• Thriller

Z očí do očí (2005)

Chvályhodná myšlenka filmu se trochu ztrácí chaosem ve scénáři, postavy jednaj chvílema nepochopitelně a nemůžu si pomoct, ale hlavní tahouni filmu Joseph Fiennes a Kristin Scott Thomas to prostě "odchodili".

Můj svět (2003)

Sympatickej filmik s Paulem Giamattim, kterej tyhle týpky může sekat i ve spánku jednoho za druhým...Chvála Primě za uvedení, ale rozhodně by si tam měli líp vybírat překladatele. Ona "check-out line" v obchodě fakt neznamená "dialog"...

Sunshine (2007)

Komorní drama, který námětem připomene Armageddon, výchozí situací prvního Vetřelce a vizuálem závěr Fontány. Bohužel, jedna složka děje mi připomněla všechny ty béčkový scifi horory, co nemusím, a tady někde mizí moje pátá hvězda. Za zmínku určitě stojí dva kraťasy v bonusech, hlavně Dad´s Dead je úlet:)

Apocalypto (2006)

Mel Gibson se s ničím nepáře a já mu za to tleskám. Kosti praskaj, krev se valí proudem, prostě tak, jak to tenkrát asi tak mohlo bejt. Z některých komentářů tady mám dojem, že asi indiáni měli používat vějíře, stříkat se voňavkama a navzájem si říkat madam a sire. Co byste lidi ještě chtěli? Když to není typickej holyvůd, na kterej se tu věčně nadává, tak se vám to zase nelíbí. Ale mě jo, a hodně, takže za plnej, Mele.

Bílé peklo (2001)

Slyšte, děti, pohádku o jednom panáčkovi, kterej přešel celý Rusko, protože slíbil svý dceři, že bude doma na vánoce...Proboha, já mám tolik výhrad, že ani nevím, kde začít. Když pominu první část ve vlaku a v lágru, která byla pro mě pětihvězdová, tak někde kolem vyslovení slova "rakovina", se to začalo sesouvat do sraček a na konci už tomu nekoukala ani hlava...V průběhu cesty se dočkáte opisování Bídníků, Tance s vlky a snad i Motýlka, poutníkovi pomáhají úplně všichni bez rozdílu ras, vyznání, pohlaví a živočišnýho druhu a hudba je tak vlezlá, že si budete muset jít vykloktat. No a můžete hádat, v kterej den ten frajer dorazí domů. Tak slibně to začínalo, ach jo...

Zločinné myšlenky (2003)

Tady bych výjimečně hlasoval pro remake, protože námět je to zajímavej. Dostat to do ruky dobrej scénárista a nějakej prvotřídní režisér, tak by moh bejt na světě hodně dobrej filmik. V tomhle provedení je to jen průměr a to ještě stěží.

Harry a syn (1984)

Neobyčejnej film o obyčejnejch lidech. Člověk si říká, jaká škoda to je, že Paul Newman toho nezrežíroval mnohem víc, než ve skutečnosti udělal. Chvílema neskutečně vtipný, chvílema nenuceně dojemný a hlavně poctivý a opravdový.

V řetězech (2006)

Velká škoda, že tak slibně rozjetá zápletka nestačila s dechem víc než do půlky filmu. Celý to tak nějak zhaslo kolem toho momentu, kdy se Christina Ricci převlíkla do těch šatů:) Pak už mi to přišlo jen jako blábol a ať mě vezme čert, jestli to nemělo původně končit jinak...

Na pokraji slávy (2000)

Moc prima filmik o dospívání, iluzích, realitě a hlavně o rockový muzice a rockových hvězdách. Cameron Crowe použil svoje vlastní zkušenosti začínajícího rockovýho novináře a natočil zábavnej a poutavej kousek, kterej je pro rockera povinností a pro ostatní bez toho správnýho hudebního vyznání přinejmenším skvělou zábavou. Rock´n´roll is a lifestyle, man!

KOndoMEDIE (2001)

Dobrá francouzská komedie. Tohle slovní spojení už drží nad vodou snad jen Francis Veber. Daniel a Gerard pod jeho vedením vytvářej prima postavičky a všechno klape, jak má. Tohle je dobrá francouzská komedie.