ostravak30

Spisovatel...

Facebook: kuba.glofak

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 12.2.2019  16:34

Jeden z filmů, který by se prostě bez Jima Carreyho neobešel. Neumím si představit jiného "blázna", který by roli takto zvládl. Mimochodem to dokazuje i rejža, který se přiznal, že polovina skečů je tvořena improvizací J. C., což je uvedeno v zajímavostech a také scény běžící během titulků, kde je vidět, jak Carrey baví všechny kolem. Nicméně problém tohoto filmu a nejspíš i to, proč není lépe hodnocený a to nejen zde, ale i v zahraničí obecně je to, že právě Carrey je jeho největší přínos, ale i problém. Scény, kde se může vyřádit jsou nejen zábavné, včetně momentů, kdy musí sdělovat pravdu, ale jsou také jedinou zábavou filmu. Zbytek tedy razantně zaostává. Ocenit tak lze hlavně morální poselství filmu, kterých si ze snímku můžete vybrat víc, a dobrý konec. I tak jsem se ale pořádně pobavil a komedie je jednou z nejlepších prací J. Carreyho.

• 12.2.2019  16:23
    Viktorka (TV film) (1982)

Povídka je jednou z těch, kdy se ptám, proč ji tvůrci vlastně točili? Žádná vtipná pointa, vtipný děj či zápletka. Prostě se kazila televize a manžel "domácí kutil" se v ní neustále, ovšem bezvýsledně, hrabal. A manželka vyvařuje opravářům. Jestli to stačí na bakalářskou povídku, netuším. Vlastně už ano, tuším, že spíše ne. Vlastně ne, nyní to vím jistě.

• 12.2.2019  16:20
    Muzzikanti (2017)

Už jsem to použil několikrát a použiju to znovu: Co říci, abych neurazil. S těžkým srdcem se mi hodnotí tak nízko zrovna snímek s Jaromírem Nohavicou a s vědomím, že se natáčelo i v Ostravě, byť pouze interiéry klubu. Bohužel snímek skutečně nemá co nabídnout. Od za uši tahajícího scénáře, přes příšerné výkony některých herců, které ale budiž omluveny právě scénářem. Například Martin Dejdar se pokusil vytěžit z minima maximum a jeho taneční kreace byly jedna z mála věcí, které jsem se zasmál. Dvě hvězdy tedy dávám za hudbu, která byla poslouchatelná a pro mě až velmi překvapivě dobrá, na to, jaký je tohle jinak paskvil. Všechny věci, dějové linky i zápletky mi přijdou nakousnuté a nedokončené. Tématicky toho tvůrci načali hodně, ale nic pořádně nedotáhli do konce. Druhá hvězda je tak napůl za Jarka, za Ostravu a za krásné, svlečené ženy, bez nichž by skutečně bylo málo, na co by se divák, tedy hlavně chlap, dívat. Není to ani komedie, ani romantický film, ani hudební. Od všeho tak trochu něco, ale od všeho nedokončeno, nakousnuto a pak zahozeno. Mnohdy už jsem taky říkal, že film bohužel měl potenciál, který nevyužil, ale zde bych si dovolil podotknout, že ani potenciál zde silný nevidím a tak nebylo co využít.

• 12.2.2019  16:09

Řeknu to takhle, celou pohádku jsem poprvé shlédl až letos. Myslím, že všechno kolem, co se vytvořilo vůči pohádce a to jaká legenda se s ní stala, je trochu nafouknuté. Jistě, pohádka je pohádkou v pravém slova smyslu. Jsou zde záporné postavy a dobro vítězí. Osobně vysoce hodnotím i hudbu. Jen bych řekl, že na pětasedmdesát minut filmu se tvůrci zjevně děj snaží natahovat seč můžou. Na druhé straně, L. Šafránková byla zřejmě nejkrásnější princeznou své doby a i dnes by ji jen stěží leckterá mladá diva konkurovala. Určitě se nejedná o žádné prostoduché experimentování, jako to vidíme v současnosti, ale co má být pohádkové, to i pohádkové je. A v tomto smyslu patří pohádka právem mezi ty nejlepší. Já mám ale jiné oblíbené pohádky i proto, že tato pohádka absentuje humorem, mezi mé oblíbené tedy patřit nebude. Nicméně umělecky si čtyři hvězdy zaslouží.

• 7.2.2019  06:20

Filmy od Walta Disneyho jsou různé, ale jedno mají společné - jsou vždycky zajímavé. Tady je vše podtrženo především úžasným vyobrazením lesního království. Komentáře přede mnou kritizují triky, mě osobně se líbily. Co se mi také líbilo, že film nepůsobí ani trochu nudně, přestože se blíží ke sto minutám. Děj vlastně částečně předchází a upravuje pohádku Šípková Růženka, což mi v první chvíli nedošlo a nepoznal jsem to. Tím pochopitelně lépe. Divák se má možnost dozvědět souvislosti. I celý průběh je jiný. Zatímco klasicky by zlo bylo poraženo a láska zvítězila, zde se zlo dokáže postupně měnit a obracet k lepšímu, tedy k tomu, na čem vlastně začínalo. A naopak ti "hodní" jsou trestáni za svou pýchu. Nejen, že je to částečně výchovné, ale je to taky ve skrze originální oproti klasickým pohádkám a filmům. Nemám moc co vytknout. Angelina Jolie svou úlohu výtečně zvládla. Nepřehrávala, ale nebyla ani přehnaně zlá nebo naopak sladká. Nenudil jsem se a že trikově - především zobrazením krajiny a postav (stromů, bahenních čehosi apod.), a kostýmově film zaujal i mou dvouletou dceru, to je co říct, protože ji horko těžko zaujme i kreslená čičí v podobě Toma, i když ději samozřejmě vůbec nerozuměla. V porovnání se současnými filmy podobných témat velké oživení této kategorie a hlavně body za originalitu ve všech směrech.

• 7.2.2019  05:58
    Kluci z hor (2018)

Po předchozích filmech Tomáše Magnuska je tento snímek docela příjemnou změnou. Ale rovnou dodávám, že se nejedná hned o film na Lva. Jen je prostě vidět už trochu větší snaha. Ve filmu jednak hraje celá řada kvalitních herců, ale také se zde jedná o silné téma. Nicméně film má několik věcí, které ho sráží. Především je to opět scénář a střih. Nevím, jakým způsobem se T. Magnusek vybírá své spolupracovníky a zda jede stylem, kdo jde za méně, ale pokud ano, pak to ubírá kvalitě. Scénář jasně pokulhává a se střihem, který někdy ani nedává smysl, má tvůrce problémy již od svých prvních počinů. Osobně ale vidím problém i v tom, co se na plátně odehrává. Ono se toho totiž zase tak moc neděje. Hlavní linky filmu se vlezou celkově do třiceti, čtyřiceti minut a zbytek je docela nudná omáčka. Děj je sice vážný, nicméně bych dodal, že pokud mohu srovnávat s podobným filmem Václav, pak zde se tlačí moc na pilu. Zkrátka to působí, jako by film chtěl diváky dojmout a donutit k zamyšlení v podstatě za jakoukoli cenu. Což se právě Václav nesnaží a nechává děj plynout a také je to vidět. Zde je opravdu nejlepší přirovnání již uvedené - tlačit na pilu. Osobně bych změnil i název, protože Kluci z hor působí jako laciné gay porno. Rozhodně to není film na Oskara, ale alespoň už to není odfláknuté něco. Tímto způsobem se za takových deset, patnáct filmů může Tomáš M. konečně přiblížit kvalitě. Zatím je to průměr.

• 7.2.2019  05:49

Nejspravedlivějším počinem v oblasti hodnocení zhlédnutého snímku by bylo dát dvě a půl hvězdy. Upřímně řečeno mě film nezaujal. Spojení této čtveřice působí již od pohledu úsměvně a čekal jsem od počátku zábavný film, ale byl jsem zklamán. U snímku hapruje především scénář. Když se to vezme kolem a kolem, tak se ve filmu velmi dlouho nic neděje. Kromě úvodu, samozřejmě. Ten nabudí všechny a pak film zase na dlouho zhasne. To, že se jedná o sci-fi vás může napadnout zpočátku, když uvidíte nočního hlídače šlápnout do slizu. Pokud tuto scénu z nějakého důvodu přehlédnete, tak vás ani nenapadne, že by se mohlo jednat o komedii laděnou do science fiction. Nebýt několika povedených vtipů, asi bych šel jasně na dvě hvězdy. Druhá věc je, že se nepovedly příliš parodie, které jsou přímo do očí bijící. Nejen na E.T. ale i další sci-fi filmy. Nápad to není špatný, ale myslím, že potenciál, který skrýval, byl nevyužit. A zrovna u takovýchto komediálních herců je to skoro škoda. Když si vzpomenu na Bena Stillera v Noci v muzeu, kde řádil a povedl se i scénář, tak je velká škoda, že tady se mu tolika prostoru nedostalo a byl docela utlumen. Přitom téma ufounů je podstatně bohatší a prostor se neomezoval jen na stěny budovy.

• 7.2.2019  05:32
    Malá mořská víla (TV film) (2013)

U německé pohádky lze jen ocenit jen to, že není dlouhá. Příběh je ve skrze jednoduchý, ostatně Malá mořská víla je příběh mnohokrát natočený a většina jej zná. Na straně druhé i za těch šedesát minut stačili tvůrci být nezáživní a nudní. A to přitom nejsou ve snímku vyloženě hluché nebo zbytečné části, přesto mi připadá, že filmu jako takovému něco chybí. Nemá ty správné grády, chybí pohádkový náboj. Hlavně absentuje humor. Myslím, že buď jsou německé děti na podobné pohádky ve své zemi zvyklé, nebo prostě musí usínat. Z filmového hlediska nelze ani nic pořádně vytknout, kupříkladu scénář, možná hudba mohla být silnější. Ale přesto pohádku vnímám jako silný průměr nebo lehký podprůměr.

• 31.1.2019  06:47

Už to tady někdo zmínil, tak já se přidám, během filmu jsem stále čekal, o čem vlastně bude. A ani po víc jak půlce jsem si pořád nebyl jistý. Kde jsou ty finty a jak se konečně projeví? Pokud tím byly zmíněny legrační přepadení několika pump a obchůdků, pak je to docela slabota, na to, že se jedná o hlavní dějovou linku filmu, která se objevila i v názvu. Každopádně trvá dlouho než se snímek jako takový rozjede. Zasmál jsem se a skoro bych řekl, že u filmů s Jimem Carreym to ani jinak nejde, vyjma Blbý a blbější. I Téa Leoni je komediální talent. Nicméně není to komedie, u které se divák popadá za břicho. A docela silně to ukazuje na americkou kulturu. Celé řadě věcí nejspíš našinec a řekl bych, že i Evropan zkrátka neporozumí. Možná proto mu nepřipadají tak směšné. Dobrý konec pak ke komediím patří, samozřejmě. Za mě haproval trochu scénář a souhlasím, že komediální talent J. Carreyho nebyl naplno využit, ale v roli, které se ujal, nebylo ani moc příležitostí. Je to dobrá komedie. A dobrý je za tři.

• 23.1.2019  05:53
    Revival (2013)

Opravdu vážně a seriózně jsem uvažoval, co tomuhle filmu vytknout a jak jej tedy spravedlivě ohodnotit, ale nenašel jsem nic. Už výběr hlavních rolí byl vynikající tah. Miroslav Krobot a Boleslav Polívka jsou skvělí herci, o tom žádná, ale pro českého diváka téměř neznámý Marián Geišberg, který se mimochodem do role perfektně hodí a zhostil se jí skvěle, a Karel Heřmánek, což je asi nejpřekvapivější jméno, je sestava natolik originální, že nikdy předtím podobná vidět nebyla a už nebude. Všichni výborní herci, což po sto jedenáct minut plně dokazují. Mě osobně vždycky potěší i Zuzana Bydžovská se svým poctivým herectvím staré školy. Zklamáním není ani výborný Dyk či J. Boková, ale dokonce ani R. Genzer. Vypadá to, že z nich Alice N. vymačkala veškeré umění, které v sobě měli. Scénář navíc není vůbec špatný, místy mi to připomíná Rok ďábla ovšem s podstatně staršími ročníky. Alice Nellis umí dokonale vytvořit hořkosladkou komedii, kde se člověk nejen zasměje, ale někde vzadu v podvědomí má, že se vlastně nejedná tak úplně o srandu, ale o vážnou věc, ovšem ztvárněnou s nadhledem a humorem sobě vlastním, což nejlépe dokazuje přístup postavy Mariána G. No a pak je tady hudba, která je docela důležitá, vzhledem k tomu, že se jedná o hudební film o kapele. A ta, klobouk dolů, je také výborná. Nenudil jsem se, zasmál jsem se, málem i nějaká ta slza ukápla a jak už jsem zmínil, hudba se povedla. Scénář je výborný. Neříkám to skoro vůbec, protože na rozdíl od jiných tady si nemyslím, že nějak zvlášť rozeznám práci jednotlivých režisérů - až na výjimečné výjimky samozřejmě, ale práce Alice Nellis tady znát je a je v podstatě dokonalá. Nevím, který film Revival předčil v Českých lvech, ale je škoda, že ani jednoho se tvůrcům nepodařilo proměnit.

• 21.1.2019  07:01
    Kdo probudí Pindruše ...? (TV film) (1989)

Bohužel ne. Tohle vskutku není pohádka, na kterou by děti nezapomněly nebo si jí snad zamilovaly. Pindruše jsou uřvané stvoření, které vám za chvíli leze na nervy a kterým skoro není rozumět. Princezna je taktéž protivná, ale to je na druhé straně principem pohádky. Je to trochu zmotaná pohádka - "od všeho trochu". Mě osobně přišla nezajímavá a nezáživná. Studiové prostředí jen přikrmuje můj názor.

• 21.1.2019  06:55
    O Popelákovi (TV film) (1986)

Původní pohádka o Popelce dostává nový ráz, když si pan Lada vypůjčil děj a změnil ho na muže se ztracenou botou. V pohádce de facto není nic nového. Vše je téměř stejné až na to, že v obráceném gardu. Ale tak nějak je to urychleno. Tedy holubi prostě pomůžou a není to nic divného, ani se nedočkáme viditelného důkazu, je to prostě zmíněno. Popelákovi pomáhá čistě víla a sám tak nic nenajde ani nezařídí, navíc se pěkně zlobí, když na ples skoro ani vyrazit nechce. Vlastně ho k tomu v počátku musí nutit. Ocenit tak lze snad jen hudbu a Milenu Dvorskou. Pohádkové předělávce nepomáhá ani studio.

• 14.1.2019  05:40
    Soví hnízdo (TV film) (1981)

Studiové pojetí se mísí v lesem, alespoň se tedy nejedná jen o studiovou kriminálku. Nicméně ani to jí na bůhví jaké kvalitě nepřidává. Luděk Munzar je sice výborný a i jiné herecké výkony jsou kvalitní, ale jinak se film táhne poněkud podivným nedetektivním způsobem. Nemůžu si pomoct, a to nejsem odborníkem na kriminálky ani detektivky, ale vše až moc závisí na výsleších, kriminalisté toho sami vyšetří jen málo. Ostatně, konec o tom také svědčí. Podezřelí byli všichni, asi aby to bylo zajímavější, ale dramatičnost tomu chyběla opravdu hodně. Soví hnízdo se rozpadlo, asi vlivem větru a deště, kterým přece komunisté za každých okolností poručili.

• 14.1.2019  05:35
    Třetí táta (TV film) (1988)

Film zpočátku začíná trochu mátožně, ale postupně si získával mé sympatie. Jak muž jsem hodnotil kladně především nohy Dády Patrasové, jako otec chápu Vlka a jako divák oceňuji výkon Pavla Manga a Ivana Vyskočila. Pěkné prostředí je jen plusem. Příběh jako takový není nikterak silný, ale na vlastní kůži jsem s trochou představivosti zažil něco podobného, tedy co se týče vzniklé lásky k dítěti, které si vás získá, když se cítíte sám. A děti to umí. Ještě je potřeba zvýraznit komediální talent Josefa Somra, který zde byl uplatněn. Není to velkofilm na Oskara, ale pohodový rodinný film z úžasného prostředí po jehož shlédnutí si člověk může leccos uvědomit.

• 10.1.2019  06:35

Stejní herci, jiné místo a dost podobná taškařice. Jen s tím rozdílem, že tentokrát jde o ovládnutí světa a pár nových postav - ač jen dočasných, přibylo. Vlastně není co hodnotit. Druhé pokračování není o nic horší, ale ani lepší než úvodní díl. Skutečně je čemu se zasmát, některé vtipy jsou samozřejmě krapet vylepšeny - kupříkladu fackování s opicí. Objevují se nové postavy, jiné muzeum a nové možnosti - například let muzeem v letadle. Samozřejmě se navíc zjevují další historické postavy. To vše samo o sobě dává nové možnosti vtipům a zábavě. Jinak je ale úrovní dvojka srovnatelná s jedničkou. Kvalitativní rozdíl bych neviděl, což je vlastně pozitivní zpráva, neboť mnohokrát v historii bylo pokračování velkým průšvihem. Tady si myslím, že tvůrci naplno využili potenciál, který v sobě muzeum jako takové skrývá a nabízí. A nejspíš, co nevyužili v jedničce, zpracovalo se zde. Ani drobeček nepřišel nazmar, neboť podle mě se z muzea vymačkalo vše, co se vymačkat dalo. Osobně jsem proto zvědavý na trojku, neboť si neumím představit, s čím dalším by ještě mohli scénáristé přijít.

• 10.1.2019  06:21

Herecké obsazení je výborné, výkony také, ostatně v případě Jiřiny Bohdalové a Miloše Kopeckého to ani nemůže být jinak. Ale i další herci zasvítí. Jenže příběh sám o sobě je trochu slabý, aby se držel na celou téměř hodinu. Pár humorných scén najdeme a také paradoxy, které zaskočí manželského poradce, jsou vcelku úsměvné, nicméně to celé působí spíše jako delší Bakalářská příhoda. Petr Schulhoff se snad shora na mě nebude zlobit, ale moc kvalitních komedií - až na výjimky, nenatočil. Každopádně je vidět, že bytová problematika hýbala Československem, neboť v podobném období byla natočena celá řada komedií nebo filmů, které se problémů s byty dotýkaly nebo se v nich o nich alespoň mluvilo.

• 10.1.2019  06:11

Hezký výběr - to bezpochyby. Škoda jen, že pořad nebyl delší a výběr pestřejší. Některé legendární scénky chyběly. Tohle je vskutku doslova sestřih, ale poněkud letní a krátký.

• 10.1.2019  06:09
    Spánek (TV film) (1980)

Povídka není špatná obsazením či snad hereckými výkony, ale tím, že prostě nemá být o čem. Vždyť se v ní za těch 11 minut vlastně nic pořádného neděje. Ani ta, jinak vcelku jasná zápletka, není dotažená do konce. Opravdu nevím na jakém základě vybírali tvůrci Bakalářů povídky do pořadu, ale připadá mi, že zkrátka potřebovali zacelit díru v jednom z dílů a nic kloudnějšího zrovna nebylo po ruce. Jinak si tenhle nezáživný a ani trochu nezábavný nesmysl neumím vysvětlit.

• 10.1.2019  06:06
    Cimrmani (TV pořad) (1997)

Fanoušci nesmrtelného Cimrmana se dozví hodně toho, co netušili. Vyprávění členů souboru je zajímavé a ukázky z děl potěší. Podívat se do zákulisí divadla a jeho členů je pro všechny, kteří Divadlo Járy Cimrmana milují, vždycky zajímavá podívaná.

• 10.1.2019  06:02
    Silvestry Vladimíra Menšíka (TV pořad) (1993)

Každý rok se na to dívám přestože ty historky už znám téměř nazpaměť. Jenže vyprávění legendy mezi vypravěči je prostě legendární a můžu ho slyšet pořád dokola. Je to už taková tradice, že Silvestr bez Vladimíra Menšíka a jeho neuvěřitelných historek by nebyl Silvestrem.Tak jen škoda, že výběr není pestřejší, není v něm více vyprávění a nemá delší stopáž.

• 8.1.2019  21:23

Moc se mi líbil první dokument tohoto druhu o Česku. Byl postaven tak, že jej nutně nemuseli sledovat odborníci, ale snadnou a přesto přístupnou formou . tvůrce jako by natáčel vlastně pro děti, bylo zobrazeno to nejzajímavější z naší přírody. Podtitul vlastně sedí, málokdo z nás si umí představit, že to zajímavé máme tak blízko. A nejen mladší diváci si přišli na své. Autor se snažil i o osvětlení ožehavějších témat týkajících se české přírody a poukázal na místa, kde by tepající život málokdo čekal. Záběry, které se povedly natočit se opravdu...povedly. Mnohdy se jedná o skutečně nádherné momenty na světové úrovni. Věřím, že nejen já jsem byl překvapen kolik toho o přírodě v naší zemi nevím a jsem rád, že se dokument jako takový zaobíral právě tím zajímavým a nečekaným. A tak jedinou kaňkou na celém dokumentu byl hlas Kryštofa Hádka. Při vší úctě k němu mi jeho hlas u dokumentu tohoto typu prostě neseděl. Tím spíš, že autor na počátku přiznává, že vlastně natáčí pro své děti a všichni máme možnost ho vidět. Jedná se o muže středního věku, zatímco hlas je příliš mladý. Kritici níže pode mnou uvádí, že dokument nemá jednotnou linii a mají pravdu. Tvůrci často přeskakují z tématu do tématu. Chvíli se věnují něčemu, pak přejdou jinam a následně se zpět k původnímu tématu vrátí. Z těchto dvou důvodů nakonec nemůžu dát maximum, ale dokument je to fajn a uvítal bych klidně i větší minutáž. Takových dokumentů bychom potřebovali víc. Snad jich nyní přibude.

• 7.1.2019  21:33

Druhý díl pohádky je o dost slabší než první. Zde už je naplno patrné, že Petr Nárožný s Jiřinou Bohdalovou pohádku sami neutáhnou. A to by přitom měla být výhoda, že ze studií se filmaři přesunuli i ven. Ovšem jen částečná. Děj je zmatený a i hudba je výrazně horší. Za mě se i postavy chovají nelogicky a délka je uměle prodlužována. Škoda, první díl byl zajímavý, ale na druhý pokus to stejné neplatí.

• 7.1.2019  21:22
    Co takhle svatba, princi? (TV film) (1986)

Jaké by asi měla pohádka hodnocení, kdyby nebylo Jiřiny Bohdalové a především Petra Nárožného. Hlavně král táhne nejvíc humoru na svých bedrech. Jeho vyjadřování a způsob hraní z něj svého času dělal top komika a v této pohádce předvedl z jakých důvodů. Dalším důvodem, proč mě pohádka zaujala jsou písně. Celkem povedené. A samozřejmě Ivana Andrlová byla nejkrásnější princeznou své doby. Pohádka sice postrádá dějový humor, ale díky výše uvedeným důvodům se i ze studiové pohádky může stát vcelku povedená záležitost.

• 7.1.2019  21:07

U tohoto filmu netřeba se rozepisovat. Prostě Burian, Marvan a rozkošná Kabátová. Navíc Václav Trégl je vtipný už pohledu a když promluví je skoro jedno co říká. Totéž prakticky platí i o Čeňku Šléglovi. Vynikající scénář, hlášky, které mám stále v hlavě a samozřejmě legendární hudba. Přednosta stanice je bezpochyby jedním z nejlepších, možná vůbec nejlepší, Burianův film. Kdykoli je v televizi, pustím si ho. Potěší ducha, srdce a přestože ho znám skoro nazpaměť tak vždy i bránice.

• 7.1.2019  20:48

Že by tenhle studiový film natočený dle divadelní hry byl pohádkou? Tak to myslím, že rozhodně ne, neboť nemálo vtipů a poznámek hrdinů, hlavně čerta, který se snaží místní svést na scestí, jsou spíše dospělé a značně peprné. Z dnešního pohledu mě to upřímně řečeno nezaujalo tak, jak jsem čekal. Přitom obsazení je vskutku hvězdné. Možná tomu nepomohlo ani studiové prostředí, možná celé téma. Zkrátka, jako zajímavá poéma s výbornými herci s cestou do časů minulých budiž, jako pohádkový příběh - budiž, ale pohádka rozhodně ne. Film potěší skutečně fajnšmekry a gurmány a milovníky starých filmů. Pohádky J. Drdy, ač více méně určené pro dospělé ale mají své kouzlo.

• 7.1.2019  19:32

Hned v úvodu říkám, že se mě se nenáročný film líbil. Je to oddychová, rodinná komedie, u které jsem se skutečně několikrát od srdce zasmál. Důležité jsou také výkony dětských hrdinů, ale nejvíc pobaví a potěší Martin Myšička a J. Čvančarová jako vskutku bláznivá, ale zábavná dvojice. A ta trochu pohádkovosti neškodí ba právě naopak. Navíc, kdo by nevzpomněl na nějakou svou dětskou lásku? Jak jsem řekl v úvodu, je to nenáročná, za to však oddychová komedie, která humorné prvky neskrývá. Není to bůhvíjaký velkofilm, ale spíše rodinná pohodová záležitost, u které se celá rodina pobaví a každá věková kategorie si tam najde to své.

• 7.1.2019  19:14

Film působí, jako by byl rozdělen na dvě půlky. První půlka má nějaký děj, druhá se zase více věnuje jiné věci. Scénář je navíc příšerný a nebýt několika úsměvných scén, asi bych se unudil. Celá řada věcí a postav je jako by nedotažená do konce. Jako nakousnuté a posléze odhozené jablko. A taky celá řada vtipů je zkažena tím, že místo, aby se nechali doznít, postava ještě něco řekne a tím celé to "vtipno" zkazí. Konec bych snad ani nekomentoval. Opět nedotažená nedořešená věc z pohledu diváka. Způsob jakým byl zlikvidován pomocník mafiána už nebyl ani vtipný a mafián si prostě odkráčí. Už jsem to mnohokrát zmiňoval a rád se budu opakovat. Docela by mě zajímalo, kde se na podobné blábolnaté filmy berou peníze a jak je možné, že nikomu nevadí, že jsou podobné filmy prodělečné. Reklamy na mnohé produkty, které vlastně zapadají do děje natáčení seriálu, byly také dost ubohé. Prostě přehnané. Hodně, hodně nepovedený film, který má se skutečnou komedií společného jen málo.

• 7.1.2019  18:54
    Srdíčko (TV film) (1987)

Už to bylo zmíněno kolegy níže, takže budu opakovat totéž - J. Hlaváčová opravdu nepůsobila dojmem zkušené kriminalistky, ale spíše jen znuděné mámy, která po práci vyšetřuje vraždu. Tím spíš, když její pronásledování působilo dost amatérsky. Kriminálka sama pak neměla moc co nabídnout. Mnoho retrospektivních vyšetřovacích verzí, tuna výslechů a plno domněnek. To všechno působilo hrozně utahaně a nudně. Příliš se nepovedl ani scénář a hudba. Hrozně nezáživná záležitost.

• 7.1.2019  18:49
    Klícka (TV film) (1971)

Obsazení je vskutku hvězdné, a v tehdejší době to nebyl zdaleka jediný film ohledně bytové problematiky. Vlastně jich na podobná témata byla natočena celá řada. Nicméně tenhle je přeci jen v něčem specifický. Dvojitá schůzka slibuje docela komediální zápletku, místo toho je celý film spíše ukřičený. Tak jako tak se v rodinných hádkách jistě najde celá řada rodin. Matka, která chce pomáhat, dcery, které si to chtějí dělat po svém, naši rodinu bych v tom našel také.

• 7.1.2019  18:25
    Noc v muzeu (2006)

Noc v muzeu zaujme především svou originální nápaditostí. Viděli jsme oživlé mumie, mrtvoly i kupříkladu Jumanji, ale všechno oživlé v muzeu vskutku ještě ne. Navíc Ben Stiller je komediant sám o sobě. Bohužel se filmu nevyhýbají klasická klišé jako například otec, který svého syna dosud jen klamal a nyní to chce napravit. Mě osobně potěšilo i angažování Robina Williamse. Film není hitparádou zábavy, u které budete prožívat jednu salvu smíchu za druhou, ale na straně druhé, když se hlavní hrdina fackuje s opicí nebo usmiřuje kovboje s Římanem či dává aport T-Rexovi, to je něco, nač nelze zapomenout. Tohle je klasický oddechový film, který není příliš náročný a ani se o to nesnaží. Je to pohodová rodinná zábava a víc snímek nenabízí ani to neslibuje.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28