Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Zatím se pohybuji kdesi v první polovině druhé série a čistě vzato je celý seriál o tom, že se lidé v pozadí smějí složitým fyzikálním definicím. Ale právě proto je to tak geniální seriál.

Pasažéři (2016)

Na můj vkus moc až rychlý děj. Kde vzal Jim všechno nářadí ještě před tím, než nám řekl, že našel sklad? Možná by se tam ani scény navíc nehodily, ale něco mi tam prostě chybělo. I když se jedná o sfi-fi romantiku, nápad je tuctový a dokonce i tuctově podaný, ale zakončení se mi celkem líbilo.

Jak přežít single (2016)

Několik opuštěných a zklamaných srdcí v obrovském New Yorku. A pak je tu pár těch, co tam jsou jen pro zábavu. Polovina věcí se dopadne úplně jinak, než by člověk očekával. A stejně je to pohodová romantická komedie jako ušitá na prosmátý večer s kyblíkem pop-cornu a čokolády.

Mike i Dave sháněj holku (2016)

Hloupé náhody, přístupné erotické scény a všemožné narážky. Typická americká komedie.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Film se mi trochu táhl a některé, jinak překrásně udělané efekty páni Angličani dost odflákli (odkážu vás na 97. minutu). Ale jo, obstál.

Hledá se Dory (2016)

Ano, všichni ve filmu něco dokázali, dokonce i pedofilně vypadající lachtan. Pro děti další motivující film, krásně navazující na předchozí díl. Pro mě dojemná komedie, u které i ukápla slza, když Dory konečně dosáhla toho, co celá ty léta zapomínala. A jakožto špatný filmový maniak bych nebýt zajímavostí tady, na ČSFD, ani nevěděla, že po titulcích následuje další kraťoučká flashbacková scéna.

Trpaslík (2017) (seriál)

Zdá se mi, že ČT poslední dobou dala na pořádné nové české sitcomy - počínaje krátkým seriálem KOSMO. Herecký výkon Terezky Taliánové mi občas kazí dojem, ale překousnout se to dá. Pubertální vtípky i pořádná satira celého českého národa. Prostě věci, co rozesmějí jen Čecha.

Malá mořská víla II: Návrat do moře (2000)

Duha při Melodině narození působila poěkud kýčovitě, ale pořád je to stará dobrá disneyovka se starou dobrou animací. Jen škoda, že se malá holčička nemůže podle pravidel stát Disney princeznou.

S tebou mě baví svět (1982)

Upřímně lituji, že v českých filmech toliko zaostávám a dokoukávám je všechny až teď. Naprosto výborný snímek. Zlaté české ručičky!

VALL-I (2008)

Jedna z nejkrásnějších a zároveň nejpoučnějších pohádek. Přesně takto vidím náš svět za několik desetiletí. Inteligentní pracující roboti, tlustí a líní lidé zakoukaní do obrazovek a poslední květinka na Zemi. Nemám co vytknout, spíše bychom se měli všichni poučit.