ostravak30

Spisovatel...

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 18.11.2017  09:25
    Lakomec (divadelní záznam) (1972)

Asi se nebudu příliš rozepisovat. Zkrátka, Miloš Kopecký byl výborný, podobně jako J. Hanzlík či J. Bohdalová. Výborní byli i ostatní. Ale já si prostě nemůžu pomoct...když slyším hru Lakomec, vybaví se mi okamžitě Viktor Preiss. Hra s otáčivým jevištěm byla zajímavá, ale musím přiznat, že to byl pro mě nezvyk. A ještě jednu věc, proč nedávám maximum. Mě se prostě nelíbí, že jsou tyhle záznamy točeny bez přítomnosti diváků. Ti diváci tomu dodávají takovou živost, jejich smích je přirozený, bez nich je to pěkné, ale ztrácí to ducha. Protože divadlo bez lidí, to už tedy měla být rovnou televizní inscenace nebo film, ale ne divadelní přenos bez lidí, to není můj šálek kávy.

• 18.11.2017  09:02

Tenhle snímek mi hodně připomínal Než jsem tě poznala. V čem byl ale výjimečný bylo, že neukazoval příběh tak, jak ho ukazuje Hollywood běžně. Tedy holka se seznámí s klukem, on nebo ona jsou nemocní a nakonec zvítězí láska a samozřejmě se oba vyléčí. V tomhle je film výjimečný. Sama hlavní hrdinka úvodem říká, že by mohla říct, že tohle je klasický příběh s dobrým koncem, ale lhala by. A stejně tak říká téměř na konci, že by mohla říct, že Gus netratil v závěru odvahu a byl pořád usměvavý až do konce, ale nebyla by to pravda. V tomhle filmu je toho hodně jinak než jsou zažité stereotypy. A tím je film výjimečný. Ukazuje život nemocných takový, jaký skutečně je. Žádná přetvářka, ale skutečná bolest i zmar a žádný šťastný konec. K tomu si přidejme parádní herecké výkony a vynikající hudbu. Příběh nenudí a má vše, co má dobrý příběh mít. Zvažoval jsem čtyři hvězdy a max, ale nakonec musím spravedlivě dát maximum. Upřímně není, co bych filmu vytkl. Mám rád filmy, které mají v sobě kus pořádného moudra a život. A tenhle má v sobě obojí. Proto se právem řadí k těm výjimečným a ojedinělým filmům, které si zaslouží pět hvězd. No...musím přiznat, že hlavní herečka se mi dost líbí, to je jeden z důvodů...ale jen okrajový.

• 17.11.2017  15:05

Tak se musím přiznat, že mě tenhle film moc nedostal. Jediný pan Rašilov byl výborný. Nemám problém s tím, že je to agitka. Mě se líbily i filmy Dovolená s Andělem a Anděl na horách, prostě ty filmy, umělci ani herci za to nemůžou, byla taková doba, ale ten děj postrádá víc vtipu. Nebýt pana Rašilova, nesmál bych se vůbec. Nezaujala mě ani hudba - klepity, klepity to nezachránilo. Takže není to špatný film, ale spíše průměrný. Na druhé straně si umím představit, že s panem Marvanem nebo Burianem by to tentokrát dopadlo zhruba stejně.

• 10.11.2017  04:08
    Labyrint (2012)

Další důkaz, že Česko horory prostě neumí. Zatím jsem neviděl jediný dobrý český horor. L. Vondráčková a J. Zadražil jsou jediní, jejichž herecké výkony bych tak nějak ocenil. Jinak ale byly spíše průměrné až podprůměrné. Od začátku je problém se zvukem, kameraman měl asi Parkinsona a scénář včetně hudby taky nic moc. Hlavní melodii od L. Vondráčkové jsme ve filmu ani neslyšeli. A ty prostřihy? Jak na začátku, tak v průběhu filmu byly naprosto nesmyslné. Celý děj je spíše unylý. Nedá se říct, že by neměl relativní spád a že by se nic nedělo. Ono se dělo, ale přišlo mi to více méně nelogické. Nelogicky se jeví hlavně úplná závěr, který působí až amatérsky. Dívčina nechá zabetonovat podlahu ač tuší, že dole někdo je a nijak zvlášť se tomu nebrání. Zadražil pro změnu vyslechne od exotické krásky, že teď se má bát jedině on, přesto po téhle zvratové informaci spolu ruku v ruce normálně pokračují dál, aby ho černoška vzápětí zabila a on se ani nebránil. Pak si prohlédla nově získaný matroš, v klidu si následně kráčela za svobodou ze sklepa, aby tam zůstala. Všechny postavy se v jednu chvíli chovají nelogicky. Bohužel je to jedna z dalších amatérských prací. A upřímně nechápu, jakým způsobem byl pan Zadražil a paní Vondráčková donuceni, aby v tomhle hráli. No...alza se asi prohnula.

• 7.11.2017  08:13
    Brouk v hlavě (divadelní záznam) (1969)

Přiznávám se rovnou, že mě tohle moc nezaujalo. V první řadě to není divadelní záznam. Je to TV inscenace. Pokud by byl, točilo by se to v divadle, což pokud je mi známo se točilo, ale bez diváků, pouze pro televizní kamery. A jejich smích či reakce mi prostě u něčeho, co se dovoluje nazývat divadelním záznamem chybí. Dále celá hra mě prostě nějak nenadchla. Neviděl jsem jiné verze a nemůžu tedy srovnávat, ale první dějství je trochu bez humoru a života, ve druhém herci zmateně pobíhají sem a tam, k tomu dodáme pár humorných věcí a třetí se odehrává ve stejném duchu. Je zde nejvíc humoru, ale také je to spíše chaotické pobíhání z jedněch dveří do druhých. Navíc se mi zdá, že někteří herci pro televizní kamery zbytečně přehrávali. Vše vypadá spíše nahraně pro kamery než přirozeně pro diváky. A myslím, že kdyby hráli skutečně pro diváky s diváky v hledišti, určitě by to byl o poznání kvalitnější zážitek.

• 31.10.2017  16:02
    Transformers (2007)

No...co říct. Dnes poprvé jsem shlédl první díl série, která je na trhu už deset let. Nutno říct, že jsem si dal na čas hlavně proto, že už z upoutávek mě tohle přišlo jako velký nesmysl. Dobře, měním názor ve smyslu, že to má i příběh, je to vtipné a má to charakterní hrdiny, celkem zajímavou zápletku. A pak samozřejmě plno triků. Jenže roboti jako v Matrix či Terminátorovi měli prostě něco navíc. Možná to neumím pojmenovat, nějakého ducha nebo kouzlo. Něco, co vás posadilo do křesla a nepustilo až se závěrečnými titulky. Tohle ani náhodou. Pro mě stroje nemají řádný charakter, a ani když žlutý skoro umírá, nedojímá mě to. Pro mě to jsou stroje a nic víc. Nechytilo mě to a celé mi to přijde jako velký nesmysl. Chápu, že je to hit a rozumím dokonce proč, ale já Transformers neuznávám, a to ani dramaticky či příběhově. Podle mě je to jedna z největších krávovin, která je považovaná za hity. Ostatně, další díly už tak dobře hodnocené nejsou, jak jsem si všiml. Oceňuji kvalitní hudbu, ale spíše průměrnější scénář. Jak jsem řekl, alespoň zpočátku to není klasická mlátička, má to zápletku a příběh. Bohužel, s postupem času už to klasická mlátička je, tentokrát mezi auty - roboty z vesmíru, jen se mění místa. Ještě bych dodal, že akční scény sice vypadají faktaskně, ale všechno běží v tak rychlém sledu, že mnohdy ani kamera nestíhá sledovat, natož pak divák. Zkrátka, mlátička, nic víc film od půlky nenabízí. Snad jen, že neubírá na tom humoru. Tak aspoň, že tak.

• 31.10.2017  15:55
    Jednotka intenzivní lásky (divadelní záznam) (2017)

Pan Procházka má výborné divadelní hry. Tohle není první, co jsem od něj viděl. Má skvělý humor, který je vcelku jednoduchý a vychází většinou z prosté logiky věci. Je to zábavné, vtipné a jsem rád, že se i dozvíme od A. P. co je a není reálné v přestávkovém rozhovoru. A hlavně je to netradiční. Jak často vidíte duchařskou komedii na divadle?

• 30.10.2017  08:10

Hned na úvod přiznávám, že jsem neviděl žádnou jinou verzi ani předchozí díl. Takže hodnotím čistě a pouze tento film. Což o to, triky a efekty jsou pěkné na pohled, ale film bohužel působí víc trikově než obsahově. V tomhle případě nedokážu říct, co přesně nefunguje, ale prostě to není ono. Chybí charakterový klaďas i protivník, což je Hulkova největší slabina. Jistě, on tak už byl napsán, že je vlastně klaďas i záporák v jednom, ale tady chybí klasické rozložení sil, protože Hulk už má nepřítele. Jenže tenhle nepřítel přichází až v závěru filmu, čímž je film vlastně dost poznamenán. Do té doby jde jen o honičku na Hulka. Vždy se jen změní místo a čas a vše začíná nanovo. A to po chvíli omrzí. Taky mi chybí propracovanější scénář. Zkrátka, Neuvěřitelný Hulk je spíše průměrnější zábava, na kterou se jednou podíváte a stačí vám to. Možná je to i proto, že já osobně preferuji nejvíc Spider-mana. Hulk mi prostě k srdci nepřirostl a tenhle snímek mě v tom ještě utvrdil.

• 30.10.2017  08:03

Tahle komedie baví i po letech. Mlaďounký Jan Hrušínský a Jan Kraus, Helena Růžičková a její Kryštof Kolumbus a samozřejmě Petra Černocká a hledání babského ucha. A spousta zábavných hlášek: „Vidíte, krávy, taky jsem přepracovaný." „Vy už chcete na podstavec?" „Nezdržujte nás, jedeme do Švýcarska světit kostel. Jeď vole." Včera jsem se díval a opět jsem se nasmál. Jsou komedie, které nestárnou a tahle je jedna z nich. Pár momentů, proč nedat maximální hodnocení jsem našel, například je škoda, že "pohádkový" prostor se odehrává jen ve sklepeních, ale jinak je to výborná komedie s vynikajícím scénářem, skvělou hudbou a ještě lepší zápletkou, vyústěním a hlavně humorem. Neboť to dělá komedii komedií. „On nechce, abychom mu zabíjeli to kuře. Neměl bys to s tou láskou ke zvířatům tak přehánět."

• 23.10.2017  04:11

Je nutno přiznat, že tohle je Burianův slabší film. Rozhodně znám lepší. Navíc Fričův výkone není oslnivý a podobně se to dá říct i o Lídě Baarové, ale ta dostala málo prostoru. Vtipné situace a momenty tu jsou, ale není jich mnoho. Burian se snaží seč mu síly stačí oživit to svým přispěním, ale jde mu to ztěžka. Jsou zde i hluchá místa. Hudba je vcelku kvalitní i když ještě chci dodat, že si nemůžu pomoct, ale v některých ohledech mi silně připomínala tu z Přednosty stanice. Myslím, že trojka je zaslouženým vyjádřením. Film nenadchne, ale taky neurazí. V menším procentu chvílemi nudí, ale pak je pár situací, kdy pobaví.

• 21.10.2017  13:02

Já budu stručný, oceňuji hudbu i herecké výkony, ale souhlasím s kolegy níže, že jak rychlé tempo film nabere, tak rychle ho ztrácí a přestává být zajímavý a začíná být nudný. Neviděl jsem předchozí verze, takže nemůžu srovnávat, ale tahle byla zajímá akorát v první půlce.

• 21.10.2017  09:35

Na začátku jsem si říkal, že oproti původnímu Maxovi je to jen průměr, který je prostě směsicí efektů. Ale v průběhu jsem názor musel přehodnotit. Nejenže efekty jsou naprosto uchvacující, z nichž nejlepší byla pouštní bouře, ale dech beroucí honičky, bitky na autech i záběry výbuchů a nehod mě prostě ohromily. K tomu rozhodně zajímavý a záživný příběh. I když se vlastně jedná pořád o totéž, tedy nejprve cesta tam pak zase zpět a mezitím stále mlácení na autech, co jedou pouští, mě to zkrátka neomrzelo a pořád to bylo zajímavé. Je to opravdu jízda na horské dráze. Rozjíždí se to pomalu, ale pak to jede neuvěřitelným tempem. Má to spád a rychlost zařazenou na nejvyšší stupeň. A vůbec nevadí, že scénáristi se na snímku moc nenadřeli. Oceňují krásné prostředí namibijské pouště a vynikající hudbu. U takové apokalyptického sci-fi filmu mě rozhodně tak kvalitní hudba překvapila. Takže proč vlastně nedám max? No protože přeci jen je třeba říct, že celý příběh byl posazený na tragačování nejprve tam, pak zpět a mezitím bitky. Tedy nic náročného a i když to vypadá na pohled skvěle, příběhově je to přeci jen, abych byl spravedlivý, slabší.

• 18.10.2017  21:25
    Akce nový domov (TV pořad) (2016)

Absolutně nerozumím tomu, proč se tady někdo snaží porovnávat americké reality show a české. Je vůbec normální porovnávat českou Vltavu s americkou Mississippi? Jsme jiné státy a tak je logické, že i u nás bude ta show vypadat jinak. Tereza Pergnerová je perfektní česká moderátorka, má cit a na tenhle druh pořadů se hodí, takže je dobře, že právě ona pořadem provází. A pro mě je pak už důležitá jen jedna věc, dělat radost obyčejným lidem jen tak, a i kdyby pro sledovanost, je to prostě dobrý skutek a to se počítá. Lidi, kteří se zaslouží pomoct...takových pořadů by mělo být víc a díky za to, že takové existují a existovaly. Pořady, ve kterých se lidem rozdává radost a štěstí se prostě neomrzí. Vidět de facto v přímém přenosu lidské štěstí se neomrzí.

• 16.10.2017  22:11
    Farmář hledá ženu (TV pořad) (2010)

To hlavní jsem již uvedl u Farmář hledá ženu tv Barandov a na tom se nic nemění. Verze Primy se mi ale líbila víc hlavně kvůli Laďky Něrgešové, která skvěle a citlivě moderovala, na rozdíl od Alice Bendové na Barrandově. Je zkrátka nutné dodat, že já prostě rád sleduju, když někdo hledá štěstí a podaří se. Je to nenáročná oddychovka po velkém množství seriálů a reality soutěží, které jsou vlastně různorodé a přitom pořád stejné. Tohle píše život a ne producenti.

• 16.10.2017  21:59
    Farmář hledá ženu (TV pořad) (2017)

Je to podobné jako u Hledá se máma a táta, akorát tady je ti kapánek zajímavější, protože farmáři nehledají jen fiflenky s nalakovanými nehtíky, ale hlavně ženskou k dobytku a polím, která umí vzít za práci a hrabat se v hnoji. Já už jsem vše podstatné zmínil u výše jmenovaného pořadu, takže jen stručně. Oceňuji převážně to, že se jedná o zajímavý pořad, ve kterém hledají lidé lásku a štětí a můžeme sledovat i životní osudy, které psal skutečně život, ne scénáristé. Po mnoha kriminálkách nebo nekonečném počtu vztahových seriálů je to příjemné oživení, které optimisty a přející lidi potěší. Závistivce a nepřející spíše naštve, že se o jednoho chlapa nebo ženskou zajímavá více nápadníků a on či ona si tak mohou vybírat. Samozřejmě je to pořad a tak i zde občas dorazí nějaký exot, co chce být prostě v televizi, tomu se nelze vyhnout. Nutno ale dodat, že zatímco primácká verze byla opravdu kvalitní, Barandovská je průměrnější. "Děj" je ve skrze stejný, ale rozdíl je hlavně v moderátorce. Alice Bendová není moc kvalitní a zkušenou moderátorkou a na Laďku Něrgešovou prostě nemá.

• 16.10.2017  21:47
    Hledá se táta a máma (TV pořad) (2010)

Samozřejmě, občas se člověk diví, co za lidé jsou schopni jít do televize, ale je to vždycky fajn, když místo již otravných srdcovkových seriálů vidíte život plynoucí přímo před kamerou a lidi, kteří touží po štěstí a často ho i najdou. Je to rozhodně zajímavější než klasické reality show a nevidím na tom nic špatného tímto způsobem se seznamovat. Přející lidé, kteří si rádi vyslechnou skutečné životní příběhy, které napsal život a ne scénáristé, ocení, nepřející, závistiví budou nadívat a stěžovat si. Jasně, i tady se najdou exoti, ale já jsem rád, že podobné pořady v televizi jsou. Je to zajímavé zpestření a rozhodně větší pohlazení na duši než tuny kriminálek, kuchařských show, rádoby intelektuálních soutěží a nekonečných vztahových seriálů.

• 16.10.2017  21:34
    Objížďka (1968)

Chtělo by se napsat, tenhle film má jednu vadu, ale on jich má víc. Tak za prvé si sami tvůrci neví rady s tím, jakého žánru snímek je. Ano, nejblíž je to komedii, ale ať už se má jednat o satiru či povídkový příběh, kde sledujeme jednotlivé mini příběhy, je to slátanina. Chvíli jde o komedii, pak o satirický nadhled s konečným jediným vyústěním. Přitom podprůměrný scénář doplňuje příšerná hudba. Děj je vágní a vcelku nezáživný. A ani toho humor na komedii není mnoho, v podstatě žádný. Jedinou zajímavou věcí tak bylo odhalený kousek horní části těla jedné z hereček, která byla asi nejsympatičtější ze všech a relativně stranou od hlavního proudu děje. Zajímavá je na tomto filmu ale ještě jedna věc. Zatímco tehdy byly vesnice skutečně klidné a aut jezdilo málo, dnes je situace přesně opačná a obyvatelé řeší naprosto stejné problémy jako postavy v úvodu. Jen s tím rozdílem, že film skončil komunistickou propagandou: auto do každé vesnice a lidé s hesly provolávají slávu autům v klidné vesničce a kácení starých lip, dnešní obyvatelé by asi byli rádi, aby jich jezdilo co nejméně.

• 15.10.2017  19:33
    Zlaté dno (1942)

No je to taková trochu naivní komedie, ale Burian to samozřejmě povznáší podstatně výš, hlavně v první polovině filmu. Pak už film mírně stagnuje. Každopádně mě příliš nelákají studiové filmy, navíc Burian rozhodně natočil lepší filmy a přiznám se, že jsem se zrovna nebavil nijak zvlášť. Výjimkou pak byl Burianův zápas se žehlícím prknem. Každopádně vidět Marvana nebo Františka Filipovského mladšího než Buriana hrajícího starého doktora stojí za to.

• 15.10.2017  19:26
    Já, padouch (2010)

Bohužel musím říct, že absolutně nechápu, proč je film tak nadhodnocen. Když vezmu mé nejoblíbenější Shrek, Doba ledová a Madagaskar, tak tohle je silně průměrný snímek. Co mě zaujalo na jmenované trojici jsou hlášky, silně charakterní, originální a humorné postavy a vtip. Všechno tohle bohužel snímek postrádá. Vůbec nechápu, co diváky tak zaujalo na žlutých jednookých postavičkách, které mi navíc přijdou, že jsou ve snímku až druhořadí. Celý děj je ve skrze spíše nudný, nezáživný a chybí jakákoli lidskost a něco, co by člověka dostalo. Ve Shrekovi to byla láska, v Době ledové či Madagaskaru přátelství pokaždé jinak. Navíc chybí více vtipných scén či momentů. Neurazí ale nenadchne - to je asi nejlepší charakteristika tohoto filmu.

• 15.10.2017  13:27

Třetí díl je rozhodně nejslabší. Přesun na divoký západ sice byl vskutku originální, co taky vymyslet, když ve dvou předchozích dílech už tvůrci mnohé vymysleli, ale přece jen je to skutečně konec zvonec. Naštěstí. Mám pocit, že s dalšími díly by šla kvalita dolů. Trojka si ale stále udržuje dobrou kvalitu a svým originálním pojetím je zajímavá. Neklesla ani kvalita scénáře a děj má opět spád. Ale pořád si trvám na tom, že z dnešního pohledu mi to jednou stačilo.

• 15.10.2017  13:24

Úvodní díl je docela zajímavou podívanou. V roce 1985 jistě i silně sci-fiózní, ale některé vynálezy se dřív nebo později používat budou nebo již používají. Mladičký Michael J. Fox ještě válí a jistě by sbalil plno holek a řekl bych, že i komedie je to vcelku zajímavá. Jako oddychový nenáročný film je to jistě dobré, ale za mě to stačí na jedno zkouknutí. Z dnešního pohledu film je trochu směšný, nicméně v roce 1988 musel působit zajímavě. Pro mě je ještě důležité, že je kvalitní hudba.

• 15.10.2017  13:20

Dvojka navazuje na jedničku. Myslím, že příliš neubrala z toho, co jsme v úvodním díle viděli. Každopádně pořád se zasmějeme, děj má relativně spád a Michael J. Fox stále bude dobře působit na holky. Myslím, že s kvalitou film nešel dolů ale ani nahoru. Nutno dodat, že je zajímavé sledovat některé vynálezy, které se dnes prakticky v nezměněné podobě používají. Je to taková nenáročná komedie, která sama od sebe mnoho nečeká a dává to jasně najevo.

• 15.10.2017  00:42

No, řekněme, že nejzajímavější byla ta zrzka a pak námět samotný. Děj je velmi prostinký a nutno dodat, že není zrovna nijak zvlášť hlubokomyslný a už vůbec ne promyšlený. Zpočátku se snaží si Jeníček s Mařenkou hrát na Colomba, ale dlouho jim to nevydrží, hlavně když zjistí, že do kriminálky Miami by je nevzali a líp jim jde bušení do čarodějek než pátrání a tak začíná spíš hon na čarodějky. Je to prostě mlátička a pokud jste schopni přežít fakt, že Jeníček si v hlubokém středověku píchá injekce, čarodějka používá rotační kulomet, lidi pistole a čarodějky ovládají kung fu, pak je tenhle film přesně pro vás. Jak už jsem řekl zpočátku, jde hlavně o mlátičku Jeníček a Mařenka vs. čarodějky a příběh je trochu chabý stejně jako absence kvalitní hudby či scénáře. Chybí vtipnější hlášky či zábavnější scénář a humornější momenty, kde se dalo určitě těžit víc. Vždyť námět sám je dost ironický - převést pohádku na akčňák. Každopádně jako originální námět přetvoření z pohádky pro děti pohádku pro dospělé ano, ale na jedno podívání to stačí bohatě.

• 9.10.2017  21:33

Zajímavé...i téměř po 80 letech jsou některé věci u studentů a profesorů pořád stejné. Na straně druhé, některé samozřejmě z dnešního pohledu působí směšně. Každopádně Nedbal či Marvan, Pešek či Strejka výborní. Nutno ale dodat, že jak miluju předváleční komedie, tak tahle není špatná, ale bylo natočeno plno lepších.

• 9.10.2017  11:37
    Dobrodruh (1983)

Belmondo je vynikající herec. Jestli hraje teplého herce, komedianta, milovníka či tvrďáka policistu je jedno. Hraje to výborně. A tahle role mu sedla perfektně. Pokaždé vypadá, jako by ani nehrál, jako by to zkrátka byl skutečně on. Za každých okolností, pořád. Možná vše působí tak přirozeně i proto, že děj má skutečně spád a ani na jedinou chviličku se nezabývá ničím bezvýznamným. 97 minut uplyne tak rychle, že vám to přijde jako chvilka. Od první minuty až do poslední je to zajímavé, místy i vtipné a napínavé. Belmondo ani ve svých padesáti neztratil nic ze svého umění a naopak v tomhle druhu filmu jej posunul zase někam jinam.

• 9.10.2017  11:32
    Psaní do nebe (divadelní záznam) (2016)

Divadlo Járy Cimrmana miluju už mnoho let a tak jsem si nemohl nechat ujít ani tuto reprízu. Já oceňuji, kromě zajímavých fotografií, hlavně vzpomínky Z. Svěráka a to i dost otevřené. Tedy se dozvíme i to v čem se neshodli či problémy jakým čelili. Z. Svěrák je v dopise až překvapivě otevřený. A pak samozřejmě výběr z jednotlivých her tak, jak bylo nutné postavy přeobsadit či doplnit. Nutno říct, že doma mám všechny hry v původním složení a jsem za to rád. Nově to prostě není tak nějak ono. Navíc se na hercích znatelně podepisuje věk. Ale jak řekl pan Svěrák, divadlo má teorii na to, proč diváci po každém představení vstávají. Asi jsou rádi, že v tomhle věku představení vůbec dohráli. Zkrátka, buďme rádi, dokud tu jsou a užívejme si toho. Je čeho. Svěrák a Smoljak patří bezpochyby k nejvýraznějším osobnostem kultury 20. století.

• 7.10.2017  23:09

Jeden z nejlepších Belmondových filmů. Rozhodně měl i lepší, ale tenhle mám docela rád. Belmondo se vydává ze všech sil, nutno dodat. Když si člověk uvědomí, že celou řadu kousků dělal sám a opravdu je pohybově hodně aktivní a film je po téhle stránce náročný, tak v jeho věku je to skutečně obdivuhodné. Film je sám o sobě vtipný, hlavně v momentech, kdy je spisovatel při psaní ovlivněn momentální náladou nebo osobními prožitky. Pak jsou situace, kdy se snaží být vtipný, ale není. K tomu krásná J. Bisset. Když si to tak vezmete, film čerpá z mála. Odehrává se povětšinou ve francouzském bytě a pak s akcemi vymyšleného agenta. Dějově je to velmi chudý film a přesto kvalitní a zábavný. Filmaři vytěžili z minima maximum a bez Belmonda by film nebyl ani zdaleka tak dobrý. Tenhle film je učebnicový příklad toho, jak si při kvalitním scénáři a ještě kvalitnějších hlavních hercích vystačíte s málem.

• 6.10.2017  03:47

Přiznám se, že tohle je jeden z filmů, který sice oceníte jako kvalitní, ale jedno pokoukání asi stačí. Výborné herecké výkony obou bratrů se mísí se zajímavým scénářem a záživným dějem. Rozhodně to není klasický film o feťákovi a jeho bráchovi co ho jen tahá z průšvihů. Je to něco víc. Je to pohled do duše člověka ve středních letech, který chce se svým životem něco udělat, ale je to zatraceně těžké. Oceňuju i hodbu, která se k jednotlivým scénám hodila a pasovala přesně tam, kam pasovat měla. Zkrátka zapadla, ač já zrovna některým žánrům neholduju. Koukal jsem na žebříčky natočených českých filmů za poslední roky a opravdu moc jich tedy není. A tak je dobře, že Kobry a užovky patří k těm povedenějším.

• 6.10.2017  01:31
    P.K. (2014)

Když pominu jediné, co se dá filmu vytknout a to jsou dějové nelogičnosti, díky kterým nedávám maximum, pak je to vynikající film. Důležité je, že snímek sám asi moc tyto dějové věci neřeší. Tvůrcům šlo hlavně o zobrazení velkých rozdílností, které občas nedávají smysl a my lidé si za ně můžeme sami, neboť jsme si je vytvořili. Je fakt, že jsem docela rád, že je tenhle film indický. Představa, že by jej natočil západ - to by zase bylo protestů a zákazů filmu, že si utahuje z jednotlivých náboženství a indické kultury. Ale když to dělají sami a nutno dodat, že mnohdy dost odvážným způsobem.... Rozhodně filmaři docela jasně a zcela správně poukázali na někdy nepochopitelné věci, k tomu přidali trochu té romantiky, důraz na přátelství a je z toho film, který i přes svou délku rozhodně nenudí a baví. Právě ty důležité a nepochopitelné věci, které vycházejí ze systému, který si člověk nastavil, působí hodně úsměvným dojmem, ač všichni děláme prakticky totéž ve svých životech. Nutno říct, že jediným indickým filmem, který jsem dosud viděl byl Milionář z chatrče a jsem docela překvapený, že tento snímek vydělal nejvíc. Neboť o Milionáři jsem slyšel prakticky ze všech médií, o tomhle filmu jsem neslyšel ani slova. Každopádně lehkost a až by se řeklo určitá naivita s kterou je film natočen + úžasná indická hudba, která mě fakt dostala, dělá z tohohle filmu úžasnou podívanou, která stojí za to a věřím, že se ani neomrzí.

• 5.10.2017  19:45

Ať už osud mant nebo poslední žáby na světě - dostalo mě to. Kruté zabíjení rybářů, ničení planety, ilegální prodejny chráněných zvířat. Mě jen fascinuje, že se na tom všem, i přes zjevná fakta, čísla, společností hýbající dokumenty, odborné společnosti jako National Geographic, BBC, kampaně, nepodílí více států nebo celebrit. Zkrátka, svět ví, co dělá špatně, ví, že přijdeme o většinu druhů, ví, že planeta Země umírá a vůbec mu to nevadí. Je to jako, kdyby vám bourali bejvák a vy jste seděli, koukali na televizi, pojídali lupínky a demoliční koule vám lítala kolem hlavy. Ale vám by to nevadilo. Víme, že naše děti tímhle tempem nebudou mít čistou vodu a čistý vzduch, 70 % zvířat budou znát jen z obrázků a nic s tím neděláme. Zvláštní. A co je na tom nejdivnější, jak bylo řečeno v dokumentu mnohdy se ekologickými řešeními ušetří, přesto na to nikdo nechce slyšet. Dokument je velkou hybnou sílou, tím spíše, že je kvalitně provedený, takže díky za něj a prosím víc takových. Je to třeba. Ale co je nejvíc třeba - pouštět to na školách, na konferencích, v kinech, festivalech atd.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18