• Thriller

Proposition (2005)

Když jsem na začátku zjistil, že scénář napsal Král melancholie osobně, tak nějak jsem tušil, že to asi komedie nebude. Hudba Nicka Cavea v tomhle filmiku je dokonalá, jeho scénář ale už ne tak úplně. Vůbec celý to působí tak nějak nedodělaně, herci si chvílema dělají, co chtějí a ta pointa na závěr vůbec nevyzní. Ale i tak je to slušnej kousek, kterej se dá vidět a pokud jste caveolog, tak budete o dost nadšenější, než jsem já.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Pro mě nejlepší western všech dob, lepší než další výjimečnej Leoneho biják Tenkrát na Západě. Už jen ta scéna na hřbitově, kde vás Leone a Morricone vezmou za ruku a jen střihem a hudbou vás odvedou přímo do filmovýho ráje, kde se sice chvějete napětím, ale s blaženým úsměvem na tváři, už jen ta by stačila na Plešouna za celoživotní přínos. Hudba z tohohle filmu je vůbec asi nejcitovanější kus filmový muziky v dějinách, a naprosto po právu. Vždycky, když slyším upoutávku na Nově na nějakej jejich takzvanej megafilm, vzpomenu si mimoděk na Hodnýho a zlýho a ošklivýho. Tohle je megafilm.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Pročítám si tu vaše komentáře a říkám si, jestli těch filmů s tímhle názvem není víc, dva, tři, několik. Hodně rozporuplný hodnocení, řek bych. Zdá se, že se nám tu potuluje blíže neurčený množství profesorů dějepisu, to teda tápu, co dělaj na filmovejch stránkách, ale co už. Pak tu máme odpůrce násilí, taky pěkná množina, ale čekal bych, že budou spíš hodnotit pořady Studia Kámoš nebo tak něco, a ne film, kterej má bitvu v názvu, i když jen v českým. Ale když mám mluvit za sebe, tak mě se to líbilo. Vizuálně úchvatný, dějově slabý, ale že bych si někam odskočil, třeba do kuchyně, to teda vůbec. Moh bych přijít o nějakej extra hustej záběr a to bych fakt litoval. Na pět to nebude, ale podívaná je to veliká.

Ruská ruleta (2005)

Tohle je síla. Chvílema se mi i dech zastavoval. Jen bych moc rád vzkázal tomu HOVADU, který vymyslelo českej název, že první část filmu by byla ještě o hodně zajímavější, kdyby se to prostě jmenovalo 13 Tzameti a člověk by fakt nevěděl, co se bude dít. Pane, vy jste debil a zkurvil jste pointu a zasloužíte přes hubu!

Cizinec na útěku (2001)

Asi do osmdesátý minuty dost povedená záležitost. Ale ten konec je tak strašně pitomej, že jsem si přál, aby scénárista taky hořel, vlastně nehořel, no vždyť říkám, ten konec je pitomej...

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Tohle se nedá komentovat. Už jsem to viděl tolikrát, že ani nevím a pokaždý si říkám proč si to zas pouštíš, vždyť to znáš nazpaměť. Ty vole nebude tě to bavit. A víte co? Baví. Pokaždý.

Akta X - Film (1998)

Mulder and Scully jsou zkrátka pro mě kultovní věc. Seriál jsem hltal jak Pivrnec kelímky a tenhle film je dobrota. Některý čistě hororový scény jsou lepší než v klasických hororech a takovým bonbónkem je Mulder dělající potřebu na plakát Dne nezávislosti:)

Barevný závoj (2006)

Popravdě je to na tři, ale ke čtyřem mě přímo dokolébala a donadnášela brilantní hudba. Desplat for President!

Ledově ostří (2007)

Teda sám jsem překvapenej, jak dobře jsem se bavil u týhle ujetý věcičky. Snad poprvé mi nevadil Ferrell a co víc, on podle mě tenhle film "dělá". Některý gagy jsou megahustý, jiný míň, ale celkově se to fakt povedlo.

Ostrov (2000)

Aha, tak tohle bude zřejmě umění. A pan Kim bude asi teda umělec...Jestli on není spíš tak trochu úchyl. Možná to něco vypovídá o naší civilizaci, že pro nás už není umění něco, co je krásný, ale něco, co je úchylný. Za těch pár záběrů, který byly pěkný a zrovna se tam nešukalo nebo neprobíhaly nechutnosti s háčkama dvě hvězdy.