Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Dokumentární
  • Krimi

Zajímavosti k filmům (289)

Cwał (1995)

Árie, kterou zpívá Idalia (Maja Komorowska) na setkání dělníků, se jmenuje „Habanera“ a je z opery „Carmen“ od francouzského skladatele Georgese Bizeta.

Růžička (2010)

Představení, na kterém je v divadle přítomen profesor Warczewski (Andrzej Seweryn) společně s Kamilou (Magdalena Boczarska), nese název „Dziady“ z pera polského autora Adama Mickiewicze.

Občan (2014)

Ve scéně, kdy je mladý Jan Bratek (Maciej Stuhr) spolu s ostatními v internačním táboře, hraje opakovaně na harmoniku populární mexickou píseň „Cielito Lindo“.

Ohrožení Britannicu (1974)

Ve scéně, kdy se na palubě Britannicu pořádá karneval, tak kapela hraje skladbu „Škoda lásky“ („Beer Barrel Polka“ od českého skladatele Jaromíra Vejvody.

Ohrožení Britannicu (1974)

Na začátku snímku zní známá skladba „Auld Lang Syne“ („Valčík na rozloučenou“).

80 milionů (2011)

Na začátku a na konci tohoto filmu zní 4. věta „Allegro con fuoco“ ze Symfonie č. 9 – Novosvětské od českého skladatele Antonína Dvořáka.

Devatenáct klavírů (2008) (TV film)

Skladba, která v průběhu filmu zní takřka nepřetržitě, je árie z opery Gianni Schicchi „O mio babbino caro“ od skladatele Giacoma Pucciniho.

Westerplatte (1967)

Na konci snímku, kdy se polští důstojníci vzdávají Němcům, zní v pozadí skladba „Horst-Wessel- Lied“, známá též pod názvem „Die Fahne hoch“.

Reklama

Ovládací panel
4 body

Reklama

Reklama