• Thriller

Smolař (2003)

Sympatickej filmik, kde si Alec Baldwin střihnul svojí typickou roli a Maria Bello ukázala, co skrývá:) Jedině mi vadila naprosto indiferentní hudba, jinak palce nahoru.

Výstup (1994)

Za naprosto šílenou chybu, kdy se pointa filmu točí kolem italský vlajky a ona je to vlajka francouzská strhávám hvězdu. Jinak vcelku dobrý, klasicky hallmarkovskej bezpohlavní filmik.

Osm statečných (2006)

Jedna z těch rozhodně lepších disneyovek. Moje hodnocení je daný tím, že jak je to chlupatý a štěká to, tak to miluju. Kdy já jsem naposled - jestli vůbec někdy - viděl hororovou lekačku ve filmu od Disneyů?

Ivanhoe (1952)

Na rozdíl od ostatních pro mě tohle není nesmrtelná klasika, ale klasika dávno mrtvá. První půlka svým tempem spíš připomíná sestřih minulých dílů seriálu a když se tempo konečně zpomalí, přijde scéna s obléháním hradu, která je prostě srandovní, chlápci do sebe šťouchaj umělýma mečíkama a střelba z luku se simuluje házením klacků po hrstech. Jedině Tejlorka je k sežrání a jinak je to popcorn padesátých let.

Sejmi eso (2006)

Chaoticky natočenej chaotickej scénář. Postav je tolik, že než je všechny poznáte, tak nejspíš usnete. A když ne, tak uvidíte jatka, kde se každej snaží bejt tak cool, až je to groteskní. No ale nedejte na mě, zas tak zlý to není, vidíte ty tři hvězdy?

Screamers - Hlasy z podzemí (1995)

Nezatíženej četbou povídky jsem se docela dobře bavil a kdyby to skončilo s otevřením skály, dal bych i tři hvězdy. Ten konec je ale fakt děsnej.

Americká krása (1999)

American Beauty is just a pure thing of beauty.

Fast Food Nation (2006)

Ta pasáž ke konci je silně nechutná a pro masožrouta, což já jsem, poměrně demoralizující. Ale o něčem jiným. Scénka s krávama v ohradě by se v českým filmu před dvaceti lety použila jako alegorie na komoušskou éru. Přijde mi docela zajímavý, že tady ji používá amík s poukazem na dnešní vývoj konzumní společnosti. Hm. Prostě krávy tam neměly žádnýho indiána, kterej by prohodil půl koupelny oknem...