• Thriller

Trhlina (2019)

Konečne mám za sebou prečítanie literárnej predlohy a následné pozretie filmového spracovania. Pre mňa pozitívum z pohľadu výberu hereckého obsadenia, hudby, zvukových efektov, scenérie a samozrejme veľmi pútavej literárnej predlohy, s miernymi obmenami v samotnom scenári, ktoré výnimočne nezasiahli do zmeny deja. Pre mňa naozaj kvalitné filmové spracovanie. Ako mierne negatívum práve vidím v tom, že niektoré pre mňa dosť dôležité momenty z knihy boli vynechané ( vo filme len minimálna zmienka o tom,že Igorovi niekto na blog prihadzuje obrázky z výpravy, keď signál nie je -v knihe podrobnejší mysteriózny charakter, ako aj hlavný aspekt sústredenia sa na zmenu stavebného rozloženia kuchyne a komory -opätovne v knihe porovnávanie s fotkami ...), či záverečné slová a citácie o vesmíre... Davidom. Pre mňa preto skôr doporučenie najprv čítať a potom pozerať. Celkom však slušná filmová tvorba.

Sicario 2: Soldado (2018)

Opätovne nesklamal. Drsné prostredie , hudba , herecké prevedenie, aj keď miestami až zbytočné drastické momentky, t.j nie je pre slabé povahy . Benicio Del Toro opätovne exceluje a ani veľa hovoriť nemusí :)Príbeh postačujúci.

Mrakodrap (2018)

Tento film si treba užiť v 3D forme a nad ničím iným nepremýšľať, zaujímavé prevedenie mrakodrapu, technické vymoženosti, na druhej strane zvláštne praktiky ( polepte si lepiacou páskou ruky a šplhajte sa... zdvihnutie sa na úzkej doske rovno na nohy s dieťaťom na chrbáte ..). Typické americké klišé.

Hotel Artemis (2018)

Musím povedať, že napriek komentárom som sa na tento film vybrala a dobre som urobila. Dejovo síce pokrivkáva, sú tam nedotiahnuté niektoré udalosti, ktoré tam vlastne ani nemuseli byť ( načo sa báli , že ukradli dôležitý predmet gangu, keď ich ani pre to nehľadali? ) , ale celkovo ma film nenudil. Príbeh sa odohráva v budúcnosti , čo síce poukazuje na niektoré technické vymoženosti hotela, avšak vonkajšie prostredie pre mňa bolo skôr v retro štýle. Jodie Foster podľa mňa hrala tak ako si to rola vyžadovala, osudom traumatizovanú ženu - zdr. sestru, ktorá prišla v minulosti tragicky o syna, na druhej strane zdr. zariadenie pre členov -gangstrov. Akčné scény celkom slušné, miestami až drsnejšie, zaujimavý výber postáv, sem tam vtipné hlášky. Škoda , že scenáristicky a režisérky nedotiahnuté :)

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Veľmi slušné prekvapenie po 10 rokoch, herci nám pekne zostarli, zaujímavý výber piesní, "sviežejšie, zábavnejšie ". Dejovo sa tu prelínajú 2 línie, v 1. Sophie otvára renovovaný hotel , v 2. línii sa dozvedáme niečo z mladosti Donny a jej príbehy zo stretnutí s Harrym, Samom, Billym. Slušný výber najmä v mladšej verzii Donny - Lily James (Popoluška ), ktorá svojím spevom a charizmom očarila bravúrne! Výber pesničiek - Mamma mia, Waterloo, Fernando. Amanda Seyfried nesklamala, ani Dominic Cooper ( Preacher), Najväčším zážitkom je však spev Cher v podaní piesni Fernando (+Andy Garcia). Pre mňa ešte lepšie - piesne One of us, Adante, Fernando...

Městečko Fortitude (2015) (seriál)

Zvláštna miniséria, rôznorodosť , mystery? triler? Dej sa odohráva v arktickej krajine , pričom ticho, pokoj, naruší séria záhadných úmrtí . Veľmi zvláštny výber hl.postáv, na ktoré si však časom zvyknete, hlavne však postava šerifa - tu musím povedať, že veľmi zaujímavý výber, dejovo - od začiatku pátrate a dúfate, ako to celé skončí ? Skonči to primitívne ako niektoré pútavé začiatky seriálov alebo sa tvorcovia dostatočne vyhrali s námetom? V tomto prípade námet nesklamal, má to svoje ukončenie , čo sa mi páči, keď sa myšlienka dokončí. Miestami Vám to pripomína severské krimi, ale pozor, je tu viacej aj násilia, ktoré vyústi najmä v 2.sérii ! Tu spozorniete, kam tvorcovia museli zajsť? Napriek tomu, niečo jedinečné, iné, obe série ma prekvapili, v 2.sérii len žasnete nad vývojom postavy predch, šerifa :) Ńiečo ako Helix, Cardinal ...

Největší showman (2017)

Veľmi kvalitne spracovaný muzikál s výborným hereckým obsadením, prostredím, hudba, piesne, tanec, choreografia. Hugh Jackman opätovne nesklamal ( Les Miserables, moderátor Oscarov - predviedol spevácke zdatnosti), nestráca iskru, šarm, tentokrát spev štúdiových nahrávok ( narozdiel od Les Miserables) čo pridáva na kvalite, veľmi dobre konkurujú Michelle Williams, Zac Efron, Zendaya. Pokiaľ ste si obľúbili muzikály typu Les Miserables, Moulin Rouge, LaLA Land, nebudete určite sklamaní, priam nadšení. Hned od úvodu filmu Vás doslova do deja vtiahne prvá skladba , podaktoré piesne si budete pohmkávať, či spievať aj po skončení tohoto filmu ( Never Enough, This is me, Show..). Jediným sklamaním snáď bolo, že som zistila, že švédska herečka Rebecca Ferguson ( Mission Impossible 5, Snowman) tak krásnu pieseň v divadle nespievala ona, ale pre mňa neznáma speváčka , prečo?? Za mňa zaslúžene 5 hviezdičiek ! Zaslúžil by si aj nominácie na Oscarov :)

Ztracen v džungli (2017)

Ďalší z filmov vzniknutých podľa skutočných udalosti , príbeh životom napísaný . Dejovo - udalosti okolo trojice mladých ľudí ( Marcus, Yossi, Kevin ), ktorí sa vrhnú do neznámeho dobrodružstva a to za výpravou za indiánskym kmeňom v Bolívii, niečo na štýl Stratené mesto Z. Daniel Radcliffe v ďalšej role, ktorú zvládol bravúrne ( a to som ho nevidela ako Harryho Pottera), priam fantasticky, po psychickej a fyzickej stránke . Vo filme vidíte snáď všetky nástrahy divočiny, zvuky, zver, príroda , niečo ako v śtýle Survivor, Worst Scenario, nutnosť získania stravy, vody,.. . Prekvapivé :)

Vražda v Orient expresu (2017)

Veľmi zaujímavá myšlienka vrátiť na filmové plátna príbehy s Hercule Poirotom, belgickým detektívom, ktorý sa len tak nedá, a so svojimi dedukciami a myšlienkami vraha chytí. Krásna scenéria, pocit vozenia sa vlakom Orient Expres, bohaté a kvalitné herecké prevedenie, do popredia celkovo tu máme , po ďalších filmoch, William Dafoe ( 7 sisters), Michelle Pfeifer . Hlavný predstaviteľ zaujal , a pravdu povediac, tešilo by ma , keby sa natočili ďalšie príbehy - že by Smrť na Níle? Hudobne na 100% - soundtrack veľmi dobre skomponovaný , vynikne aj záverečná pieseň v podaní M. Pfeifer, na ktorú si treba počkať na záver. Určite treba vidieť, aj keď si možno poviete, nestačilo by to vidieť len na DVD/BR ? Určite nie, oplatí sa to vidieť na veľkom filmovom plátne :)

Liga spravedlnosti (2017)

Niekedy aj veľká snaha vyjde na nič. Do 1 filmu natlačenie viacerých "marvelovských " postáv nemusí byť vždy dobrým nápadom, opätovne sa tu zvrháva aj zobrazené prostredie, aj keď herecky dobre zahrané a prítomné aj vtipné momenty, nezachráni to ten film, dovolím si povedať, že pre tých čo videli ostatné filmy s Batmanom (M.Keaton,.... Ch. Bale ) budú sklamaní . Nápad typu čo v najkratšom čase dajme týchto postáv dokopy najviac :) Film tak skôr do kategórie pre teenegers , mňa osobne veľmi sklamal a neteším sa ani na ďalšie pokračovanie .