Avengers: Infinity War (2018)

Bez spoilerov, všetci hrdinovia mali veľa priestoru a bavili, akcia mala napätie a grády, humor skoro všetok perfektný, záporák so zaujímavou minulosťou a naozaj zaujímavou motiváciou ktorá sa dá pochopiť a nie je len "chcem všetkých zničiť" ... a potom ten záverečný akt ktorý sa skutočne nedal čakať a udrel fakt silne ! ... odo mňa potlesk pre Marvel že urobili TAKÝ záver filmu, ešte k tomu aj ten záver po titulkoch ! Určite jeden z TOP Marvel filmov vôbec.

Thor: Ragnarok (2017)

To čo urobil Winter Soldier pre Kapitána Ameriku, to urobil Ragnarok pre Thora. Skvelo zahrané, skvelá akcia, skvelý humor a každý charakter bol zaujímavý.

Spider-Man: Homecoming (2017) odpad!

Spiderman v Civil War bol skvelý. Spiderman Homecoming vôbec nie. Amazing Spiderman bol opad, ďalší som radšej nepozrel, dúfal som že nový môže byť len lepší, ale hneď urobili chybu tým že je Parker príliš mladý, trepe príliš veľa, príbeh je len jedno veľké kli-ché a chýba mu aspoň nejaká vážnosť ktorú mali prvé Spiderman filmy ktoré režíroval Sam Raimi a ktoré sú aj 15 rokov neskôr stále neprekonané. Veľká škoda a zahodená šanca a spolu so Strážcami Galaxie 2 najslabší nový Marvel film.

Ant-Man (2015)

Nápad pôsobil neskutočne hlúpo, ale od momentu keď dostane oblek z toho dokázali spraviť tak neskutočne nadupanú vec, plnú akcie, hlášok, humoru a originálnych situácií že som až do konca filmu nevedel odtrhnúť oči od obrazovky. Po dlhšom čase konečne tá perfektná Marvelovka.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Niečo tak neskutočne humorovo nevtipné, predvídateľné či dokonca trápne som už dlho nevidel. Hlavne v momentoch kedy sa postavy z plného hrdla smiali a ja som len ostal s nechápavým pohľadom. 3D zábery ktoré mali byť akože "cool" iba neustále rušili a kazili každú akčnú scénu keď sa objavil. Prečo napríklad v úvode miesto akcie, sledujeme ten blbý strom ?? Nie je ani zaujímavý, ani vtipný, ani zábava sa na to celé pozerať. Stále si ale neviem vysvetliť prečo som celý čas pri filme mal pocit ako keby sa len mechanicky striedali "vtipné" momenty, akčné momenty, dialógové momenty, ako keby v presne určenom rozmedzí medzi sebou, avšak bez nejakej dynamiky. A hlavný záporák nezaujímavý lebo len ďalšie "huur huur ovládnem galaxiu" . Možno len o to má ísť v každom Marvel filme / komixe, alebo som z toho možno už prejedený. Vrcholný moment celého filmu bol akurát súboj Nebula vs Gamora a potom charakter Yondu a jeho celkový príbeh vo filme ktorý mal niečo do seba. Ako celok ? Podpriemer ktorý si druhý krát už určite nepozriem.

Dunkerk (2017)

Nepotrebujem film v ktorom každý moment niečo vybuchuje a strieľa, ale ak chce film fungovať aj iným spôsobom budovaním napätenia a ukázať vojnu aj z trochu iného pohľadu, tak musí aj lepšie budovať to napätie a charaktery.

Život (2017)

Neviem či ma už nebavia horori lebo nemajú čím prekvapiť, alebo je tento žáner taký plný kli-ché.

Očista: Volební rok (2016)

Po podpriemernom prvom diely, ľahko nadpriemerným druhým, je tento tretí naozaj dobrý a dosť sa to blížilo k 4. hviezde, lebo som sa pri pozeraní ani na moment nenudil a naozaj som chcel aby to hlavný hrdinovia prežili, ale niečo tomu aj tak chýbalo. Možno keby ukázali aj viac akcie v uliciach tak by to bolo za 4. hviezdy. Takto sú to lepšie 3. Príbeh o povolení násilia je samozrejme rovnako blbý, ale aspoň je tempo non-stop a stále to ide dopredu.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016) odpad!

Po tom ako skončil posledný film, som očakával že úvod tohto bude teda hneď s tou akčnou scénou. Aký to veľký OMYL, úvod filmu je už PO skončení danej scény, zrejme z dôvodu že rozpočet musel byť mizivý. Digitálne triky sú za 0 bodov, bojové scény 0 bodov, kamera 0 bodov ... lacné, chaotické, neprehľadné akčné scény kedy každú sekundu máte strih až vás rozbolí hlava, záporné postavy konajú bez rozumnej motivácie, kladné postavy sú nezaujímavé a v jeden moment sa objavia, v ďalší už nie a keď umrú tak vám to bude aj šumafuk lebo väčšine nepovedia ani len meno. Trvalo 14 rokov aby táto séria, ktorá mala prvé tri ešte celkom obstojné filmy, skončila s úplme mizernými troma filmami ktoré nasledovali už po tom. Odpad, hnus, urážka značky Resident Evil a dúfam že už nikdy viac. A čo fakt neviem pochopiť, ako môže Capcom dovoliť aby taký babrák kazil dobré meno ich značky takýmto bordelom.

Pomsta živých smolařů (2004)

Treba brať ohľad na to že je to teenagerská komédia, ale pár krát som sa naozaj zasmial. Nič extra, ale ak v TV nič lepšie nejde tak sa dá.