Válka zítřka (2021)

Ted budu hodnotit velmi demokraticky, protože jsme na to koukali se synovcem (12) a moji mámou (67) a všichni jsme se shodli na počtu hvězdiček. Já si dovolím přece jenom pár výhrad. Nerozumím proč se ty filmy vykrádají pořád dokola, proč konečně nemůže někdo vymyslet něco jiného. Proč tam musí být vždycky nějakej zkrachovalej dědeček či strejda, kterého neviděli 20. let a ve finále na něm bude hodně záviset a jasně, že se usmíří. To není spoiler, čekal jsem teda tu vlajku na konci a té jsem se nedočkal, tak aspoň něco.

Vzduchoplavci (2019)

Mam rád dobrodruhy, co se nebojí a neustále se snaží posouvat hranice lidských možností dál. Scény v balonu jsou super, ale ten zbytek za mě nic moc. Ani chemie mezi hlavními představiteli nebyla. Takže taková jednohubka. Znova bych to vidět nemusel.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Absolutně nadupaná jízda, kde je plynový pedál sešlápnutý až k podlaze celou dobu. Takže je jasný, že na nějaký hlubokomyslný děj nezbývá už místo. Prostě se to valí, jako tank po ulici a semele všechno okolo.

Nikdo (2021)

Jsou filmy, které mají jen velmi tenkou hranici a balancují na hraně. Budíš nám nápovědou žánr, ale ani to není směrodatný. Někdy je to spíše matoucí. Žánr parodie sem ještě neviděl. A pokud tam je krimi a zároveň komedie, jako u Pulp Fiction tak co si o tom máme myslet. Myslím, že tento snímek, jako krimi nikdo nebere. Tady mě napadá to samé. Kdyby se to chtělo brát vážně a na konci by hlavní hrdina umřel, napálil bych tomu plný počet, ale protože ty přestřelky sklouzly do komedie-absolutně mě odrovnal jeho asi 90. letý otec-, a potom si hraní s koťátkem, bylo rozhodnuto, jak tento snímek budu vnímat.

Zánik (2015)

Tak jsem byl rád, že sem na to koukal ve dne, a ne v noci někde na samotě u lesa. I když bylo zřejmé, že snímek bude těžit především z „lekaček“ tak napětí jsem nepostrádal. V žití se do té samoty a izolovanosti a čekání, kdy zaútočí. Já jsem byl spokojený.

Zametač stop (2007)

Začátek velmi slibný, zápletka ucházející. Kdyby si trochu víc pohráli s tím koncem, byl by to nadprůměr, ale za mě není.

Zakázaná zóna (2010)

Nemusím mít film, kde se vojáci řežou hlava nehlava s hnusáky z vesmíru. Spíše sem chtěl nějakou atmošku, spíše náznaky. Nějaký to zachrochtání, a pak nekonečný vteřiny plný hrůzy, že ústřední dvojice doslova ztuhne strachy. Ani bych ty monstra nemusel vidět. To vše sem si myslel, že dostanu tímto filmem, ale dostal sem, jednu velkou nudu.

Probuzení (2021)

Jako snímek co se tváří postapokalypticky sem tomu moc nevěřil i když tah, že lidi nemůžou spát a mají jen asi 4x dny na vyřešení nebyl špatný. Chtělo si s tím více pohrát.

Podezření (2000)

No abych to shrnul. I když nepřijdu s něčím novým. Ústřední dvojka jsou vynikající herci o tom žádná. Zdárně jim sekunduje Monika Kozatá, která je tady jen na ozdobu, takže nemůže nic zkazit. Nevadí mi komorní a pomalý tempo. Jenomže, jak to říct abych moc nespoireloval, prostě když se celý film ukazuje na někoho prstem, že je to tutovka, tak „šokující závěr“ musí být…Potom ten závěr je prostě hloupý a sráží dosavadní snažení. Hlavně právnické eso by se takto nezachoval. Takže k mému začátku i když vezmete 2x famózní herce co mají špatný scénář, tak z toho nadstandartní snímek nikdy nenatočíte i kdybyste do toho nalili efekty za miliardu.

Vesnice (2004)

„Ti o nichž se nemluví“ Je tam hodně velkej tajemnej náboj, co je to tam za tou vesnicí..Někde tam jsou a jdou si pro Vás. Přáli si žít v izolaci, a to se jim splnilo. Jakou cenu, ale za to zaplatí?