Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

S Vladimírem Čechem v roli moderátora měla tato soutěž vysokou úroveň a spád, avšak po jeho odchodu a s novými moderátory měl tento pořad dle mého soudu sestupnou tendenci. Je to škoda, protože i tato soutěž dokázala divákům velmi rozšířit obzory ve všeobecném přehledu, ale bohužel v pozdějších letech už to byl pouze slabý odvar těch výborných prvních dílů.

Kde domov můj? (2016) (pořad)

Povedená televizní soutěž, která není v žádném případě monotónní a nudná, moderátor Aleš Háma je velmi kultivovaný, vtipný, a sympatický průvodce pořadem a divák se z pořadu často dozví i spoustu nových zajímavých věcí.

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Výborná TV soutěž, která prověří Vaše znalosti z oblasti všech společenských věd.

Ulice (2005) (seriál)

Svým způsobem je to unikát v oblasti českého seriálu, který se na obrazovce drží již neuvěřitelnou dvanáctou sezónu, ale v podstatě nic kvalitního divákovi nepřinese. Na druhou stranu pro ženy, které si chtějí po celém dni stráveném v práci odpočinout a odreagovat se u televize je tento seriál jako dělaný, zrovna tak pro důchodkyně, které si v TV nenechají utéct téměř žádný seriál nebo jinou nekonečnou telenovelu.

Horákovi (2006) (seriál)

Nevím proč, ale tento seriál mě zkrátka dost bavil. Svůj díl na tom určitě nese i výborné herecké obsazení, pohledné herečky, celá řada humorných situací i okamžiků, které píše pouze sám život. Samozřejmě že mnoho lidí namítne, že se jedná o obrovskou hloupost, kterých se točí celá řada, ale já si myslím, že se točí daleko horší a daleko méně umělecky hodnotná díla než je seriál "Horákovi". U tohoto seriálu si divák alespoň může odpočinout, odreagovat se, občas se i zasmát a přijít na jiné myšlenky. Alespoň já jsem z tohoto seriálu měl takový pocit.

Tajemství proutěného košíku (1977) (seriál)

Krásný seriál z pera Markéty Zinnerové, který si získal srdce mnoha nejen dětských diváků. Současně je výborné, že zde vůbec není zobrazena žádné politické směřování, což se například u seriálu My všichni školou povinní říci úplně nedá.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Seriál Simpsonovi je zkrátka již úplnou klasikou, která nás baví takřka 30 let. Je jedním slovem úžasné, jakým způsobem se dokázala tato rodinka zapsat do pamětí několika generací. Seriálové postavy mají proti nám ovšem jednu obrovskou výhodu. Na rozdíl od nás nestárnou.

Zabiják & bodyguard (2017)

Výborná akční komedie, pří níž se divák bude po celou dobu velmi dobře bavit. Zaujme zejména ústřední dvojice, kterou skvěle ztvárnili Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson. Tento film na mě zanechal opravdu velmi dobrý dojem, skvěle jsem se při něm bavil a podle mého soudu jde o jeden z těch nejlepších ametických filmů, které v tomto roce byly uvedeny na plátna kin. Po zásluze plný počet bodů.

Smrt černého krále (1971)

Tento díl tetralogie mě bohužel až tolik nezaujal, i když téma zpronevěry státních peněz je jistě zajímavé a nejen filmařsky vděčné. V každém případě jako i v předchozích dílech lze ocenit tradiční detektivní skupinu v čele s radou Vacátkem, hudba Zdeňka Lišky filmu také dodává filmu tu správnou atmosféru, ostatně jako vždy a svými výstupy mě velmi bavil herec Stanislav Fišer, který patřil asi k tomu nejlepšímu, co film nabízel. Celkově tuto sérii TV filmů hodnotím velmi pozitivně a jako nadprůměrnou.

Vražda v hotelu Excelsior (1971)

I tento snímek na mě zanechal velmi pozitivní dojem a musím konstatovat, že společně s "Partií krásného dragouna" se tento film řadí dle mého soudu k tomu nejlepšímu, co filmová tetralogie nabídla. Kromě tradiční osvědčené detektivní skupiny zaujmou svými hereckými výkony např. Miloš Kopecký v roli majitele hotelu, Zdeněk Řehoř a Slávka Budínová v rolích podezřelých, ale nelze vyzdvihovat pouze jedince, jelikož film je kolektivní záležitostí a když všichni netáhnou za jeden provaz, tak to většinou nikdy nemá kloudného výsledku. V případě této tetralogie ovšem celý herecký i tvůrčí ansábl pracuje dobře a divák to na výsledku jistě pozná a ocení. Škoda, že současná televizní tvorba nedosahuje takových kvalit jako ta dřívější.