Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Dokumentární
  • Krimi

Poslední recenze (373)

plakát

Jack Strong (2014) 

Opravdu strhující snímek, mapující osudy plukovníka Ryszarda Kuklińského, který spolupracoval se CIA pod krycím jménem Jack Strong. I když první polovina snímku je svým způsobem trochu vlažná a neodehrává se v ní nic moc zásadního, v té druhé už není nouze o napětí, dramatické momenty, při kterých se místy doslova tají dech. I když nejen Poláci na Kuklińského mohou nahlížet všelijak, ať už jako na národního hrdinu, který se snažil bojovat proti nenáviděnému režimu, tak jako na zrádce, který postupoval přísně tajné dokumenty Američanům, tak na jednom se jistě shodnou všichni. Kukliński byl člověk, který nejen že měl v rámci své hodnosti významné postavení, ale kromě toho měl i velkou odvahu, s níž se proti nesvobodnému režimu neváhal postavit. Jak jsem již zmínil, strhující je zejména ta druhá polovina filmu, kdy je již jasné, že Kukliński bude dříve či později odhalen a v takovém případě mu hrozí nejvyšší trest. Z tohoto úhlu pohledu je dramatická zejména jedna ze závěrečných scén na hraničním přejezdu, kdy je Kukliński i s dalšími členy své rodiny převážen v krabicích a velmi vážně hrozí jeho prozrazení. Silný dojem vyvolávají i poměrně krátké, ale o to zásadnější scény rozhovorů mezi maršálem Kulikovem a vůdcem SSSR Leonidem Brežněvem, při nichž vychází najevo, že někdo vynáší přísně tajné informace o sovětských plánech a tedy i možné intervenci do Polska. Co se týče hereckého obsazení, tak to nemohlo být podle mého názoru zvoleno lépe, a kromě Marcina Dorocińského v roli Kuklińského a Maji Ostazewské v roli jeho manželky se zde velmi dobře představuje ve své roli i Oleg Maslennikov, který hraje Kulikova. Tento film byl velmi zdařilý a proto nezbývá než jej hodnotit stoprocentně.

plakát

Násilník (1976) 

Kvalitativně tento snímek úplně nedosahuje laťky svých předchůdců - Drsný Harry a Magnum Force, ale i tak se jedná o velmi dobrý krimifilm s Clintem Eastwoodem, coby inspektorem Callahanem v ústřední roli. A Tyne Daly coby inspektorka Mooreová také nebyla ve své roli vůbec špatná.

plakát

Narozeninová Manéž Bolka Polívky (2021) (pořad) 

Upřímně řečeno, po zhlédnutí této Manéže jsem byl velmi zklamán. Myslel jsem si, že vybraní hosté tomuto pořadu dodají určitý šmrnc - zejména Pavlové Liška a Zedníček, ale bohužel ani ti to dneska moc nevytrhli. Bohužel si myslím, že Manéž má už to nejlepší dávno za sebou a tento díl se místy pohyboval až na hranici úplné trapnosti. Výstup Pavla Lišky nebyl vůbec zábavný, a celkově ten pořad na mě působil velmi laciným dojmem. Jednu hvězdu v každém případě dávám za vystoupení a oslavu výročí vzniku orchestru Gustava Broma, který byl povedený a celkový dojem z tohoto dílu aspoň trošku napravil. Myslím si, že kdyby Česká televize místo tohoto premiérového dílu udělala "sestřih toho nejlepšího", co v Manéže za uplynulých 34 let vzniklo, výsledek a dojem by byl rozhodně daleko lepší. V každém případě České televizi - studiu Brno, gratuluji k 60. výročí vzniku studia a přeji mu, aby i nadále do budoucna vznikaly pořady, které budou diváky nejen bavit, ale i rozvíjet a kultivovat, což se bohužel v poslední době ne vždycky úplně daří.

Poslední hodnocení (4 286)

Goyovy přízraky (2006)

15.02.2022

Polosvět - Polosvět olejů smrti (2022) (epizoda) (E05)

12.02.2022

Michal David - žít tak, jak se má (2021) (TV film)

12.02.2022

Jack Strong (2014)

07.12.2021

Kousek nebe (2005)

15.08.2021

Neobyčejné životy - Jiří Stránský (2011) (epizoda) (S03E06)

15.08.2021

Křidýlko nebo stehýnko (1976)

12.08.2021

Noční jezdci (1981)

09.08.2021

Zkrocení zlé ženy (1967)

01.08.2021

Reklama

Ovládací panel
3 body

Reklama

Reklama