ostravak30

Facebook: kuba.glofak

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 19.8.2018  12:30

Po první čtvrthodince jsem si říkal, že tahle komedie je jasně na čtyřku. Ovšem, jak rychlý nástup vtip a humor měl, tak rychle se zase klidil ze scény. Komedie opravdu jede na počátku sešupem z kopce, aby postupně zpomalovala. Akční scény, ač pouze ve fantazii hlavního hrdiny, jsou příjemným oživením v českém filmu. Škoda, že češi nemají finance na větší projekty typu akčních parodií. Vynijajcí Ondřej Vetchý komedii samozřejmě notně přidal. V těsbém závěsu pak zůstali další herci včetně Simony Stašové. Jako muž navíc oceňuji velké množství krásných žen převážně tedy v parodiích na bondovky. Celkově je komedie svěží a rozhodně nenudí, je čemu se zasmát, škoda jen, že ta závěrečná pointa nebyla promyšlenější. Rozhodně mírně nadprůměrná, ale jasně tříhvězdová komedie, kterou si nebudu bát zase někdy zopakovat.

• 19.8.2018  08:38
    Evita (1996)

Musím se přiznat, že mě samotného překvapilo, jak moc se mi Evita líbila. Velmi se povedla hudba, ač v ní vcelku najdeme jen jeden skutečný hit. Madonna svou roli zvládla na výbornou a příjemné překvapení je i to, že A. Banderas dobře zpívá. Trošku jsem čekal, že zde bude více mluveného slova, neboť to v muzikálech, kromě hudby samozřejmě, také bývá, ale nevadilo. Film byl skvěle poskládán a sestříhán. Nenudil jsem se, ač přiznávám, že kdyby byl o malinko kratší, možná by dosáhl ještě větší kvality.

• 16.8.2018  15:18

Je to vůbec můj první film, kde jsem viděl Franca Nera. Post Coitum a Bathory nepočítám. Mám ale spíš pocit, že je to takový klasický akční film, kde je hodně krve a msta ve stylu amerických filmů z osmdesátých let Stevena Segala a jemu podobných. Tak jako tak jedno z mála pozitiv je, že hlavní hrdina je skutečně, jak název napovidá, občan a není to žádný velký hrdina. Neovládá tedy karate ani sám od sebe zbraně. Dokonce místy dostane i nakládačku. Závěrečná scéna je skutečně nervy drásající a pro silné povahy, nicméně člověk z lidu, který se rozhodne mstít, i způsob, jakým to dělá, je vskutku uvěřitelný a nepůsobí právě dojmem těch klasických filmů, které jsem již zmínil. I proto možná působí věrohodněji a autentičtěji. Za jedno podívání film stojí, ale silně pochybuji, že v dalších shlédnutích bude ještě něco možné objevit.

• 16.8.2018  15:07
    Sezn@mka (2016)

Budu k tomuto filmu neobyčeně laskavý a udělím mu tři hvězdy. Protože se přiznám, že jsem se parkrát od srdce zasmál, což se od komedie očekává. Tak hrozná zase nebyla. Má i děj ač trošku těžkopádný. Ani scénárista se nepotkal zrovna s formou, jak by řekl lecjaký sportovec. Vkládání hudebních podkresů se taky moc nepovedlo. Osobně někdy říkám ve filmech, že chybí hudba. Tady je jí zoufale moc a snímku to škodí. Navíc je na sobě naplácáná jako ingredience v dortu pejska a kočičky. Prostě jen tak, jak to tvůrcům přišlo pod ruku. Chybí také pořádná pointa na dovolené, kde jsou pozvány milenky J. Langmajera, ale nic se nekoná, hlavní svůdník prachsprostě uteče a vše je zapomenuto. Konec je trochu banální, ale jak jsem řekl úvodem, očekávám od komedie, že se budu smát a to, i když jen malinko, snímek splňuje. Ale bohužel spravedlivě řečeno je to silně průměrná komedie.

• 16.8.2018  14:54

V zajímavostech se píše: Arthur C. Clarke jednou řekl: "Pokud chápete 2001, selhali jsme. Chtěli jsme položit více otázek než odpovědí." V tom případě se jim to povedlo. Já tohle dílo nepochopil zcela. Jen z malé části. I z tohoto důvodu budu maximálně stručný. Jak jsem se dočetl i zde, je to dílo skutečně výzmnané, o čemž svědčí především velké množství inspirovaných dalších filmů a odkazů v nich. Samozřejmě, že legendární se stala i hudba. Scénárista se na filmu vskutku moc nevyřádil, za to se dá tohle dílo označit jako za velkolepé, psychedelické dílo, nad kterým i dnes člověk žasne, diví se, jak bylo již poznamenáno, nic nechápe, ale přesto soudím, že stojí za to veledílo vidět. Musím ale přiznat, že mě tedy jen jednou.

• 16.8.2018  12:29
    Robin Hood (1973)

Robin Hood se nikdy nestal slavným příběhem. Není moc divu. Studio Disney má na kontě povedenější kousky. Se svými animacemi a celým příběhem zůstává Hood trochu slabším kouskem. Mě osobně neoslovila ani hudba. Celý snímek postrádá více vtipu. Na druhé straně pro nejmenší děti zůstává díky zvířátkům více stravitelný. Tak jako tak, některé starší filmy by obstály u dětí i dnes, Robin Hood si myslím, že ani v nejmenším. Z toho, co studio Walta Disneyho vytvořilo, je tohle hodně průměrné dílo, které na své slavnější kolegy nestačí ani náhodou a je celkem pochopitelné proč.

• 16.8.2018  12:22

Někdo tady napsal: "Buď si tuhle komedii užijete, nebo ji nedokoukáte do konce". Nestalo se mi ani jedno. Dokoukal jsem ji a bohužel jsem si ji neužil. Američané ve svých nejslabších kravinách považují za nejvtipnější dvě věci - bizarní sex a sexuální narážky a nechutnosti. Zde se nám dostává všeho v maximálním množství. Běžného vtipu zde ale toliko není, asi musíte být trochu úchyl, abyste se smál. Šokovalo mě, kolik herců se něčemu takovému rádo upsalo. Bohužel i má milovaná H. Graham. Na to, kolik kvalitních herců se na snímku podílí, zde ale moc kvality nenajdeme. Předchozí ani následné díly jsem neviděl, ale tohle je bohužel příšernost. Je však vidět, že vkus lidí skiutečně nezná mezí. Stejně jsou na tom i možnosti producentů. Lze jen obdivně, ale zároveň kriticky kroutit hlavou nad tím, co všechno se může dostat do kin, může to od nás brát peníze a dokonce snad být i nominováno na nějaké ceny. A pa, že se svět nezbláznil.

• 16.8.2018  12:01
    Rio Grande (1950)

Ty nejsilnější Waynovy filmy přišly později a Rio Grande k nim rozhodně nepatří. Na mě silně působila trochu snaha obhájit americké vyhlazování indiánů, neboť oni jsou ti špatní. Nějaká ta přestřelka by se taky našla, ale zase ne moc kvalitní. Navíc se část film evidentně odehrávala ve studiu a to se mi příliš nelíbilo. Naopak oceňuji kvalitní herecké výkony a hudbu. Ale tenhle western už v dnešní době neobstojí, na rozdíl od jiných filmů slavného herce.

• 16.8.2018  11:55

No, už to není co dřív. První díl byl vcelku zábavný, ale tento díl už je silně průměrný. Párkrát jsem se zasmál, ale celý děj je nesmyslně natahován a některé situace či scény jsou zbytečně dlouhé. Trochu zlobil i scénář. Celý děj je vcelku jasný, ale vpravování celé řady zbytečných a pro mě až nepochopitelných scén, přispělo pouze k prodloužení stopáže. Zbytečně byla dlouhá. Je to zcela po zásluze nejslabší snímek, protože toho nabízí hrozně málo. Komis jsem nečetl, takže nemám srovnání. Za to mohu srovnávat s dalšími díly a ten díl byl trochu bez nápadů a energie.

• 16.8.2018  11:38

Film o nekorunovaném králi fotbalové historie je vcelku pěkným podíváním. Už to bylo řečeno pode mnou, tak to jen zlehka zopakuji. Chvílemi film skutečně připomíná reklamu nebo dobře nasnímaný klip. O jeho dětství se dozvídáme jen toliko, že měl rád fotbal a o pubertě, že ho měl ještě raději. Chybí více chytlavých prvků, detailů či podrobností, které by mohly zaujmout. Všichni víme, že pocházel z chudých poměrů, miloval fotbal a byl skvělým fotbalistou. Myslím, že místo vymýšlení si fantazií, si mohli tvůrci pohrát víc se skutečnou historií. Na 107 minutový film poněkud chudé. Ze zajímavostí jsem se dozvěděl, že ne vše je úplně pravdou, což taky bere kvalitu. Protože když někdo točí film o tak velké osobnosti a neví, který gól vstřelil vlastně jako svůj první a jak ho vsítil, tak je asi něc špatně. Na druhé straně mě potěšila hudba a je pravdou, že osobnost jako Pelé měl mít svůj film už dávno. Dluh tedy splacen, ale asi ho měli splatit především brazilci. Některé fotbalové záběry jsou skutečně jako z reklamy, nicméně mě jako fotbalového fandu potěšily, protože na to byla radost koukat a na efekt to vypadalo krásně. Závěrem jsme mohli slyšet i jeho skutečná slova a záběry, což rozhodně potěší. Bohužel je celkově film spíše lehce průměrný. Škoda, ambice na velkoživotopisný film tady zřetelně byly.

• 16.8.2018  11:23
    Mykolko - hop! (TV film) (1984)

Studiová pohádka je bohužel velmi nekvalitní hlavně právě provedením ve studiu. Nejsou nejsilnější ani herecké výkony. Upřímně řečeno si myslím, že tahle pohádka nemohla zaujmout děti tenkrát a rozhodně je nezaujmou ani dnes. Každopádně něco však ocenit lze a to je hudba. Dost mizerná je i délka provedení. Tak snad jen za tu povedenou muziku si zaslouží dvě hvězdy. Na víc to ale bohužel není.

• 16.7.2018  11:34

Pierce Brosnan byl nejlepším 007 do té doby. Pak do podle mě překonal ještě lepší Daniel Craig. Bondovky prvně jmenovaného, ale získaly asi to, co jejich autor chtěl od začátku a technické možnosti i doba samotná to umožnily až od 90. let. Akci a sex. Akce bylo s Piercem Brosnanem neskutečně mnoho a bondovky díky němu získaly úplně nový rozměr. Bohužel, z jeho Bond filmů je tohle asi ten nejhorší. Mírně pokulhává scénář a jak bylo již zmíněno pode mnou s tématem asi také tvůrci nepřišli úplně včas v době rozvinutého internetu. Ani Bond girl není ta pravá. Při vší úctě k Teri Hatech, která je krásná, na mě spíš vždy působila jako komediální herečka ze Zoufalých manželek - ta role jí sedí, a vymazat jí nedokážu ani jako spíš romantičku ze Supermana. Na tuhle roli se ale příliš nehodí. Navíc právě pověstná akce, která v jiných filmech Pierce Brosnana jako Jamese Bonda dostává hlavní rozměr, tady jde spíše o honičky, či pěstní souboje. A také pořádnou dávku napětí. Za odhalená záda mé oblíbené Teri Hatcher už od dob již zmíněného Supermana, za malou českou stopu v podobě letounů a pilotů, za skvěle vypadající, ale místy přehnanou honičku na motorce a hlavně za Pierce Brosnana - druhého nejlepšího Bonda, si film tři hvězdy zaslouží.

• 16.7.2018  10:50

Indiana Jonese jsem objevil až v pubertě, kdy se po delší odmlce dostal na obrazovky televizí a hned jsem si ho oblíbil. Pochopitelně, že jsem chtěl být jako on. Objevovat tajemství minulosti a přitom zažít dobrodružství. Přiznávám ale, že tenhle díl z úvodní trilogie patří k mým nejméně oblíbeným. Najdeme zde humor, ale mnohem méně zastoupený než v již zmíněných dílech. Za to akce je tu dost. Od takových filmů by se dnešní Hollywood mohl učit. Ve 118 minutách je snad 100 minut akce. To je to pozitivní, spolu s hudbou. Na druhé straně, právě s maximem akcí ztrácí Indiana trochu toho ducha. Takové kouzlo, nebo nějaká aura, nevím, jak to vyjádřit správně, prostě zmizela. Zkrátka, ta chemie nefunguje, jak fungovala u jedničky. Kdo ví, čím to je, ale jak se říká, všeho moc škodí. Triky jsou sice na dnešní dobu primitivní, ale věřím tomu, že stejně jako Star Wars i tenhle film stejně jako celá série, museli na tehdejší dobu vypadat úchvatně a ohromě.

• 16.7.2018  10:09

Film, kde hrají Leonardo di Caprio či Jack Nicholson, nemůže být špatný. Originální film z Asie jsem neviděl a nemůžu tak porovnávat. Můžu ale říct, že tenhle film je napínavý a pořádně zamotaný, ale zase ne moc, aby se divák ztrácel. Problém ovšem je, že to hlavní a nejnapínavější se odehraje až v závěrečných 40-ti minutách. Do té doby se jen žvaní a můžeme sledovat, jak obě "krysy" na svých postech spolehlivě fungují. I tak je ale herectví všech na vrcholné úrovni. Co mě osobně vadilo, byla neustálá hudba. Snad jen na pár minut filmová hudba nehrála a člověk mohl chvíli slyšet i zvuky filmu, do té chvíle ale dostává mozek zabrat. Dost propracovaný je i scénář. Ovšem závěr je vskutku originální. Všichni se mezi sebou vystřílet. Celkově je to kvalitní Scorsese práce, ale co se týče mafiánských filmů, znám i jeho kvalitnější.

• 10.7.2018  10:20
    Fany (1995)

Souhlasím, že tohle je herecký koncert Jiřiny Bohdalové. Svou postavu zvládla mistrně. A samozřejmě i další vynikající herci nezaostávají, jako Jiřina Jirásková či Miroslav Donutil. Bohužel musím souhlasit s kolegy níže...scénář je přece jen trochu horší, možná i proto film Českého Lva nezískal. Mě osobně se nepáčí ani hudba. Přestože herecké výkony jsou úctyhodné, musím se přiznat, že jedno podívání mě osobně stačilo. Možná za to může smutný, ač pro postavu Jiřiny Jiráskové a nejspíš i J. Bohdalové asi snazší, osud na závěr, možná právě scénář, nebo také to, že Fany stále prohrává, ač vlastně všechno myslí dobře. Je to silný film, ale ne tak silný, jak by bylo potřeba. Minimálně na Českého Lva ano.

• 10.7.2018  09:59

Vynikající herecké obsazení, legendární hlášky a hlavně písničky a samozřejmě vtipné dialogy, to jsou hlavní atributy nezapomenutelné pohádky, ke které se s oblibou vracím. Není mnoho kvalitních studiových pohádek, tohle je však jedna z nich. Jiří Krampol udělal ze své postavy v podstatě legendu. Důkaz, že i pohádka natočená ve studiu se dá udělat kvalitně a mohou ji s oblibou sledovat nové a nové generace diváků

• 10.7.2018  09:56
    Život je kabaret (TV pořad) (2007)

Převážně by se nad sebou a svým neurotickým chováním měl zamyslet střihač. Anebo se při sledování zbláznil. Písně, které nejsou celé, scénky z půlky... Jinak to mohl být kvalitní pořad. Hlavně by ale musel vybírat kvalitnější zábavu, především scénky. Lze ale ocenit, že se divákovi na oko dostávají i ty méně známé. Střihových pořadů jsem už pár viděl a rozhodně existují i kvalitnější. Chybí už jen dodat, že je to dost smutné, že ČT žije hlavně z archivů. Ještě, že je má, protože kdyby ne, asi by bylo nutné vysílání ukončit.

• 10.7.2018  09:49
    Modrý pták (TV film) (1993)

Možná byl umocněn literární půvab, televizní a pohádkový se bohužel ztratil. Samotná pohádka je tak zamotaná až je nezáživná, těžko se v ní dá vyznat a hlavně ztratila klasické pohádkové kouzlo. Jestli zaujala tehdejší děti, těžko říct, já měl v té době 5 let a mě by nezaujala určitě, dnešní však už tím tuplem ne. A kdyby neúčinkovali ve skrze kvalitní herci, krásná Sabina Laurinová a hlavně Barbora Hrzánová, šlo by hodnocení ještě níž.

• 10.7.2018  09:39
    Škodná (TV film) (2007)

Člověk dlouho přemýšlí, proč něco takového vlastně vzniklo. Vždyť tu ani není snaha o pořádný kriminální příběh. Herecké výkony jsou slabé, děj mnohdy postrádá logiku. Mimochodem, Dagmar Bláhová se na svou roli absolutně nehodí a je to vidět v každém jejím projevu. Policisté se v některých momentech chovají jako naprostí amatéři. Myslím, že závěrečnému nápadu kriminalistky, jak dopadnout vraha, se museli asi hodně zasmát. Oficiální text distributora navíc plně neodpovídá tomu, co lze vidět. Pokulhává i scénář. A ještě nikdy jsem to nezmínil...ale tentokrát bych se zamyslel i nad názvem. Pro komedii ve které se myslivecký spolek honí za zvířetem, jenž jim dělá v revíru paseku, je název vhodný. Pro kriminálku obsahující magora, který se veze na zabijácké vlně je to název spíš silně neobrazný.

• 10.7.2018  09:25
    Návrat (2018)

Na to, jak zajímavý úvodní text CS Film vytvořili, jde o hroznou pitomost. V tak krátkém filmečku se dají celkem snadno prominout amatérské herecké výkony, ale to co následuje nikoli. Děj je i na něco tak krátkého nezáživný a hlavně plytký. Právě CS Film na svých stránkách prezentoval filmeček jako horor. Tady je označen jako drama - vážně? A pak psychologický. Těžko ho kamkoli řadit, ovšem na horor ani drama to rozhodně nevypadá. Na tyto dva žánry je to až příliš banální.

• 10.7.2018  09:19

Původně jsem dával dvě hvězdy, to jsem však ještě neměl možnost hodnotit slovně. Když jsem tuto možnosti získal, shlédl jsem při první příležitosti film znovu, abych si jej připomněl. A nakonec jsem dal ještě o hvězdu méně. Film je sice přehlídkou kvalitních herců, ale bohužel taky šílené nudy. Partička vesele okrádá zákazníky a stát a přitom sypou dialogy často v takovém sledu, že je chudák divák ani nestačí sledovat, rozumět jim, to už je mnohdy nadlidský úkol. Navíc se opravdu nic zajímavého neděje. Až závěr je poněkud dramatičtější. A tak lze s povděkem kvitovat jen toliko, že snímek naštěstí není delší. Tento případ by se hodil do šedesátiminutového Pitavala, ale na samostatný film je to hodně málo.

• 10.7.2018  09:07

Když jsem se tak díval na animace, vůbec bych neřekl, že film je už z roku 1993. Myslel jsem, že je podstatně mladší. Animace vyšly na výbornou. K tomu je nutné dodat, že to hlavní, co film provází je hudba a je mimořádně povedená. Ani děj není nudný a místy je i vcelku vtipný. Tvůrci navíc přesně pochopili, že dobrého pomálu a tak film zbytečně nenatahovali, 76 minut je tak akorát. Nedá se říct, že všechno, co dělá Tim Burton je kvalitní, má i své úlety, ale u animovaných filmů se mu většinou podaří vytvořit velmi dobrá díla. Tohle je jedno z nich.

• 10.7.2018  08:55

Odpovím si sám...nerozluští. Tajemství zůstává tajemstvím a divák jej nerozluští společně s hrdiny ani po pětaosmdesáti vcelku nezáživných minutách. Kdyby film nezpestřil sex hlavních hrdinů, asi bych usnul nudou. Až závěr je napínavý. Bohužel však film nenabízí nic než schůzky v tajné kobce a mimořádně přitažlivou dívku z budoucnosti, která se nesvlíkne a s hlavním hrdinou, který ji zprvu považuje za podvodnici, nepomiluje, což by jinak film, chudý na děj, značně oživilo. Takhle je z toho je velmi slabý snímek s podprůměrným scénářem. A přitom potenciál toho nápadu byl obrovský.

• 10.7.2018  08:41

Vynikající film, který já osobně mám moc rád. Nejen kvůli tomu, že rodinným strastem dobře rozumím, ale i pro kvalitní herecké výkony a hloubku, kterou film, přes svůj humor, mnohdy černý, má. Na snímku mě mj. fascinuje i to, že je postaven na vcelku banální zápletce. Procházka otce se synem a vzájemný rozhovor. A přesto to na film, který mě donutil se zamyslet, stačí. Zamyslet a pobavit se. Oceňuji především velmi kvalitní scénář a skvělou hudbu. O hereckých výkonech, vzhledem ke kvalitě herců není třeba mluvit. Mě potěšila i Mariana Kroftová, škoda, že nehraje více. Kromě jejích fyzických předností, je nesmírně sympatická, ale co je nejdůležitější, svůj part zvládla na výbornou. Působila přirozeně. Film je také velmi hlubokou sondou do myšlení syna, jehož věku se blížím a jehož pocity občas znám. Možná i proto si film nikdy nenechám ujít, ač jsem jej viděl již mnohokrát.

• 10.7.2018  08:12

V úvodním textu se píše, že snímek provázel nespravedlivě přehlíživý postoj publika. A v zajímavostech, že Jan Hřebejk sám považuje film za trapný a ošklivý. Proč byl film přehlížen diváky dovedu pochopit vcelku snadno a vůbec se tomu, na rozdíl od distributora, nedivím. A s Janem Hřebejkem se dá souhlasit. Především s prvním slovem hodnocení. Snímek sám postrádá kvalitu téměř na všech postech. Od hereckých výkonů, přes příšerný scénář a tím nemluvím o ději, který, když nic jiného, tak zoufale nudí. Film je uveden v kategorii komedie a tak se musím ptát, zda tvůrci opravdu nezapomněli v průběhu natáčení, že točí komedii, neboť jsem se párkrát pousmál, ale jinak humor vcelku silně postrádám. Vyloženě špatná je i hudba. Porevoluční pokus se zkrátka nepovedl...

• 10.7.2018  08:02
    Restaurace U Prince (TV film) (2005)

Pohádka ač televizní a studiová, a těm já příliš nefandím, tak originální, to se jí musí nechat. Hlavně Petr Nárožný klasicky perlí. Ale i zapojení zákoníků či princ vařící v hospodě jsou originální a vskutku humorné prvky. Zapojení herců jako Kateřina Janečková a Matěj Hádek bylo dobrým nápadem. Je to pohádka, která zlehka polechtala mé bránice, ale opravdu jen zlehka. Nenáročná, oddychová, víc od ní nelze čekat.

• 2.7.2018  09:35
    Petr Pan (1953)

Troufám si říct, že na dnešní poměry by i v této době pohádka uspěla. Samozřejmě pouze u těch nejmenších. Film obsahuje na tehdejší dobu typickou hudbu většiny filmů 50. let. Animace vypadají slušně a ani příběh není nudný. Jsem si jistý, že vskutku pohádkově vyvedené animované sekvence by dnešní děti stále nadchly. A pokud tohle dokáže film i po padesáti letech, klobouk dolů. Ale není divu, ve Walt Disney svou práci prostě uměli a rozuměli jí a totéž platí i po více jak 60 letech.

• 2.7.2018  09:26

Film stojí především na výkonu Leoše Suchařípy. Film o tom, kterak starší donchuán zjistí, že mu milostnými pletkami protekl život mezi prsty a koukat na nahé ženy a vždy po akci je vyrazit z baráku, mu zkrátka už nestačí. Jak už to tak ale u Věry Chytilové bývá, její filmy jsou tak nějak...prostě osobité. Filmové umění této režisérky můžete buď milovat nebo nenávidět. Nejspíš jediné, co nebudete cítit, je lhostejnost. Mě osobně, až na legendární Dědictví, její filmy moc nebaví. Hlavním důvodem je poblázněná kamera. Dále pak místy chaotický scénář a leckdy těžké orientování se v ději. Její filmy jsou prostě těžko stravitelné. Leoš Suchařípa ale zahrál skvěle a možná i nad své možnosti. Ostatní herecké výkony byly slabší. Jako groteska, která je velmi nadčasová a která může platit směle v každé době, neboť muži jsou ve své podstatě pořád stejní, je však film ve skrze pravdivý a opravdový.

• 1.7.2018  15:58
    Světáci (1969)

Slavný film a dá se pochopit proč. Legendy tehdejšího filmu a dnes se dá říct, že i legendy českého filmu vůbec, v něm hrají na jednom place pospolu. Aby se film stal legendárním musí obsahovat několik věcí. Prvně tedy slavné herce, následně kvalitní scénář plný již zlidovělých hlášek, skvělá hudba a pochopitelně i zajímavý děj. Všechno tohle Světáci mají. Navíc se přidaly vynikající výkony, především Vladimíra Menšíka, ale i dalších a spolu s jejich improvizacemi to tvoří skoro dokonalé dílo. A tak maximum nedám jen proto, že pár hluchých a vyloženě soudružských momentů se ve snímku najde. Celkový pohled na film, který si často nenechám ujít, mi to ale nekazí.

• 1.7.2018  15:50

Prakticky nadčasový snímek, který by našel zlehka uplatnění i dnes. Tohle totiž bude pravděpodobně platit vždy. Každopádně hlavní úlohy se se ctí ujal Josef Kemr, kterému bylo uvěřitelné každé slovo, včetně jeho prosťáčkovství až touha dotáhnout to s trianglem o notný kus dál. Slabší stránkou filmu je ale pro mě trochu nepochopitelný dabing Kemra. Přes nespornou nadčasové téma filmu byl snímek natočen roku 1964 a to je znát a z dnešního pohledu už není tak úsměvný a zamyšlení hodný jako byl v tehdejší době. Proto tentokrát budu s hvězdami šetřit.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24