ostravak30

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 10.11.2018  13:04
    Iluzionista (2006)

Pro mě osobně jeden z nejúžasnějších filmů americké historie. 110 minut mě strhlo tak, že ani jediná minuta mi nepřišla zbytečná a nenudila mě. Navíc musím přiznat, že se mi velmi líbí Jessica Biel, mám rád jak její herectví tak ji samotnou pro to, jak je sympatická. I Edward Norton je velmi kvalitní herec a Rufus Sewell zase má smůlu, jelikož právem patří mezi nejlepší protagonisty záporák co jsem kdy viděl. Nejen samotnými triky, ale i dějem, hudbou a scénářem je snímek doslova strhujícím uragánem, který mě nenechal ani na chvíli v klidu. Závěr je pak třešničkou na dortu, kdy si sami můžete porovnat své schopnosti předvídavosti. No a starou dobu mám celkem rád, i přes její negativa, takže další bonus. Natáčení v Česku pak Čecha nadme pýchou. Vynikající film.

• 10.11.2018  12:51
    Bez hranic (TV seriál) (2013)

Osobně se mi seriál líbil. Nebo, mám-li to upřesnit, líbily se mi první dvě série. Postavy mají jasně dané charaktery, zajímavé a divácky líbivé. Případy nejsou nudné a hlavně, nekončí ani neprobíhají klasickým krimi seriálovým způsobem. Některé končí bez přílišného napětí či detektivního odhalování zločince do poslední chvíle. Příjdou mi tak více realistické. Dále musím ocenit, že se příběhy vcelku často odehrávají v Česku nebo se České republiky alespoň týkají. Navíc, ve třetí sérii se mluví i o Ostravě. Českého diváka pak jistě potěší celá řada českých herců, skoro v každém díle se jeden objeví, někteří však v rolích, kdy se na obrazovce jen mihnou během pár sekund. Co ale bere seriálu jednu hvězdu je fakt, že jedna z postav je v podstatě počítačový génius. Co nezvládla kriminálka Miami, Las Vegas nebo New York v laboratoři, zvládne německý policista s počítačem. Tohle už mi tak realistické nepřišlo. Dalším mínusem jsou pak přesuny, zvláště vyhnané do extrému ve třetí sérii. Jako by přesunout se mezi Haagem a Prahou nebo Paříží a Milánem trvalo půl hodinky. V jednu chvíli vyšetřují ve Francii či v Praze a najednou už sedí v Belgické kanceláři. To skutečně nepůsobilo dobře. Třetí série je pak tou horší. Některé věci ze druhé nebyly vysvětleny, objeví se nové postavy, které už postrádají silnější charakter. Případy už také nejsou tak zajímavé a o způsobu cestování napříč Evropou jsem se také zmiňoval. První dvě série jsou silné, třetí je slabší, ale je to jedna z mála kriminálek posledních let, která mě tak bavila a chytla.

• 10.11.2018  12:40

Úlet Filipa Renče, který skoro ani nemá cenu komentovat. Já se jen ptám, proč? Proč měl Renč zapotřebí se něčeho takového ujmout? Od Haliny Pawlowské bych také čekal víc, ale možná došly nápady, možná inspirace. Mám velmi rád Kláru Issovou, ale tohle byl i pro ni potupný zážitek. Ač se snažila sebevíc, nezachránila nic. Nefunguje scénář ani kamera a bohužel ani střih. Mě osobně potěšila pouze hudba a za tu dávám tu hvězdu navíc. Párkrát jsem se pousmál, druhá hvězda je pak pro K. Issovou, kterou mám skutečně rád a tak jsem si užil alespoň pohled na její tělo a Kláru svůdnici. Víc se ale od filmu čekat nedá. Co má být vtipné je spíše trapné a tenhle film se tak stal jedním velkým omylem. Není divu, že propadl i u diváků. Závěrem tak už jen dodám, že dokud se budou režiséři divit, proč právě jejich film v kinech propadl, budou propadat i jejich následné filmy. Smutné je, že to vypadá, že dosud charakter a vkus českých diváků neznají ani ti, od kterých byste to čekali nejvíc.

• 10.11.2018  12:32
    Lorax (2012)

Bohužel se jedná o zoufale nudný příběh bez špetky zajímavého kousku či alespoň čehokoli částečně vtipného. Je to zoufalá nuda a nuda. Někdo může namítnout, že pohádka je určená hlavně dětem. Ok, beru v potaz, ale rovnou dodávám, že narozdíl od jiných animovaných filmů si myslím, že tenhle neuspěl ani u nich a že i děti by opravdu nebavil. Všechno, co tvoří základ dobré pohádky chybí.

• 10.11.2018  12:27
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

Příběhy dle skutečných událostí, tím spíše ze staré doby jsou pro mě cennější víc než jakékoli jiné. Kvalitní herecké obsazení pak slibuje vcelku zajímavou podívanou. David Švehlík je navíc v současnosti náš zřejmě nejlepší nebo alespoň jeden z nejlepších herců. Příběh se ale záhy smrskává na manželské problémy a strhává diváka až závěrečnými minutami. Vystoupení autor během titulků je pak jen bonusem navíc. Osobně bych stručně komentoval - nenadchne, ale ani neurazí. Sám jsem měl trochu problém s některými historickými fakty, které je by bylo možná lepší vysvětlit, zvláště pro nás mladší generaci. Zkrátka jsem nechápal, jak byly po válce některé věci ze strany NKVD možné. Ale příběh sám je silný, méně silně ovšem zpracovaný.

• 2.11.2018  09:59

Ocenit, že legendy Sylvester a Arnold hrají bok po boku jisto jistě musím. Vidět je pospolu je vítaným oživením akčních filmů. Ostatně filmy Expendables jsou jen bezduché střílečky s cílem narvat všechy akční hvězdy do jednoho z filmů. Zatímco tento snímek má i zápletku a zajímavý děj. Jenže problémem pro náročnějšího diváka jsou samotné útěky. Ten první by se ještě dal akceptovat, i když už tak se pohybuje na hranici fantasmagorie. Jistě, u akčních filmů očekáváte akci. Ale čeho je moc, toho je příliš. Až moc to působí dojmem, že všechno je možné. Ve filmech jistě. V těch amerických zcela určitě. Špatný není scénář ani děj jako takový, který nenudí a napíná až do konce. Párkrát jsem se i pousmál. Pokud tedy souhlasíte s tím, že překousnete nesmysly, kterých je film pln, pak si tuto akční bláznivinu s dvěma legendami akčních filmů rozhodně užijete. Nesmíte nad tím vším, ale moc uvažovat!

• 29.10.2018  11:10
    V zámku a podzámčí (TV film) (1981)

Sebekriticky přiznávám, že mě už díla B. Němcové nic neříkají. Ještě podotknu, že Babičku jsem dosud neměl příležitost vidět. Bez pochyby ve filmu hrají samí vynikající herci. Já osobně ještě musím říct, že jsem nikdy neobdivoval herectví J. Brejchové. Nějak se mi nelíbilo, nebo mě zkrátka nepřesvědčilo. Ale tady dostala konečně možnost zahrát si ukřivděnou, uřvanou, přecitlivělou a afektovanou paničku, a sedlo jí to náramně. Herecké výkony, i dětských výkonů, potěšily a tak se na tento snímek dívám. Jako na přehlídku kvalitních herců ve slavném díle. Nic víc to ale pro mě neznamená a jedno shlédnutí mi stačilo.

• 29.10.2018  11:00
    O Šípkové Růžence (TV film) (2006)

Buďme rádi alespoň za to, že to není klasická studiová pohádka, plus bod. Originalita v podobě veršů se taky cení. Nicméně Šípková Růženka je zcela přepracovaná a to není moc výhodou této pohádky. Vždyť dvojice se nemusí ani pořádně prosekat ke své vyvolené, neboť jim pomůže víla, což platí i o závěrečném zlikvidování podvodníka. Mám pocit, že zrovna pohádky, které by měly patřit primárně dětem, se pro nejmenší netočí, nebo se přinejmenším zapomíná na to, že pohádky jsou pro pro ně. Jak ale řekl ve včerejším rozhovoru na TV Prima Z. Troška, dnešní pohádky, ať jsou jakékoli, se točí spíše pro střední a starší generaci diváků. Ty mladší a děti nevyjímaje, zajímají tablety, X-meni, Avengeři a SpongeBob. Smutné, ale je to realita 21. století. Ovšem takto průměrné pohádky na tom nic nezmění.

• 29.10.2018  10:50
    České stopy pod Karpaty (TV film) (2003)

Komentující pode mnou to zmínil, tak si vypůjčím jeho slova. Krásná příroda skutečně kontrastuje s neuvěřitelnou chudobou. Dnešní Ukrajina se o své obyvatele příliš silně nestará. Přesto je radost slyšet takto daleko češtinu. Osudy Podkarpatské rusi byla tak trochu záhadou o které se toho mnoho nenamluvilo ani nenatočilo. Tenhle dokument to napravuje. A zcela správně. Mě pak potěšila i zpráva o Nikolaji Šuhajovi. Ta příroda je fakt nádherná, tím víc je škoda, že tato oblast nezůstala v Čs., respektive později Slovenské moci. Měli by se dnes lépe a turisté by měli kromě Slovenských Tater kam jezdit, třeba by se i turismem tento kraj podpořil.

• 29.10.2018  10:43

Na dvojici filmů Sám doma to nemá ani náhodou, to je jasné. Ale je třeba dodat, že se jedná zase o tak trochu jiné prostředí a že většina srovnává právě s populárními dvěma filmy o Kevinovi. Ne, nebudete se popadat za břicho a utírat si slzy. Ostatně, zde nejde o to něco před někým ubránit, to není motivem filmů. Vždyť film se původně jmenuje jinak, to Češi si jej pojmenovali zase Sám doma. Dokud byl M. Culkin malý a talentovaný byla radost na něj přesto koukat. Navíc, poučný motiv, a tedy, že přátelství koupit nelze, má něco do sebe. A ruku na srdce, kdo by nechtěl být alespoň na jeden den takto bohatým dítkem? Nutno ale spravedlivě podotknout, že scénář je poněkud chabý.

• 29.10.2018  10:31

Říká se, v nejlepším se má přestat. D. Klein se této zásady nedržel, bohužel. Básnící ztratil úplně všechno ze svého kouzla. Humor, vtip a hudbu. Už ani básničky své nové lásce Štěpán nevykládá. Jakoby se básnící probudili z těžkého deliria. Z laskavého humoru, podmanivé romantiky a zábavných postav s humornými hláškami zůstaly trosky, které buď živoří nebo sosají stát či obyčejné lidi bez špetky zábavnosti, co má být humorné je spíše smutné a romantiku nahradil sex. Štěpán potkává své lásky, z jejich něžnosti se vyklubaly příšery, které jsou zklamané, zhrzené a po milých holkách nezůstalo nic. Zobrazit porevoluční dění očima lékaře a příležitostného básníka sice nebyl zase tak špatný nápad, hlavně z dnešního pohledu, ale Básníci tím silně utrpěli, otřásli se v základech a po řádění filmového štábu nezůstal kámen na kameni. Ani kvalitní hudba.

• 29.10.2018  10:22

Je to radost pozorovat celou hereckou plejádu vynikajících herců. Od H. Růžičkové přes I. Janžurovou a další. A opět skvělí neherci v podobě J. Šebánka, ale hlavně vedoucího zotavovny Radost. Film je opět zábavný i díky skvělé kameře a především mini příběhům, například pana Smoljaka. Pro mě je plus i to, že je alespoň jeden z dílů barevný a jeden se také odehrává v zimě. A tak škoda, že tu krásnou letní přírodu jsme v barevném provedení také nemohli vidět. Trilogie Tobolků jsou jedny z komedií, které mě osobně zahřívají na duši a málokdy je vynechám, když se reprízují.

• 29.10.2018  10:14
    Borsalino (1970)

Vidět dva mé oblíbené francouzské herce, tedy Belmonda a Delona, pohromadě je vzácnou příležitostí. Osobně jsem neviděl žádný film, kde by se tito dva potkali, tohle byl můj první. Proto jsem se na snímek těšil. Bohužel jsem z něj tak nadšen nebyl. Je těžké vůbec pochopit, co snímek znázorňuje. Chvíli se mi zdá, že se jedná čistě o komedii, chvíli zase pořádné drama. Ale i hudba odkazuje spíše na komediální rámec. Trochu neuspořádaný film, který jako by do poslední chvíle nevěděl, čím vlastně je. Ale vším, čím byl, byl rád.

• 29.10.2018  10:07

První díl měl malou úroveň, ale měl. Tento snímek ovšem ztrácí i tu malou. Humoru už zde mnoho není. Vím, že Z. Troška má v oblibě neherce, ale hokejisté opravdu nejsou dobrým nápadem. Tím spíše, když ve většině záběrech jen běží, jí, pijou a pouze v jednom trénují. Samotným dějem moc nehýbou. A kde chybí hlavní dějová linka, tam nemůže být příběh ani příliš zábavný, ale hlavně ani zajímavý. Dvojka je bohužel horší než jednička. Zůstala jen kvalitní hudba.

• 29.10.2018  10:01

Zatímco v prvním díle byla alespoň špetka humoru, tady se už ztratila i ta. Zůstala jen trapnost a pokus o vtip. Ani děj nemá pořádnou zápletku. A když není zápletka, není z čeho těžit. Důkaz příšernosti a zoufalosti celého filmu budiž chabý pokus o nevím co, zřejmě se tomu diváci opět měli smát, ale já to nepochopil, a to je záběr na celý štáb včetně režiséra během hovoru L. Vondráčkové se svým milý J. Dolanským, který se tentokrát nezúčastnil. A tak zůstala už jen ta skvělá hudba. Panu Troškovi bych vřele doporučil se už jen soustředit na pohádky. Vrcholem jeho komediální tvorby byla trilogie Slunce, seno...kterou mám osobně velmi rád a považuji ji za velmi kvalitní komedie, ale svůj stín už zkrátka nepřekročil, ač se o to stále snaží. A nepřekročí!

• 29.10.2018  09:48
    Rašín (TV film) (2018)

Když pominu skvělé herecké výkony, především O. Vetchého a M. Donutila a fakt, že i Rašín konečně dostal svůj film, kde by někdo zdůraznil jeho podíl na vzniku našeho státu, je škoda, že není možné vidět celý Rašínův život. Tedy především i jeho ministerské působení. Snímek se zaměřil čistě na jeho snahu o vznik státu, nikoli však na zbytek důležitých věcí v jeho životě. Film, který si ale říká Rašín by měl obsahovat víc důležitých reálií z života toho, koho popisuje. Tímto bohužel film obsahuje i sáhodlouhé, dnešní generaci nic neříkající, politické diskuze zvláště mezi ním a Kramářem, které dnešnímu divákovi máloco říkají a jsou těžko stravitelné.

• 29.10.2018  09:30

Vše podstatné jsem napsal už u prvního Thora, takže zde jen zopakuji, že vyznat se v Marvelovském světě je prakticky nemožné. Jeden film se odehrává před dějem jiného a ten zase po pokračování úplně jiného, který byl natočen později. Potitulkové scény navíc televize Nova nevysílá, takže ani díky nim člověk moudrý není. Svět, který Marvel vytvořil je tak zamotaný a chaotický, že se v něm vyzná asi jen opravdový fanoušek Marvelu, který má doma i všechny jejich hrdiny ve formě komiksů. Tak jako tak druhý díl mi připomíná víc mišmaš Star Wars a Pána Prstenů. Sice se dozvídáme více o dalších světech a co oceňuji především, děj se odehrává i jinde ve vesmíru než na Zemi, ale pořád pro mě Thor zůstává slátaninou bez hlavy a paty, která se navíc k zbylým avengerům moc nehodí.

• 18.10.2018  08:18

Něco jako komedie a něco jako romantická. Romantické filmy jsou všechny stejné. Zamilovanost, chození, rozchod/y, znovu zamilovanost a dávají se dohromady = šťastný konec. Upřímně se divím, že Hollywood si stojí za Astonem Kutcherem. Nevím, kdo kdy přišel na nápad z něj udělat herce ani proč si myslí, že je talentovaný, ale mě jako laikovi se nelíbí a nesouhlasím s tímto názorem. To je však jediná věc, co s tím můžu dělat. Naopak Amandu Peet mám hrozně rád. Bohužel na sto sedmi minutový film je to hrozně dlouhé a docela nezáživné. I na romantický film je to málo romantické, o komedii bych se raději nezmiňoval. A tak je to alespoň něco jako komedie a něco jako romantická komedie.

• 18.10.2018  08:08
    Thor (2011)

Takhle..všichni Avengeři a vůbec celý Marvelovský svět je tak zmotaný, splantaný a složitý, že se v něm nevyzná ani prase. V jednotlivých dílech se objevují náznaky na jiné, vzájemně se prolínají, určité prvky navazují na jiné příběhy a ty zase na jiné. Pomáhej Bůh tomu, kdo se rozhodne do tohoto světa proniknout hlouběji a snažit se ho dokonce bláhově pochopit. Proto hodnotím film od filmu bez ohledu na to, jak vzájemně se do sebe vpíjejí. Osobně mám rád jak kupříkladu Spidermana či Kapitána Ameriku, ale tento příběh čirá slátanina bez hlavy a paty. Ve snímku není ani tolik akce a jednotlivé bojůvky trvají chvilku. Ocenit tak lze snad jen N. Portman, kterou mám hrozně rád a vesmírný svět, který vypadá úchvatně a velkolepě, tedy triky. Nicméně záporák není skutečným nebezpečným záporákem, našel jsem ve filmu i pár nelogičností o kterých bych s rejžou vásnivě diskutoval a děj obecně mě opravdu nezaujal. Nicméně tvůrcům a všem, kdo se rozhodli natočit byť sebemenší ptákovinu ze světa Marvelu, hlavně však, že je to ze světa Marvelu, nejde ani tak o natočení kvalitního akčního filmu, jako spíše o odškrtnutí si Thora ze seznamu více než stovek hrdinů, které Marvel stvořil. Tedy ano, máte splněno. Thor už má také svůj film.

• 18.10.2018  06:40

Vynikající film o dětské lásce, o tom, že svět dospělých je jiný a děti nikdy nepochopí, přestože sami byli dětmi a taky o bizarnosti. A právě bizarnost jednotlivých postav předurčuje toto vysoké hodnocení. Postavy jsou skutečně bizarní a film se tím ani na okamžik netají. K tomu připočtěme naprosto dokonalé herecké výkony dětských hvězd, skvělou hudbu nabouchaných 90 minut, během kterých jsem se rozhodně nenudil. Ještě bych rád upozornil na skvělý střih, který té bizarnosti a situacím, kterým je záhodno se smát, dodává šmrnc. A až se někdy tento film bude v televizi reprízovat, bude vážným kandidátem na můj čas.

• 18.10.2018  06:25
    Kočka a pes (1982)

Oficiální text distributora uvádí, že se budeme za břicho popadat. Dost odvážné tvrzení, které bych nepoužil ani u komedií s Belmondem či Menšíkem. Tady navíc o dost odvážnější proto, že Bud Spencer hraje bez T. Hilla. A jako by si diváci už na tuto dvojici tak zvykli, že bez jednoho nebo druhého to prostě nejde. Zkrátka, je to slabé a docela nuda. Salvy smíchu mě tedy minuly a břicho mě také nebolelo, takže jsem se za něj nemusel popadat.

• 18.10.2018  06:17
    Babovřesky (2013)

Úvodem bych chtěl zmínit, že kritika má být především objektivní. Psát jenom sprostá slova pod dojmem, že to je skutečná kritika, která něco vyjadřuje je vcelku na nic. Ale to jen bokem ke všem, kteří si myslí, že když se přidají do hloučku házející kamení po Troškovi, že budou za frajery. Osobně si myslím, na rozdíl od série Slunce, seno..., že pan Troška umí tak možná pohádky, ale komedie jako takové mu nejdou. Opravdu jen výše zmíněná série se povedla a mám ji rád. Ale Babovřesky nejenže tuhle trilogii silně připomínají, navíc jsou o dost horší. A to i proto, že nedisponují základní vyprávěcí linií. Ve snímku se mísí celá řad příběhů, které se vzájemně propojují a míchají. Jeden silný příběh není. Navíc je zde žalostně málo humoru. Pavel Kikinčuk sice hraje skvěle a i díky němu jsem nešel níže, ale jinak je to docela bída. Ono totiž ani není moc co hrát a kde nic není ani smrt nebere. Problém je také s některými režisérskými zásahy. Docela by mě zajímalo, jak pan Troška přišel na scénu s výbuchem a předčasnými titulky a zda mu to opravdu připadá vtipné. Babovřesky tak těží hlavně ze skvělé hudby, která se prolíná celým filmem, Lucie Vondráčkové, Lukáše Langmajera a Jana Dolanského. Zbytek je silný podprůměr. A bohužel rejža neodhadl docela ani délku toho podprůměru. Takovýto film táhnout přes dvě hodiny, to bylo další z celé řady šlápnutí vedle.

• 12.10.2018  15:52
    Kadeřnictví (TV seriál) (2018)

Pustit do světa seriál o slepicích, které nemají na práci nic jiného než rozebírat sex, vztahy a mužské může opravdu jen stream.cz. Ostatně, i sledovanost postupně klesala. Druhou sérii už sledovala jen čtvrtina diváků, kteří si zapli úvodní díl té první. Většina hereckých výkonů při tom byla kvalitních. Kdyby ovšem Jana Krausová tak nápadně nenahazovala jednotlivá témata. Že je seriál výhradně pro ženy pochopíte po úvodních minutách, ale že se v něm řeší ty "nejzávaznější" vztahová a celospolečenská témata, která zajímají především ženy, na to vám pár dílů stačit bude. Jinak se totiž v seriálu nic zásadního neděje a kdyby nebylo několika úsměvných momentů, muselo by jít hodnocení ještě níž. I řešení některých krizovgých situací hlavních hrdinek bylo někdy až banální. Názory některých postav pak na úrovni křečků. Příšerná úvodní znělka s postmoderním logem seriálu taky nepřidává. Další, z celé řady, seriálových šlápnutí stream.cz vedle.

• 12.10.2018  09:04
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Jen proto, že seriál odkazuje na reálné kauzy dávám tři hvězdy. Jinak není moc co komentovat. Kvalitní herecký výkon předvedl jen Jakub Štáfek, ostatní to měli trochu na háku, což je vidět každým záběrem. Ostatně, televize stream.cz až na jednu výjimku nepředvedla žádný kvalitní seriál. Její seriály jsou všechny plné sexu, drog a vulgarit. Naštěstí proti klasickým seriálům taková kultura zatím nemá šanci prorazit.

• 9.10.2018  09:44

Anna Fialová je nesmírně krásná a sympatická - jedna hvězda, hudba - druhá hvězda, předchází Pelíškům - třetí hvězda. Pelíšky mám totiž strašně rád. Bohužel, kvalita Zahradnictví se ke kvalitě Pelíšků ani nepřibližuje. Naposledy musím zmínit, že jsem celé veledílo sledoval jako seriál na ČT, uváděný šesti díly. Kromě kvalitní hudby, která se táhla celým seriálem či trilogií, jak chcete, lze ještě ocenit vynikající herecké výkony. V každém díle je kapka humoru, ale opravdu jen kapka. Stará se o ni předevšímD. Novotný, S. Remundová a v jednom díle i Jiří Macháček. Jinak je ale těžké hledat v předchůdci, tedy pouze co se děje týče, Pelíšků nějaký smysl. Proč je vlastně divákovi sděleno, že se jedná o děj před Pelíšky, když například není vůbec vysvětleno, kde postava Anny Fialové zmizela a proč se v Pelíšcích vůbec neobjevuje? Mohl to být příběh jedné rodiny úplně samostatný. Takhle, i přes nesporné kvality, mám po shlédnutí smíšené pocity. Projekt byl rozhodně ambicióznější než jaké ambice ve skutečnosti naplnil.

• 9.10.2018  09:34

Celou trilogii zařadila ČT do vysílání ovšem jako seriál. Nutno podotknout, že úvodní film, či dva díly seriálu chcete-li, se mi asi líbil nejvíce. Humornější nádech filmu/seriálu dodává jak David Novotný, tak Sabina Remundová. Kvalitní je i scénář, nejvíc povedená je však hudba. Jsem si jistý, že skvělé herecké výkony jsou dané velmi kvaitním obsazením a musím dodat, že na dobu, žánr a příběh jsem docela překvapený nízkým hodnocením. Osobně ale musím zmínit, že se mi moc nelíbí nápad natáčet příběhy před Pelíškami - mnohem úspěšnějšími, které navíc s tímto filmem a dějem v podstatě nesouvisí. A nutno dodat, že už po prvním dílu, tedy dvou dílech v ČT, už vím, že ani Zahradnictví nebude lepší, ba co víc ani zdaleka se Pelíškům nepřibližuje.

• 9.10.2018  09:23

Přiznávám, že mě se víc líbil první díl. Ale hlavně, já to celé viděl jako seriál na ČT. Každopádně kvalitní Macháček byl velkým oživením, kvalitní posilou a náhradou za Davida Novotného, který trochu ustoupil. Celkově jsou nicméně herecké výkony kvalitní, jistě i pro velmi silné obsazení a taktéž chválím i hudbu. A nutno dodat, že mě trochu překvapuje tak nízké hodnocení.

• 7.10.2018  10:11

I přes obsazení známých herců tento film postrádá valnou kvalitu. Příběh je možná hodně přiblížen ke skutečnosti, to však lze jen těžko říct, nicméně i tak je spíše nezáživný. Nezaujme ani hudba. Tím, že scénář je průměrný a film skutečně nemá mnoho co nabídnout, lze jej v klidu zařadit do šedivého průměru.

• 7.10.2018  05:43

Je potřeba říct, že od hudby přes herecké výkony jde o slabší kousek Star Wars. Přeci jen, tohle byl první díl nové ságy. A jako se i seriálu musí dát čas, aby se rozjel, i zde je zapotřebí, aby se na Star Wars: Epizodu I: Skrytou hrozbu pohlíželo jako na úvodní díl. Ostatně, ty další díly jsou lepší. Zde vidím problém především v méně povedeném scénáři, chybějící legendární hudbě a samozřejmě v příběhu, který by byl podstatně napínavější. Přesto shledávám humorné části a velkou snahu o to, aby Star Wars zůstala její původní kvalita.

• 7.10.2018  05:39

Já na základě celé řady důkazů věřím, že všechno o 11. září nevíme a možná se ani nikdy nedozvíme. Rozhodně na tom dni bylo něco divného a vláda neříká celou pravdu. Možná se opravdu na teroristickém útoku podílela nebo mu prostě nezabránila, jak mohla. Nicméně co mi vadí na tomto dokumentu je fakt, že se zabývá hlavní věcí a to je pád budovy č. 7. Nezabývá se dalšími podivnými věcmi, které jsou v celém případu mnohem více nejasné a jsou víc než budova č. 7 argumenty, proč konspiračním teoriím věřit. Ti, kteří jsou zásadně proti konspiracím by ta mohli uvěřit tomu, že tvůrci konspiračních teorií vycházejí především z faktu o budově, která tak divným způsobem spadla. Jenže těch faktů je víc. To dokumentu podstatně ublížilo.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26