• Krátkometrážní

Insidious 3: Počátek (2015)

Velice příjemné překvapení na to, že se jedná o třetí díl v sérii :D Tento třetí díl jsem viděl ve stejný den, jako první. Na druhý ,bohužel, zatím nebyl čas. Z prvního dílu jsem byl upřímně nadšený. Mám takový pocit, že by se to mohlo stát novodobou klasikou. Třetí díl je jenom o trošku horší v každém směru. Herci jsou supr, ale nejsou na úrovni herců z prvního dílu. I přesto jsem znovu viděl Hayley Kyioko v nějakém filmu. Hvězdou a zároveň tahounem je ovšem Lin Shaye, která předvádí nadlidský výkon a díky ní tento film vystupuje z průměru. Mojí největší námitkou by bylo až absurdní množství lekaček, které nemají žádné odůvodnění a ději vůbec nepomáhají. S tím se táhnou i nějaké zbytečné scény, které kradou stopáž jiným a kvalitnějším. Film není moc dlouhý a velice příjemně uteče. Můžu vám v klidu doporučit ;-)

Iracionální muž (2015)

Já to udělám lišácky, protože po promítání jsem si přečetl pár komentářů tady na csfd, jestli někdo sdílí můj názor, a objevil jsem komentář uživatele xxmartinxx, který mi mluví z duše a tímto mu dělám zcela dobrovolně reklamu ;-)

Jako ty (2015)

Až nebezpečně připomínající levná verze Dárce z roku 2014, ale i přesto velmi atmosférická romantika. Vůbec, ale vůbec, nečekejte sci-fi typu Star Wars nebo Pátý Element. Dokonce i Ex Machina mi přišla oproti tomuto jako epické výpravné sci-fi. A to ještě v Equals nejsou žádné triky. Tímto způsobem se režisérové většinou snaží upozornit na příběh. Ten je tady sice prostě jednoduchý, ale o to více okouzlující. Herecké výkony jsou skvělé. Nicholas Hoult přesvědčil, že nenechá svojí hereckou kariéru ve svojí nejznámější roli bezduchého a humorného jezdce v Mad Maxovi. Doufejme, že i nadále bude brát tyto charakterní role, protože mu jdou obdobně skvěle. Ať už si o Stewartové říkáte co chcete, už to není Bella z Twilightu. Ani zdaleka ne. Za každou svoji novou roli dostává lepší a lepší ohlasy a jestli v tomto trendu bude nadále pokračovat, možná se dostaneme ještě k prestižnějšímu ocenění, než její César za Sils Maria. Z vedlejších rolí bych vypíchnul Jacki Weaver v roli staré a zkušené ženy, která ji velmi sluší. Mimo herecké výkony ale zaujme i audio-vizuální stránka tohoto filmu. Kamera je přitažlivá a hudba je, hlavně v druhé polovině filmu, naprosto úžasná. Režie je taková... zajímavá. V kladném i záporném slova smyslu. Do té doby, než to mezi Nicholasem a Kristen propukne, tak je ta režie taková "meh", ale hned potom to díky jeho zkušenostem s romantickým žánrem (Like Crazy) skvěle funguje. Nicméně, nenechte se zmást označením sci-fi a pokud hledáte romantiku na pozdní večer, tak je tohle ideální. Když se vám totiž nebude líbit, tak u něj, dle mého, bez problémů usnete ;-)

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Obrovské zklamání! :( První díl bylo takové příjemné překvapení, tohle je hrůza. neměl jsem velké očekávání, ale tohle? Největší možný vývar young-adult filmů, který se snaží být něco víc (v jistou chvilku si to dokonce hraje na Ostrov!). Herci jsou nesympatičtí a předvádějí hrozně nezajímavou práci. S výjimkou Patricie Clarkson, která je v celém 130 minutovém filmu 3 minuty!!!! To je urážka všeho! S postavami je celkový problém a to v podobě toho, že každých 10 minut přibývá další a tím pádem není dostatek času na vývoj charakterů hlavních hrdinů. Celkově největším problémem je to, jak je celý film natočený. Bojíme se, utečeme, kecáme, utíkáme, bojíme se, kecáme, zdrogujeme se, kecáme a posledních 10 minut akce, jak z televizního dvoj-filmu. Dialogy jsou ještě horší, než u Hostitele a akce je horší, než u Divergence. Rozhodoval jsem se mezi slabou dvoj-hvězdičkou, nebo silnou jednou. A jelikož mi to přijde opravdu nadhodnocené, tak se žalostně uchýlím k jedné, jediné * :-(

Lovný revír (2015)

Téma mrazivé, čísla ještě víc. Tento dokument by se ovšem dal jednoduše nahradit 10-ti minutovým videem na YouTube. Ale, to by nemohla vzniknout písnička Till It Happens To You od Lady Gaga, za kterou je snímek Hunting Ground nominovaný na Oscara. Ze všech nominovaných je tahle nejvíc "likeable", ale nekoresponduje s filmem tak, jako Simple Song #3. Takže uvidíme, která z nich toho plešouna dostane ;-)

Macbeth (2015)

To, že jsem v kině na 15 minut usnul asi mluví za vše...

Marťan (2015)

Sice to je na první pohled moc dlouhé, ale po nějaké rozvaze jsem došel k prozření, že málo která scéna by se dala vůbec vyndat. Herecky je to úžasné, scénář je svěží a vtipný a všechny efekty vypadají božky. Prozatím to je Sci-fi roku 2015. Doporučuji jít do kvalitního kina a klidně bych si za ten lístek do Dolby Atmos připlatil, protože se to opravdu vyplatí ;-)

Mimoni (2015)

Taky jste tak vystříkaní z mimoňů? Ne? Tak to jsme už dva a doufám, že nás po tomhle filmu bude i víc. Já jsem tedy nikdy ani nebyl moc velký fanda Já, padouch. Na rozdíl od filmu Megamysl, který jsem viděl mockrát a mám ho upřímně rád a vše, co udělal Já, padouch, tak Megamind to udělal 3x lépe. Mimoni mají hezkou grafiku, dobrý výběr písniček, vtipné vedlejší postavy a dobrou po-titulkovou sekvenci. To je bohužel tak všechno. Mimoni nejsou tak vtipní, na to, aby sami utáhli 91 minut. Hodí se do kraťasů, to ano, ale tohle ne. Zápletka je nezajímavá a věřím, že by jsem měl Scarlett Odkráglovou o hodně radši, kdyby ji dabovala Simona Babčáková ;-D Nicméně, jedná se o hezký produkt pro malé děti a infantilní dospělé.

Mládí (2015)

Čisto-čistá nádhera! Tohle je opravdová Velká nádhera (název minulého filmu režiséra Mládí). Nikdy bych nečekal, že dvou hodinový film o důchodcích v lázních, kteří filozoficky popisují svoje životní trable, mě bude až takhle moc bavit. Začnu herci. Michael Caine je bravurní a dokáže celý film utáhnout i v jeho věku (82 let). Harvey Kietel dostává více prostoru až v druhé polovině filmu, ale to vůbec nevadí, jelikož jeho postava je obdobně komplikovaná a propracovaná, jako ta Cainova. Rachel Weisz je pouze na začátku a má pár vypjatých scén, které jsou opravdu uvěřitelné. Další herečka, které Rachel McAdams ukradla místo na Oscarech. Paul Dano je poměrně přebytečná postava, které pouze dodává další filozofické dialogy. Jane Fonda dostala nominaci na Zlaté Glóby opravdu za nic, protože má ve filmu jednu 5-ti minutovou scénu. Z technického hlediska se jedná o veledílo. Kamera je úžasná a prostředí, ve kterých se film natáčel ještě lepší. Režie je příjemná, svižná a film uteče jako nic. Děj je velice komplikovaný a pokud se nebudete soustředit, film se vám automaticky nebude líbit. Mládí chytlo jednu Oscarovou nominaci za písničku Simple Song #3. Ta je ze všech nominovaných nejlépe korespondující s filmem. Earned It je v nominacích z kuriozity, Writing's On The Wall protože je to bondovka, Till It Happens To You je tam, protože Gaga vystupovala vloni na Oscarech a Manta Ray, protože to je kvalitní písnička a film je o podstatném tématu, které se musí řešit. Žádná není vysloveně špatná, ale přeji to z filmařského hlediska SImple Song #3 ;-)

Mune - Strážce měsíce (2015)

Jsem osobně rád za každý ne-americký animák, který je pořádně odvedený (tudíž, nemluvím o filmech typu Malý dráček Kokosáček). A tady máme jeden z těch povedených kousků. Čekal jsem naprostou bombu. Dostal jsem něco, z čeho jsem měl podobný pocit, jako z Brendana z Kellsu. To může být pro někoho ohromné doporučení, ale pozor. Spíš než nádhernou animaci, to má originální animaci. Ta je sice velice kvalitně udělaná, ale nemá ten ,,bum" efekt. Příběh se mi zdá až moc ,,ne-dětský". Je moc přeplácaný a matoucí. Mohu doporučit, ale nemá to na titul Nejlepší animák roku, jako jsem čekal. Novým kandidátem je Snoopy ve filmu ;-)