Volejte věštce (2008) (pořad)

Dost mne mrzí, že Prima nasadila tuto nedoceněnou perlu televizní zábavy na tak pozdní noční hodinu, takže kvůli ní velice často zaspávám do práce. Pokud vydržíte do noci, uvidíte nevídané a uslyšíte neslýchané. Hlavní protagonistky se předhání v kultovních hláškách a volající důchodkyně ve stupiditě dotazů. Věštkyně které vás zaručeně pobaví jsou: Jana Skálová - celkem bezvýrazná (nedoporučuji kvůli ní ponocovat). Jana Demeterová - kartářka povolána bohem. Martina Blažena Boháčová - mateřský typ, donekonečna omílající dvě slovní spojení, totiž "karmické zadání" a "královna pentaklů". A nakonec Ivana Regina Kupcová Sádlová - neuvěřitelná osoba v růžovém boa, která věší z křišťálové koule, ve volných chvílích se ohání kouzelnou tyčkou a k mé velké radosti se nedávno vytasila i s kouzelnou šiškou. A ještě jedna věc mi při sledování Volejte věštce vrtá hlavou. Všechny kartářky mají obrovská prsa. Nevím, čím to je, ale zřejmě je posilují nepřetržitým vykládáním karet.

Ďáblova dílna (2007)

Co je správné? Postavit se osudu, bojovat a riskovat nesnáze či holý život a nebo zapomenout na hrdost, sklopit hlavu, pokusit se přežít a do konce života mít před očima ty, co takové štěstí neměli? Otázka, na kterou se velice těžce odpovídá a která neztratila nic ze své palčivost, i když válka dávno skončila.

Edith Piaf (2007)

Marion Cotillard je v roli Edith tak uvěřitelná a skutečná, až z toho mrazí, ale jinak veliké zklamání. Jako kdyby Olivier Dahan roztrhal biografii Simone Berteaut na jednotlivé stránky, ty pak tahal z klobouku a lepil dohromady v náhodném pořadí. A protože znám knihu velice dobře, mrzí mne velice, že obraz Edith Piaf je ve filmu...přinejmenším pokřivený.

Hvězdný prach (2007)

Pohádka nejpohádkovatější, ve které je král moudrý (i když ne tak docela), královští synové stateční (i když ne tak docela), dcera královská nevinná (i když ne tak docela), hlavní hrdina bez bázně a hany (i když ne tak docela) a moudrý dědeček létá v lodi, sbírá blesky a občas nosí růžové - inu přiznejme si to - šaty.

Já, legenda (2007)

Zůstat sám v opuštěném městě musí být ještě větší zábava než nechat se na noc zavřít v nákupním centru a snad kdyby tvůrci ponechali původní konec a nenahradili ho něčím, co shodí celý film o třídu níž, přihodila bych ještě jednu hvězdu navíc.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Nicolas Cage uvádí další díl z cyklu Hrdina všemi mastmi mazaný hledá poklad, pronásledován sveřepým záporákem stiženým megalomanským komplexem. To vše zastřešeno moudrým presidentem Spojených států, okořeněno hláškujícími rodiči a zkrášleno hrdinovou přítelkyní, které se nerozpustí make-up ani pod vodopádem.

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Naprosto skvostné malé pohádečky o ovcích, hlídacím psovi a farmáři. Doporučuji pouštět si je při probuzení, místo zpráv a večer na spaní a ujišťuji vás, že svět vám pak přijde o mnoho veselejší. Když už nic tak alespoň ten díl, kde farmář vezme maličké ovečce pískací hračku...a vůbec...domluvil jsem. Béé.

Sejmi je všechny (2007)

Clive Owen v opusu pro mrkvičku, Monicu Bellucci, mimino a mraky záporáků. Stejně jako podobná Tank Girl, zůstane asi Sejmi je všechny nepochopeno a nedoceněno, přesto tohle svižné dílko velice doporučuji, už jen pro scénku, kdy Owen tančí mezi kulkami za zvuku skvostné Lemmyho pecky Aces of Spades.

S kuchařem kolem světa (2007) (seriál)

Celkem zábavný cestopis s francouzským kuchařem, který v různých koutech světa uvaří a ochutná možné i nemožné a taky ani na chvilinku nezavře pusu, takže mne obzvlášť potěšil díl o Japonsku, kde si Fred vzal do úst tak obrovskou ústřici, že nemohl dobrých pět minut říct ani slovo.