Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Meh. Je to zábavný, ale ne dost. Je to švihlý, ale ne dost. Mohl to být dobrý film… kdyby jej napsal a natočil někdo jiný. Takhle jsou bohužel Birds of Prey nevýrazné, tak nějak na půl cesty. Ani feministický to nebylo dost. Kolem a kolem dobrý… ale ne dost.

Sebevražedný oddíl (2021)

Po hodně, ale hodně nečekaném úvodu přichází brutálně vtipná a taky brutální jízda, která v mnoha ohledech aspiruje na to nejlepší, co jsem kdy viděl. Pak se to začne mírně zadrhávat a vtipy a gejzír nápadů ustoupí příběhu a akci, které jsou, přiznejme si, průměrné. Pořád je ale The Suicide Squad pod taktovkou Jamese Gunna jednou z nejzábavnějších komiksovek. P.S. Harley mě ale o dost víc bavila v jedničce. P.P.S. Nanaue a Polka Dot Man jsou miláčci.

Heavy Trip (2018)

Miluju finské filmy pro jejich podivnost a absurdní humor. A tady jsem oboje dostal vrchovatě, na crazy notu a s “symphonic post-apocalyptic reindeer-grinding Christ-abusing extreme war pagan fennoscandian metalem” k tomu (což je plus!). Kolem a kolem ale sympatické postavy, skvělý námět a vtipy, herecky přesné (Pasi!). Jen možná škoda, že prvních 60 minut z 90 je vlastně expozice a to, na co jsem čekal, je pak až moc uspěchané.

Vládci chaosu (2018)

Neuvěřitelná pravdivá story, kterou lze sledovat jako hudební biopic, thriller i černou (ha ha) grotesku. Skvělý Culkin.

Hnüs (2019)

No, byl to hnus!

Rocketman (2019)

Vcelku průměrný životopisný film, který ale brutálně táhne nahoru úchvatný Taron Egerton, který je místy k nerozeznání od skutečného Eltona a nadto skvěle hraje a ještě lépe zpívá.

Ve vysoké trávě (2019)

Jeden večer jsem si přečetl předlohu Joe Hilla a Stephena Kinga, druhý pustil film. A jsem spokojen s oběma! Film se od předlohy výrazně vzdaluje už po nějakých dvaceti minutách a přidává celý motiv časové smyčky, který je vynikající. Vlastně po dlouhé době dovedli autoři adaptace Kingovo dílo ještě pozvednout... jenomže selhávají v exekuci, a tak nakonec povídka vychází vítězně. Protože jednoduše nekulhá v řemesle a v logice, tu ve filmu moc nehledejte. Přesto dávám čtyři, protože je to zábava a atmosférická pecka s geniálním námětem a úchvatným Patrickem Wilsonem.

Dnes v noci v lese nikdo nespí (2020)

Poláci po několikáté mile překvapili a ukazují, že jsou několik světelných let před námi, protože takhle solidně natočit žánrové filmy neumíme. Nicméně to není dokonalé, tvůrci jako by se neuměli rozhodnout, zda točí vážně nebo s nadsázkou, a tak je to poněkud nedomr(d)lé.

Carrie (1976)

Strašně těžké hodnotit, po 45 letech od vzniku. Technicky samozřejmě Carrie zestárla a místy je úsměvná, ale atmosféra byla řádně hutná, podpořená skvělým soundtrackem. Sissy Spacek úžasná, akorát vypadala na svých 26 let... Možná až moc přímočarý děj, který by zasloužil delší stopáž. Závěrečná scéna mě solidně vyděsila. Nový film jsem neviděl, knihu bohužel nečetl. Konec telegrafické recenze.