• Thriller

Jako zabít ptáčka (1962)

Kromě toho, že je to myšlenkově, scénářem a provedením dokonalý dílo, tak má i hudbu, která o světelný roky předběhla dobu a různý variace její náladotvornosti slyším i v nejnovějších filmech. Bernstein to prostě trefil.

Generace X (2005)

Povedená podivnost. V tomhle filmu se to hemží magorama a šílenejma situacema, který by vás snad i rozesmály, kdybyste pod nima necítili tu naprostou prázdnotu všech těch lidí. Výbornej scénář, dost dobrej film.

28 týdnů poté (2007)

Krve jak z vola, k tomu několik scének, který stojej za zapamatování a zarejvající se hudební motiv aneb Jak několik tisíc lidí díky dvěma mladistvým debilům o život přišlo. Tohle je velkej masakr.

Alfréd Veliký (1969)

Film bohužel působí dneska už hodně zastarale, hlavně bitevní scény jsou směšný. Ne rokem vzniku, ale prostě svou naivitou.

Ospalá díra (1999)

Nejlepší Burton. Pohádka, horor, detektivka, špetka romance a černý komedie, prazvláštně zajímavá Elfmanova hudba, dokonalý obrazy. Co mi to jen brání dát jakýmukoli Burtonovu filmu pět hvězd?

Ti druzí (2001)

Tihle druzí strčí Šestej smysl do kapsy, pro mě nejlepší duchařina všech dob. Jen škoda, že to nemůžu pokaždý vidět jako poprvé. Ale i naponěkolikátý je to pořád síla, Nicole je Nicole, o ní je zbytečný se zmiňovat, takže doporučuju při druhým a dalším zkouknutí soustředit se třeba na vynikající hudbu. Těm borcům, co se tu kasaj, že věděli pointu dávno dopředu, těm bych rád řek, že kecaj a že vytahovat se blbostma je pro malý děcka a ne pro seriózní jedince. Jestli se ale fakt někdo takovej našel, tak je mi ho upřímně líto, protože si to neužil tak jako my nevědomí.

Cizinci ve vlaku (1951)

Vytýkat něco Mistrovi se sice nesluší, ale pro mě výbornej námět kazí slabší scénář a rozuzlení malinko zápasí s logikou, zatímco kolotočový finále zase s fyzikou. Přesto je to výbornej filmik.

Začalo to jedné žhavé noci (2001)

Liv Tyler nikdy nebyla krásnější a víc sexy a Michael Douglas se nechal nalíčit tak, aby byl co nejpodobnější svýmu tátovi Kirkovi. Hodně svěží, dobře napsaný, dobře zahraný a vypointovaný do maxima. Moc prima zábavička.