• Pohádka

Hlavní výhra (1982) (TV film)

Neuvěřitelně zajímavé charaktery poskládané dohromady s výbornými komediálními herci. Petr Nárožný a jeho šetřílkovic rodina mě bavila hodně. Jiří Císler též výborný, ale i další. Je to komedie nejen o tom, co všechno může způsobit jedna lež, ale také, jak se projeví češství v plné palbě, když jde o peníze. Všechno stranou, sto táců je sto táců. A s jakou přesnou důmyslností na to Vondřichovi šli. Mě jen zůstává záhadou, jak mohlo tolik rodin bydlet v rodinném domě.

Hledám dům holubí (1985)

Při vší úctě k paní Šimkové, která má jinak dobré filmy, tohle byl totální úlet. Tak za prvé bych začal muzikou. Já osobně nemám Pražský výběr rád. Můj názor je takový, že nemají kvalitní písničky, jejich texty jsou jednoduché a podobné si jako vejce vejci a hudba je soubor nesourodých hlasitých mixů pro mě něčeho nepochopitelného. Ale slyšet je prakticky celý film, to pro mě bylo doslova utrpení. Herecké výkony snad nejde komentovat, když k žádným pořádným výkonům nedošlo. Scénář byl doslova příšerný, ale vůbec nejhorší bylo, že herci-neherci na sebe dialogy nekřičeli, ale doslova vyřvávali. A to tak, že jim po většinu času nebylo ani rozumět. Byl to prostě jeden velký uřvaný rámus. Ať už řvala dvaasedmdesát minut neposlouchatelná muzika nebo herci, bylo to přes sedmdesát minut utrpení. Takže již nikdy více.

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Bohužel je to fakt průměrná komedie, i když pár skutečně komediálních prvků se tam najde. Navíc je to taková melancholická zpověď o obyčejném životě jednoho úředníka a jak ho promarnit. Nicméně nebýt Steva Carella, který je naprosto vynikajícím hercem, jež ani nemusí hrát, stačí zírat očima a Keiry Knightley, kterou osobně platonicky miluju a je taktéž vynikající herečkou, byl by tento snímek ještě o něco průměrnější. Takhle je koukatelný, i když od začátku předvídatelný a jasný.

Hledání lilie (2019)

Skauti to měli od svého založení těžké. Nejprve je zkoušel nacismus, pak komunismus. Tak jako tak se ale ukázalo, že jejich hodnoty se otřásali v základech, když  se do řad skautů hlásili i estébáci či bývalí komunisté. A místo aby se všichni domluvili, mladší naslouchali starším, tak se jen hádali, jak vidíme z autentických záběrů. Já jsem skautem také prošel, takže mám alespoň základní rámcovou představu oč jde. Škoda též, že slovo nedostalo více tehdejších proudů skautu. Takže není proti názor. Ti co vypovídají se více méně shodnou. Pravda ale je, že Jaroslav Foglar by asi koukal, jak úřední šiml či byrokratický systém změnil tuto organizaci. Další věcí je pak to, co bylo zmíněno na konci. Jaká je budoucnost skautu? Černá. Rodiče se o děti bojí a ty tak nesmí vzít ani pilku do rukou. Navíc je zajímaví především mobily a tablety. I skauti podléhají mnohému omezení a nařízením. Učit děti lásce k přírodě je tak stále složitější a vůbec jim to nezávidím. Je docela možné, že za třicet, čtyřicet let už bude skautů zbývat jen pár stovek a to z řad těch zkušených.

Hledání Země Nezemě (2004)

Za vším hledej nekonečnou fantazii. Třeba jako ve filmu Nekonečný příběh. Pokaždé je to stejné. Objevit nové světy můžeš jen, když máš nekonečnou fantazii. A tu James Matthew Barrie teda měl. Peter Pan a Země Nezemě je pravděpodobně jeho nejslavnější dílo, které dodnes fascinuje ty nejmenší a jistě i větší diváky. V tomto filmu je nám představen ještě v pěkné Anglii na počátku století, která ale měla svá úskalí. Byl to člověk citlivý s velikou fantazií, měl rád děti a raději žil v jiných světech než v tom skutečném. V tom mu velmi rozumím. Právě díky Johnnymu Deppovi, Kate Winslet a Freddiemu Highmoreovi je film tak citlivý. Je mile a příjemně vykreslen a má skvělou atmosféru.

Hledá se Dory (2016)

Hledá se Dory je možná kapánek lepší než Hledá se Nemo. Opět se tvůrcům podařilo vytvořit hlubokomyslný příběh znovu vystavěný na síle rodiny a přítel, a přidat pár zajímavých a vtipných postav. Konec filmu je pak ještě lepší než konec předchozího dílu. Skvělá je i hudba. Dory dostává víc prostoru a je to dobře. Už v jedničce mě bavila víc. Klidně bych si dal i třetí díl. Závěrem je nutné vyseknout poklonu i českému dabingu. Proti prvnímu dílu je ještě lepší, hlavně vtipy s Markem Ebenem jsou top a české nápisy jsou pro děti také super.

Hledá se Nemo (2003)

Hledá se Nemo je opravdu jeden z těch působivějších filmů. Především je to kvůli vizuální stránce. Oceán je ztvárněn nádherně. Dále pak kvůli vztahu otce a syna. Film obsahuje celou řadu vtipných hlášek a zajímavých postav. Ale přeci jen byla vizuální stránka lepší než příběh samotný.

Hledá se princezna (2018)

Malamužův debut vlastně nedopadl špatně jakožto ani dobře. Je to v první řadě vykrádačka všech slavnějších animáků. Samotná princezna mi připomíná Rebelku. Hodně prvků pochází i ze Shreka. Jsou zde vtipné gagy, ale je jich zoufale málo. Tedy pokud se bavíme o těch originálních. Neurazí, ale ani nenadchne...

Hledá se táta! (1961)

Ta zápletka tak dobrá nebyla, ale Vladimír Menšík to pořádně rozsvítil. Bez něj by byl film poloviční, protože i z běžných situací udělal alespoň lehce zábavné. Jak to celé dopadne jsem začal tušit zhruba v polovině. A dobrý konec to také má. Je to zkrátka film z počátku šedesátých let, a udělaly se v té době lepší. Nicméně své dobré momenty komedie má. Ovšem čím jsem začal, tím skončím, bez Vládi Menšíka...

Hledá se táta a máma (2010) (pořad)

Samozřejmě, občas se člověk diví, co za lidé jsou schopni jít do televize, ale je to vždycky fajn, když místo již otravných srdcovkových seriálů vidíte život plynoucí přímo před kamerou a lidi, kteří touží po štěstí a často ho i najdou. Je to rozhodně zajímavější než klasické reality show a nevidím na tom nic špatného tímto způsobem se seznamovat. Přející lidé, kteří si rádi vyslechnou skutečné životní příběhy, které napsal život a ne scénáristé, ocení, nepřející, závistiví budou nadívat a stěžovat si. Jasně, i tady se najdou exoti, ale já jsem rád, že podobné pořady v televizi jsou. Je to zajímavé zpestření a rozhodně větší pohlazení na duši než tuny kriminálek, kuchařských show, rádoby intelektuálních soutěží a nekonečných vztahových seriálů.