Konec světa (1999)

Pravda, Arnie natočil lepší kousky. Ale kde jinde uslyšíte hlavního hrdinu říkat ďáblovi "zatracenej zkurvysynu".

Magnolia (1999)

Magnolii mi doporučili s komentářem: "Až budou pršet žáby, nebudeš se ničemu divit." Nedivila jsem se. Tom Cruise v životní roli, vynikající Julianne Moore, krásná hudba Aimee Mann. It's not going to stop....

Vikingové (1999)

Historická nevěrohodnost? Rychlokurz vikingštiny? Souboje ve tmě, takže prdlačku vidíte? A víte co? Mně je to šumák. Jak už jsem psala jinde, já totiž miluju chlapy v sukních a jejich hojný výskyt ve Vikinzích převáží všechny možné i nemožné nedokonalosti.

Záhada Blair Witch (1999)

Partička teenagerů běhá po lese a huláká jak na lesy. Horor? Ježkovy voči, já se lekám i když se Trautenberkovi zjeví Krakonoš, ale tady jsem se ani nebála ani nebavila.

Zámek hrůzy (1999)

Zámek hrůzy je ptákovina posazená do parádního interiéru. O zápletce darmo mluvit, pointa stojí za starou bačkoru, ale ten krb a skleník...ty bych brala hned.

Blues Brothers 2000 (1998)

Důstojné pokračování kultovní lahůdky. Johna Belushiho vystřídal stejně vynikající John Goodman, děj je skoro stejný...vlastně o děj vůbec nejde. Důležité je, že hudba pořád šlape jako o život ( Ghost Riders ještě lepší než Rawhide) a bratři Bluesovi vyráží na svou další misi korunovanou tentokrát soutěží kapel u Queen Mousette.

Je třeba zabít Sekala (1998)

"Sekala" považuji za nejlepší dílo naší "ponormalizační" tvorby a za opravdu jediný u nás natočený western. Film je tak neskutečně živý a autentický, že na vás suché horko z pšeničných lánů, lidský pot a plíživá atmosféra nevyhnutelného konce sálají z plátna s takovou palčivostí až jí úplně fyzicky cítíte. Herci a hudba pak jen dotváří dokonalé dílo.

Muž bez kůže (1998)

V žádném případě si Muže bez kůže nenechte ujít. V opačném případě by jste se totiž připravili o 90 minut výborné zábavy a taky o pěknou scénku se střevy a letadlovou vrtulí.

Nikdo není dokonalý (1998) (pořad)

Snůška trapnosti, příšerných Krampolových "vtipů", občas politická agitka a sem tam i něco pro zasmání. "Jak se jmenovali rodiče Ježíše Krista?" "Ježíšmarjájózef, já si nemůžu vzpomenout."

Vyjednavač (1998)

Co si víc přít k sobotnímu večeru u telky. Napínavá podívaná, velmi solidní herecké výkony, zajímavá zápletka, jako vždy vynikající Kevin Spacey a finále skoro jako střižené podle té okřídlené věty Václava Havla. Poctivé 4*.