chlápek byl tak důležitý pro odboj proč tam jeho mrtvolu nechaly mohly z ní tu krev extrahovat do něčeho většího a pak to do nich střílat. P.s. proč ty mimozemšťané vůbec po té Zemi chodily stačilo ty lidi nasát do své lodi a pak je zabíjet ,ale to nikoho asi nenapadlo. P.s. 2 doporučuje se na to dívat bez titulků jelikož je dostupný jen podělaný translátor a ty věty nedávají tam smysl . 5 procent za vtipy

Holky na výletě (2017)

Náhodou pohodová komedie o dvou kamarádkách co bojují o jednoho chlapa, který je ještě zadaný a neřekl jim to jelikož se neptaly. Je to vtipné a hlavní herečky jsou kočky navíc Daddario je pro tyhle filmy jako stvořená (neurážím). Chtěl jsem dá t i 4 , ale za ty fekální scény hvězdu odeberu i konec mohl být lepší.

Shookum Hills (2021)

4 geologové a průvodkyně (parodie na Laru Croft) jdou do města Shookum Hills, které kdysi zmizelo z povrchu zemského a nikdo ho už neviděl ani o něm neslyšel. Přijdou tam a nechtěně vypustí do přírody jakési příšery a to je celý film. Je to nízkorozpočtové, příšery skoro nevidíme a vraždy si zapamatuji tak dvě na konci (jednoho nasaje jejich královna a jeden spadne z lana a oni ho sežerou zbytek se mě vyšuměl z hlavy) . Konec vykrádá Vetřelce Vzkříšení s vetřelčí královnou a ta scéna s čímsi co nasává lidi připomíná nápadně Hvězdnou Pěchotu kde lidi takhle vysával po změnu jakýsi mozek. Na konci máme i náběh na pokračování, které snad nebude jelikož nevím jak by to chtěly vyvíjet dále což je škoda , protože z toho mohla být klidně Jeskyně 3 takhle to vyšumí do ztracena.

Mosul (2019)

Přes rok jsem to měl stáhlé a pořád se k tomu neměl kdybych se na to vůbec nedíval o nic nepřijdu. Irácká jednotka složená z bývalých policajtů jde z místa A do místa B po cestě nabere jednoho poldu a bojuje s Islámským Státem. Největší problém je v tom, že proti nim stojí tak 10 vojáčků a 4 drony a jejich mise spočívá v tom, spoiler , že jdou navštívit manželku a dceru jednoho z nich. Upřímně čekal jsem teda víc a lepší misi tak, že zklamání. 40 procent 20 za ty drony a 20 za ty jména na konci a úvod, které nabídne velké očekávání, které postupně zabije. P.s. co mě pobavilo nikdo nesmí vědět, že jsou Swat a přesto si tam jezdí v džípech s velkým nápisem S.W.A.T. asi jsou všichni debilní a neumí číst nebo nevím.