ostravak30

Spisovatel...

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 17.1.2018  18:54

Kvalitních bláznivých komedií ve stylu pozdějších amerických a francouzských nebylo v naší historii mnoho. Tady je vše navíc okořeněno skvělým Marvanem a Filipovským a skvělým scénářem. Líbila se mi i hudba. Film nenudil, měl spád a mě vcelku bavil. Na tehdejší dobu si zaslouží velké hodnocení.

• 29.12.2017  10:42
    Pěstírna (TV seriál) (2017)

Konečně seriál od stream.cz, který měl hlavu a patu a dal se sledovat bez toho, aniž bych neustále koukal na hodiny, kdy ta příšernost skončí. Tleskám způsobu, jakým byl příběh vyprávěn, neboť se podobal velkým americkým produkcím. Zároveň mě těší, že se jedná o originální námět, kterému sice chybělo více spletitých zápletek a překvapivých momentů, za to byl příběh napínavý a pořád se něco dělo. Nuda se tomuhle projektu vyhýbala obloukem a to je celkem dobré. Scénář byl dejme tomu lepší, ovšem pro mě je podstatnější, že chyběla trochu lepší hudba a hlavně zvuk. Se zvukem měli tvůrci podstatné problémy. Kamera i střih naopak přidali na intenzivnějším prožitku. Bohužel právě zvuk a hlavně nesmyslný konec, který vlastně ani koncem nebyl mě přiměli pouze ke třem hvězdám. Jo a v zajímavostech by se měla objevit jedna chyba. Hned na počátku sedmého dílu mrtvola viditelně dýchá.

• 28.12.2017  13:42
    Semestr (TV seriál) (2016)

Oh my god...to je asi to první co mě napadá. A pak ještě LOL, WTF... Trochu...nebo vlastně dost mě děsí, co zajímá dnešní mladé. Hulení, chlast, sex, sex, sex a pak hlavně nic nedělat a brát za to prachy. Korunu tomu dal poslední díl: "V Utrechtu dostávají 60 tisíc jen za to, že jsou." Každý ať si žije po svém, ale děsivé to je. Nicméně ještě víc mě děsí, jaké seriály v současnosti vznikají. Pokud má tohle být seriál 21. století, tak zavírám noťas, vypínám počítač a přestávám koukat na televizi. Seriál přenášený jen webkamerou a chaty mezi jednotlivými účastníky? To jako vážně? OMG... Pak se ptám, proč mají jednotlivé epizody přes dvacet minut? Kdyby každá měla přes deset, tak neřeknu ani slovo, ale z každého dílu je zajímavá asi tak polovina, zbytek jsou žvásty o ničem, které - chápu, mají doložit, jak mladí žijí, jak uvažují a jaký je současný trend jejich life stylů. Naprosto rozumím, proč se tenhle seriál mladým líbil a ještě víc, proč ho ocenili. Vždyť je to o jejich životech. Takhle oni žijí a chtěli by žít. Takhle uvažují. Dělat? Nuda...jste obětí systému. Studovat? K čemu, škola je na nic. Hulit, pařit, chlastat, šuk.t? Jo, to je ono! Je to dějově chabé, vlezlo by se to do jednoho menšího filmu a většina dílů je o ničem. Dozvíte se z nich jednu, dvě informace, zbytek minutáže je zbytečná. Proto mé hodnocení. Téma nebylo špatné, ale způsob snímání seriálu, ač přelomový, je spíše otravný po pár minutách. U mě to nastalo po sedmi minutách prvního dílu a kde bylo do poslední minuty toho posledního.

• 26.12.2017  16:05
    Šmoulové (2011)

Jako dítě jsem měl Šmouly moc rád. Bohužel tenhle film patří do řady dalších filmů, které mají jednoho společného jmenovatele - došly nápady. Jen si to vezměte. Obnovují se staré projekty jako Star Wars, chystají se filmy o všech hrdinech z komksů dvou největší komiksových společností, v jednom kuse se točí remaky, a vymýšlí se filmy, jejichž původ pochází buďto z pohádek nebo z nějakých podobných témat. Jako třeba Emoji ve filmu. Je to prostě současný trend a neminul ani Česko. Ročně se točí stovky filmů po celém světě, bylo jasné, že témata budou pomalu docházet a je to tady. Šmoulové jsou jen dalším příkladem. Není to vtipné a chybí tomu trochu silnější příběh. V dětech to možná probudí zašlou slávu Šmoulů, což je také záslužná činnost, ale jinak je to bohužel trapný pokus, jak vytřískat ze slavné pohádky zase nějaké ty peníze. To je totiž to jediné, co Hollywood zajímá. Nemá to nijak zajímavý scénář, hudbu ani děj. Tohle je typický film na nějž se hodí označení neurazí - nenadchne. 21. století bude bohužel typické tím, že se budou točit průměrné snímky jen proto, aby se lidi nalákali do kin na velkou reklamu. Hlavně, aby se točily peníze. Šmoulové jsou typickým produktem této filmové snahy.

• 26.12.2017  15:51

Já jsem fanoušek původní série Star Wars. Tohle je podle mě jen velkofilm, který je mišmaš všeho a vyzná se v něm jen odborník na Star Wars. Jinak je to zmatené běhání a bojování, ve kterém se na konci objeví princezna z původní série. Je to bezpochyby kvalitně provedený sci-fi snímek, s kvalitními triky, napětím až do konce a akčními scénami. Ale...má to jedno velké ale. Příběh je slabounký jako toaletní papír a lze jej velmi rychle zapomenout. S původní sérií to sice má něco společného, ale jen velmi málo. Pro mě je tohle jen naprosto zbytečný začátek nějaké další série, která nikdy nedosáhne podobného úspěchu jako Hvězdné války. Je to jen a pouze pokus vytřískat ze Star Wars co nejvíc peněz. A filmy, které se vytvářejí za tímto účelem, jsou vždycky minimálně silně průměrné. Což tenhle je.

• 22.12.2017  13:02
    Cuky Luky (TV seriál) (2014)

Já jsem tenhle fenomén poprvé zaznamenal v televizní soutěži Česko-Slovensko má talent, kdy podobné fifleny předváděly malé holky. Do té doby mě tato krávovina naštěstí minula. Pak jsem shlédl všechny díly na stream.cz a hned jsem pochopil, jaké štěstí jsem dosud měl, že se mi toto vyhýbalo. Mezi nepřeberným množstvím hloupých hlášek se najde jedna, dvě úsměvné. Zbytek hraničí až s trapností. P. Polnišovou mám rád, je to komediální herečka a dost kvalitní, ze Slovenska ji dobře znám, Zuzanu K. Š. ne, ale její výkon za Petrou zaostává. Navíc se místy kouká neprofesionálně do kamery. Díl číslo 13 se jí navíc vůbec nepovedl. Ze známých grimas i intonací své postavy mizí a nepovedlo se jí po celý díl se do své role dostat. Moc nerozumím, jak tohle může být fenomén, ale bohužel, i toto se stává. Chtělo by se říct, že to svědčí o příšerném vkusu Slovenských diváků, ale upřímně řečeno Češi na tom o moc lépe nejsou.

• 22.12.2017  10:24
    Fízlárna (TV seriál) (2017)

Tomuhle chybí všechno, co by měl komediální seriál ve skutečnosti mít. Párkrát jsem se pousmál nad neskonalou pitomostí moravského poldy a vyčůraností toho českého. Jinak tomu ale chybí hlavně náboj a propracované zápletky. Ty vytvořené jsou jako z mateřské školky, sranda je na úrovni žáka první třídy. Bim bác někoho po hlavě, rádoby vtipné hlášky moraváka a jeho historky a pár tak neskonalých absurdit, že je to spíše trapné než směšné. Navíc představitel moravského policisty naprosto nepochopitelně neustále civěl do kamery. Ještě bych chtěl upozornit na naprosto špatnou kameru, střih a místy i problémy se zvukem. Ani herecké hvězdy v epizodních rolích tento seriál před nízkým hodnocením neochránily. Právem!

• 21.12.2017  12:22
    Gynekologie 2 (TV seriál) (2007)

Bohužel mě trochu děsí, jaké seriály se také mohou točit ve 21. století. Tohle je opravdu něco příšerného. Když teda pominu všechny ostatní negativa, tak je to minimálně příšerně nezáživné. Nuda, nuda a zase nuda. Jen dvakrát za dvacet čtyři dílů jsem se pousmál. Nejhorší je, že to není ani vtipné, ale spíše příšerně trapné. Návaznosti na Nemocnici na kraji města snad nelze ani komentovat.

• 21.12.2017  07:15
    Autobazar Monte Karlo (TV seriál) (2015)

K tomuhle se přesně hodí komentář: "Co říct, abych neurazil." Já teda váhal mezi dvěma a třemi hvězdami, protože seriál celkem dobře ukazuje, co jsou autobazary za prasárny a jaké podvody na lidi dělají. Na druhé straně je scénář plný vulgarit, sexuálních narážek a pokud vezmu seriál v potaz dějově, tak přestože je to komedie, tak i plný nelogických věcí. Herecké výkony celkem slušné, ale jednotlivé příběhy postrádají trochu víc invence a nápadu. Upřímně řečeno, věřím, že je hodně naivních lidí. Ale zdejším postavám projde prakticky cokoli, jejich zákazníci jsou idioti všichni do jednoho a když naprosto trapným způsobem obejde Karel Čížek i finančák, začal jsem si říkat, že dvě hvězdy seriál patřičně ocení. Škoda, že je svobodný internet plný takových seriálů, jejichž většina dílů je ztráta času. U několika epizod jsem se usmál, u dalších poučil, jak se podvádí, ale u většiny jsem spíše přemýšlel, jak tohle mohou cpát divákům a myslet si, že jim to nebude připadat trapné i na komediální seriál.

• 19.12.2017  13:07

Ani nevím, proč je psáno, že hlavními hrdiny jsou právě Jessica Lange a Tommy Lee Jones. Podle mě další podstatnou roli hrál Rip Torn. Jessica se objevila na začátku, pak chvíli v průběhu, pak dlouho ne a až zase na konci. Každopádně výkony obou uvedených hlavních protagonistů byly vynikající. U J. Lange se mi sice chvíli zdálo, že až přehrávala. Tak jako tak to ale bylo příliš dlouhé, asi bych to kliďánko zkrátil a plné obrazotvorných dialogů. Tommy Lee J. hrál skvěle a ostatní herci víceméně také, ale téma asi nebylo pro mě. Ještě bych dodal, že film provázela naprosto příšerná na mozek lezoucí hudba. Mé hodnocení každopádně vychází z toho, že původní slavnější verzi jsem neviděl, tak snad se mi to někdy podaří. Tuhle si asi nechám pro příště ujít. Jednou stačilo.

• 19.12.2017  13:02

Přiznávám, že přednost dávám předchozím dvěma dílům. Závěrečný film všech fantasy filmů od P. Jacksona je dle mého příběhově opět naplněn pořádně. Napětí až do konce, dojemné chvilky i akce jak má být. Nicméně na mě je film příliš předigitalizovaný. Těch efektů je tam tolik, že je to chvílemi až na škodu. Každopádně trilogie Hobita nezklamala a přinesla opět to nejlepší od Tolkiena v té nejúžasnější podobě. Myslím, že hodně let a možná navždy bude těchto šest filmů právem patřit mezi top fantasy filmy! Vše ostatní jsem již řekl u hodnocení předchozích dílů a jen bych se opakoval.

• 17.12.2017  21:38
    Last Night (2010)

Tohle je typ filmu, který i přesto, že je kvalitní mě nezaujme. Hlavně z důvodu, že jsem nikdy nebyl ženatý, můj nejdelší vztah byl půlroku a tudíž nechápu a nejspíš ani nikdy nebudu chápat pocity hlavních hrdinů. Tohle je spíše snímek pro manžele, kteří si v tom najdou své. Mě spíše snímek nudil a ač mám strašně rád vynikající herečku K. Knightley, tak ani ta to pro mě osobně nezachránila. Je to hrané do posledního detailu, beru to, ale osobně jsem si v tom zase tolik nenašel. Takže beru, že umělecky je to kvalitní film, pro mě osobně ovšem jen průměr. Z toho také vyplynulo mé hodnocení. Objektivně ale uznávám, že snímku není zase tak moc co vytknout.

• 17.12.2017  21:34

Vynikající film. Tak na tenhle snímek se s chutí zase někdy podívám. Miluju, když se tvůrcům podaří namíchat porci humoru s dramatem. Tady se to povedlo na výbornou. Milovníci černého humoru si přijdou na své. Ostrý, řezaný humor v podání vyprávění stoletého staříka, který to vše komentuje s notnou dávkou naivní upřímnosti, která v některých momentech děsí, dokud si člověk neuvědomí, že se jedná o pořádně černou komedii, je prostě skvělý. To, že si jeden stoletý chlap poradí s celou partou gangsterů a společně si užívají prachy je neuvěřitelná podívaná. I to, co zažil. Scénář je fantasticky dobrý. A k tomu prakticky vše. Od kamery přes střih a pak samozřejmě nelze opomenout skvělou hudbu. Výborný příběh s černým (mým oblíbeným) humorem a poslední velké dobrodružství chlapa, který měnil dějiny a zároveň je prožil takovým způsobem, o jakém by se nesnilo nikomu z nás, likvidace mafiánů a sdružení dalších bizarních postaviček, to je prostě velkoživot v celé své krásné a neuvěřitelné podobě!

• 17.12.2017  21:22

Nestává se to často, ale občas ano, že se s uživateli této stránky neshodnu. A tohle je ten moment. Já osobně bych filmu přiřadil rozhodně vyšší hodnocení. Každopádně, pokud hledáte film, díky kterému na vás dýchne vánoční atmosféra, podle mě dále hledat nemusíte. Co je krásnějšího, a to už je vidět dle nicku, že pocházím z Ostravy, než zasněžená vánoční Praha? Když přičtu skvělé herce, dojemné příběhy, které ale nejsou naivní a konec tedy není jak z amerických filmů, tak tu máme skvělý vánoční film. Hned jsem si ho zamiloval. K tomu skvělá hudba. Co víc si přát. A já se místy i zasmál. Ne, já opravdu od vánočního filmu s milým, dojemným příběhem, který končí dobře, ale ne naivně, skvělými hereckými výkony a vhodnou hudbou, nečekám nic menšího, než že na mě přenese vánoční atmosféru, trochu mě dojme a hlavně donutí přemýšlet. To všechno se povedlo. Je to pěkný příběh, který spravedlivě řečeno není na Lva, ale na druhé straně nabízí krásnou vánoční Prahu a úsměvné momenty. Umím si představit u tohoto filmu svařák a cukroví a do té správné nálady mě tenhle snímek dostane. Dostal jsem, co jsem od něj očekával a k tomu se mi dostalo bonusu v podobě úsměvných a dojemných momentů vhodně rozprostřených do celých devadesáti osmi minut. Za tenhle film děkuji a už teď patří k mým oblíbeným.

• 17.12.2017  11:00
    Sekretářka (2002)

Rozhodoval jsem se mezi třema a čtyřma hvězdama. Nakonec jsem dal tři, i když jsem měl dilema. Film je vynikající především díky Maggie Gyllenhaal. Přiznávám, že James Spader mě tak nezaujal, to je první důvod. Druhý, že jsem musel, naštěstí jen párkrát, odvracet zrak, protože řezání a píchání do těla fakt vidět nemusím. Každopádně snímek je víc dramatem než komedií. Ani nevím a nechápu, kdo ji přiřadil takovéto zařazení. Vlastně je to čistokrevné drama. Možná trochu romantické, ale drama. Není to nudné a zobrazuje to něco, o čem se často nemluví a už vůbec se o tom netočí filmy. Já část filmu viděl již kdysi, nyní jsem ho tedy shlédl celý. Řeknu to takhle, své více než sedmdesátiprocentní hodnocení si jistě zaslouží, ale přiznávám, že snímek tohoto typu už opravdu znovu vidět nemusím. A to i přesto, že M. G byla skvělá a mám ji jako herečku rád.

• 17.12.2017  10:55
    Strašidla (2016)

Asi takhle, já osobně nesouhlasím s nízkým hodnocením série Slunce, seno...výborné komedie a miluju je, ale jinak bych řekl, že po těchto filmech a pak ještě vynikající pohádce Princezna ze mlejna, si měl dát konec. Od té doby totiž nepřišel jediný kvalitní film, Kameňákem počínaje a touhle kravinou zatím konče. Je to ukrutná nuda. Scénář je příšerný a od toho se odvíjí samozřejmě i herecké výkony, které nejsou z nejsilnějších. Hudba prakticky žádná není, za to co je, je naprosto nudný děj. To pochopili asi i tvůrci a tak přidali zběsilý útek manželky za upírem, který ale stále nevytváří žádné dramatické napětí. Mnoho věcí je od prvopočátku v ději nelogických. Zoufale chybí alespoň nějaký základní humor. Tentokrát bych se rád s panem Troškou setkal a celý film s ním shlédl znovu, aby mi řekl, kde si jako myslel, že se mají lidé smát. Konkrétně v kterých místech? Já žádná neobjevil. Pochválit lze tak snad jen efekty. Přitom potenciál strašidel v nové době by tady byl velký. Tvůrci jej ale nedokázali využít. Chtělo by se říct, že snad dostrašil i pan Troška na poli filmovém, ale to bohužel není pravda. Tak se jen modlím, aby se rozpomněl na to, jaké filmy točil v devadesátých letech a vrátil se k dobré komedii nebo alespoň kvalitní pohádce.

• 16.12.2017  20:58

Projekt Země zítřka má podle mě velké oči, které spočívají hlavně v kvalitních efektech - to město a jeho okolí vytvořili parádně, a pak samozřejmě v celé řadě vynálezů a efektně provedených hračiček. Tím asi projekt končí. A to jsem si říkal, proč je snímek v modré barvě a proč rejža odmítl Star Wars a přijal tohle. Což nechápu stále. Tak jako tak děj je chvílemi zmatený a na rozdíl od jiných sci-fi filmů tvůrci se nic nesnaží divákům vysvětlovat, protože pochopili, že jsou věci, které se prostě vysvětlit nedají. A to je asi problém celého tohoto filmu. Pohybuje se na hranici sci-fi a nereálné pohádky pro dospělé. A jediné co vás opravdu nadchne jsou právě ty drobné vychytávky budoucnosti, vynálezy G. Clooneyho a pak samozřejmě fantaskně vytvořené město. Zbytek je někdy napínavá, jindy trochu nudnější, ale vůbec nejvíc těžko chápatelná omáčka, kterou sice spolknete, ale s trávením je to poněkud horší. A po téhle omáčce máte poněkud těžko v žaludku.

• 16.12.2017  16:11

Mám rád dramata a psychologická dramata ještě víc. Tím spíše mám rád, když je důraz na detail s kvalitními hereckými výkony. Tohle je film o strašném zážitku, který by asi každého změnil do konce života. A je také o pocitech s ním spojených. Kdo to nezažil, nepochopí to a všichni doufáme, že to nikdy nezažijeme. Každopádně děj se odvíjí jako klubko, které pohání vánek na vodorovné cestě. Tohle se může stát každému z nás. A každého zlomí jednou něco jiného. A každý si pak najde jinou zábavu a smysl života. Někdo venčení psů, další chlast a jiný třeba sebevraždu. Každý se s tím musí vyrovnat po svém. A právě takové vyrovnávání sledujeme. Rovnou říkám, že mě příliš nezaujal tolik zde opěvovaný soundtrack a i scénář mi přišel docela fádní, ale na druhé straně je to příběh z moderního velkoměsta z 21. století, pro které je řada věcí ve filmu prostě charakteristických. Rychle vás zbaví svéprávnosti i v podstatě cizí lidé, když netoužíte po penězích nikdo to nepochopí a když zahodíte kariéru mají vás za blázna. Je to film, který není oskarový, ale má svůj význam a mě zaujal. I tří hvězdové filmy mají svůj smysl. Tenhle ho má.

• 16.12.2017  16:04

Musím se přiznat, že mě tenhle snímek nenadchnul. Vedle jiných animovaných hitů působí tento spíše jako chudý příbuzný a dost mě překvapilo vysoké hodnocení. Je to moc zběsilé, místy chaotické a postavy nejsou příliš charismatické na to, abyste si je dovedli nějak smysluplně zařadit. Je to prostě od začátku boj tvůrců sám se sebou. Asi si musíme zvyknout na to, že se touhle cestou budou nové animované filmy ubírat. Trochu moderně pojatý film pro děti. Ale mě nezaujal ani scénář, chudý na vtipy, ani příběh, který sice obsahuje velmi slabou zápletku, z níž nicméně tvůrci vymačkali šťávu do poslední kapičky. Tahle vánoční jízda sice měla říz, ale za jednu povánoční opici to bohatě stačí.

• 16.12.2017  13:27
    Nikdo neměl diabetes (TV film) (2001)

Vidět mlaďounké herce, téměř neznámé Zacha a Stránského bylo zajímavé. A tím bohužel zajímavost končí. Od naprosto tupého scénáře a polonudného děje se horko těžko překousáváte k postupnému vyřešení případu. Chvílemi to celé je tak trochu zmatené. K tomu se přidává příšerný střih, ještě horší kamera a záběry jak z amatérského filmu, které způsobují rádoby napětí, stejně jako přitroublá hudba. A pokud někomu nedojde, kdo vraždil, pak se na konci dočkáme dlouhé série otázek a odpovědí. Bohužel tohle vypadá jako amatérský film vložený na youtube, který natočila parta zapálených filmařů.

• 16.12.2017  13:21

Bohužel souhlasím se vším, co zde už bylo řečeno. Doba Ledová ztratila ze své ledovosti a její kvalita se roztála. Opakovaný vtip už skutečně není vtipem a nejhorší je, že ani humorné už to moc není. Jak se říká, v nejlepším se má přestat a tady to mělo platit už dávno. Zkrátka to vypadá, jako by tak trochu došly nápady. Příběh je strašně slaboučký a ani zapojení všech hlavních postav nepomáhá. Nápady ještě jsou, ale na tomhle dílu je nejvíc vidět, že pomalu docházejí a že jen vtipné postavičky to samy o sobě nezachrání. Jistě, Sid, dvojčata nebo Scrat pořád válí, ale začíná to být tak nějak pořád dokola. Mění se jen místo.

• 14.12.2017  13:51

Celou sérii Star Wars jsem si zamiloval od prvního shlédnutí. Je s potěšením vidět, že v pokračováních se tvůrci nedopouštějí klasických chyb svých předchůdců. Většina pokračováních natočených po letech, a je jedno, zda se jedná o komedie, sci-fi nebo krimi, prostě už nemá toho správného ducha předchozích dílů. Star Wars mají kvalitu a na té zůstávají. Trochu mě zklamala smrt H. F. a malé zapojení Carrie F. a několikavteřinového účinkování Marka Hamilla, proto bez maxima hvězd, ale jinak to není špatné. S tímhle dílem je to jako s jídlem. Není to špatné, chutná mi to, ale přiznávám, že něco romu chybí. Nějaká ta pomyslná třešinka na dortu. Má to napětí, spád, souboje, překvapení i hudbu a samozřejmě humor, bez toho by to nešlo, to vše charakterizuje díly hvězdných válek, ale pořád tomu něco chybí. Nemohu říct, že bych se nudil, to ne, ale přes všechnu snahu tvůrců, já prostě zůstanu obdivovatelem hlavně té první šestidílné série.

• 14.12.2017  13:44

Na Hobita jsem dlouho čekal a strašně jsem se na něj těšil. A čekání mi přišlo jako nekonečné. V kině jsem na něj bohužel nebyl a toho lituju, nicméně po shlédnutí v televizi jsem usoudil, že můžu litovat ještě víc. Skutečně se jedná o další vynikající počin na poli fantasy. Trochu jsem se obával, aby po úspěchu Pána prstenů nešla kvalita dolů, ale zbytečně. Nevyvratitelně jsem přesvědčen, že nejlepším autorem světa v oboru fantasy byl Tolkien a v režii Jackson. To nejlepší, co bylo ve fantasy natočeno a vymyšleno se nám právě dostalo pod nos. Není třeba vyjmenovávat jednotlivé věci. Od hereckých výkonů, přes scénář či děj samotný. Hobit neubírá nic z kvality Pána prstenů. Jde o velkolepý velkofilm, který mě velmi potěšil, neboť, jak jsem už zmínil výše, předčil má očekávání. Vše opět vypadá skvěle, film má vynikající atmosféru a já od od Společenstva Prstenu miluji Středozem. Hobit na tom naštěstí nic nezměnil. A tak nedávám maximum jen proto, že mi chyběla o něco propracovanější hudba. Náznaky z první trojdílné série tu jsou, ale přece jen v tomhle Pán prstenů prostě vyhrává.

• 10.12.2017  06:18

Romantické filmy jsou určeny pro dva druhy diváků. Pochopitelně v první řadě pro dámy, které mohou sní, že jednou také potkají pana dokonalého. A pak pro nás ostatní, kteří bychom se směle mohli nazývat zoufalci, jako návod, jak by ten pan dokonalý měl vypadat a co pro to musíme udělat. Problém u těchto druhů filmů je ten, že hlavní hrdina v něm má vždycky štěstí a nakonec mu kráska padne kolem krku ať se děje co se děje. Uvědomělý člověk však ví, že tak to v životě nechybí. Tenhle film bohužel vybočuje. Jednak má dívka, jak už to tak bývá, chlapa a to debila a jednak, jak to taky tak bývá, hlavní hrdina nad ním slavně zvítězí a dívku mu ukradne. Takže, originalita nulová. Romantiky jsem v tom také neviděl tolik, spíše až v závěru. O komedii snad asi mluvit nebudeme, neboť tolik komediálních prvků tam bohužel není. Což je trochu s podivem od autora Homolků. Podprůměrný scénář a naprosto tragická hudba dělají taky své. Bohužel, od tohohle filmu jsem čekal víc. A samotného mě mrzí, že to nedopadlo. Jenže některé scény a i dialogy působí, když ne hloupě, tak přinejmenším úsměvně, jenže asi jinak, než tvůrci chtěli. Bohužel i tenhle film se tak po zásluze obarvil zde do modra.

• 8.12.2017  03:54

Z dnešního pohledu hvězdně obsazený film, ač někteří herci - jako kupříkladu Vladimír Menšík - nebyli skoro vidět. Ani Jiřinu Bohdalovou či M. Zounara nebo Pavla Landovského jsem nezahlédl. Nicméně tehdy to všechno byli mladí, neznámí herci a tak nedostali mnoho prostoru. Chtělo by se říci škoda. Úvodní půlhodina slibuje zajímavou sportovní a filmovou podívanou. Groteskně zpracovaný pohled do historie je také zajímavý. Pak ale děj zpomaluje a zpomaluje až se téměř zastaví. A začíná ta romantičtější a mnohem méně zajímavější pasáž. Chápu, že nějaké zařazení film mít musel, ale komedií tedy opravdu příliš není. Divím se, že něco takového komunisté dovolili natočit a zrovna v nejpalčivějších letech socialismu - tedy 50. letech, tím spíše se zahraničními herci, francouzskými tedy západními. Každopádně ač mám rád staré filmy a to i černobílé a rád se k nim vracím, když je vysílají, tenhle snímek k mým oblíbeným patřit nebude. Koukám, že dle celkového hodnocení nejsem sám. Zkrátka, znám i kvalitnější sportovní filmy, které se věnují převážně opravdu sportu a dá se vydržet na ně koukat po celou dobu. Zde jsem od druhé poloviny pomalu usínal.

• 8.12.2017  03:44

Jak ospalý je život ve vesnici, tak ospalý je děj tohoto filmu. Pokud se vám podaří v první půlhodině neusnout, pak se snažíte dělat vše proto, aby tomu bylo tak i nadále. Snímek místy připomíná spíše skládačku puzzle sestavenou dohromady v jeden celek. Tedy několik příběhů vložených do jednoho filmu. A to je zřejmě i jeho největší problém. Těžko se vyznat v chaotickém, neuspořádaném vyprávění chvíli jednoho a chvíli jiného příběhu. Samozřejmě všichni pochopí, že hlavní osa se točí kolem Maruny. Dalším problémem je vlastně to, co je ve skutečnosti děj. Protože ve snímku se toho děje tak málo, že pokud byste jej někomu vyprávěli, pravděpodobně by vám na to stačilo pár vět. Krobot si na vyprávění dal ale celých 102 minut, které bohužel naplňuje vcelku neúspěšně. Monotónní dialogy plné nejčastěji vulgárních výrazů, opakující se sexuální scény, samozřejmě s pravidelnou výměnou postav konajících akt, také snímku nepřidají. Protože vlastně sledujeme (ne)obyčejné příběhy z vesnice, o které si každý musí myslet, že v ní žijí jen samí blázni. Jako by snad právě na vesnicích žili jen největší podivíni. Tak snad už chyběl jen detailní kamerový popis vraždy a byl by z toho ucelený horor. Komedie ani náhodou a jako drama bych to také neviděl. Spíše docela průměrná a vcelku nepovedená sonda do hlubin lidských duší.

• 5.12.2017  04:18
    Jacobowski a plukovník (divadelní záznam) (1998)

Herecké obsazení bylo výborné, někteří herci se sice jen mihli, jako paní Jirásková, ale jinak samá esa a legendy. Nicméně je třeba podotknout, že zde je záznam uváděn jako komedie, ale já bych jej mnohem víc pasoval do role tragédie nebo když už tak tragikomedie. Ale jen komedie? To je pořádný úlet. Jistě, zasmál jsem se, hlavně a převážně suchým komentářům v podobě Jacobowského. Nic dalšího vlastně k zasmání nebylo. Snad to bylo způsobeno dobou, kterou děj popisuje, snad tím, že to byl vskutku dramatický útěk z Paříže s nacisty neustále v patách. Samozřejmě výborný Viktor Preiss tomu dal korunu, ale skvělí byli i ostatní herci. Nicméně tehdejší trend bohužel byl natáčet bez diváků, což se mi vůbec nelíbí. Nemá to pak tu správnou divadelní atmosféru. To mohli natáčet rovnou ve studiu. Viděl jsem už ze záznamu všechny Cimrmany, Sluhu dvou pánů a ještě pár dalších záznamů a s diváky a bez diváků je to obrovský rozdíl. Naštěstí dnešní divadelní záznamy se již provádějí opačně. Každopádně bylo to herecky kvalitní, ale upřímně řečeno jsem nadšený a nějak zvlášť zaujatý nebyl.

• 4.12.2017  04:28

Tenhle snímek je víc rodinným než komedií. Moc jsem se nezasmál, ale vzhledem ke kvalitnímu hereckému obsazení nenudil. Vidět pana Lonhniského v jeho poslední roli, Karla Heřmánka jako sympatického pašeráka, kterému člověk fandí a věčně pozitivního Ondřeje Havelku neomrzí. Navíc to krásné prostředí zasněžených Krkonoš. A pak samozřejmě neumírající legenda o Krakonošovi. Ano, není to bůhví jaká komedie, ale jako lehce něžný dětský film o snech sklářů z horské vesničky a jejich legendě pro kterou žijí je to nezapomenutelné a rozhodně pohlazující na duši s pěkným návratem k, podle mě, nejkrásnějšímu období v českých dějinách.

• 4.12.2017  04:24

No...hrál už Alain Delon v kvalitnějších filmech. Zde od smrti svého přítele běhá od jednoho bytu ke druhému, ani ty honičky v autech nejsou nijak záživné, přestřelek se to týká také. Divák by se pomalu ztratil v tom oceánu chtíče všech po deníku, který hlavní hrdina ukrývá. Někdo tady pode mnou zmínil, že je to překombinované a já mu musím dát za pravdu. Chtělo by to méně vymýšlení a víc akce. Tak jak tak je Delon opět skvělý a já si jen říkám, jak to ten chlap sakra dělá, že v každém filmu má kolem sebe krásnou polonahou holku. Ornella Muti se krásou nezapřela a pro její oči by člověk udělal cokoli. No, zkrátka to je pohledný chlap, tak proto. Je to taková klasická kriminálka, ale s trochu nudnější politickou zápletkou. Nebylo to z nejnudnějších, ale viděl jsem i záživnější. Nebavila mě ani moc hudba a trochu náročnější scénář, který se dá vzhledem k tématu pochopit. Mě to ale stačilo vidět jednou a budu se těšit na jiné Delonovy filmy, ve kterých jeho akční, dramatický potenciál byl využit mnohem víc.

• 3.12.2017  19:32
    Mafiánovi (2013)

I přes skvělého R. De Nira - ostatně jako vždy, nemůžu jinak. Tvůrci by si v první řadě měli vybrat čím snímek vlastně je. Pokud komedií pak by mě zajímalo, kde byly ty humorné momenty, protože jsem si jich nějak nevšiml. Pokud však krimi thrillerem pak bych měl dotaz, proč se něco dramatického odehrávalo až v posledních patnácti minutách. Celý snímek vlastně nemá téměř sto minut děj. Mafiánovi chodí od ničeho k ničemu a nic zvláštního se neděje. Ani Tommy Lee Jones, kterého mám taky velmi rád, protože je pokaždé skvělým hercem a podává věrohodné výkony, však dějem nehýbe a film nezachrání. Opravdu jsem měl co dělat, abych neusnul a od toho mě zachránilo jen těch již zmíněných posledních dramatických pár minut. Scénář je podprůměrný a hudba není příliš dobrá. Navíc herecké výkony, vyjma právě dvou slavných herců R. De N. a T. L. Jonese, byly také silně průměrné. Nutno dodat, že sledování tohoto filmu byla vskutku ztráta času.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19