Osudové léto (2002)

Má to děj pitomoučký a sladký až hrůza, ale má to prostě tu jedinečnou atmosféru surfování, všechny pasáže na vlnách jsou úžasněn natočené a na Kate Bosworth se hezky kouká.

Krotitelé vln (2004)

Chytlavý dokument přehledně popisuje kompletní dějiny big-wave surfingu od jeho zrodu až k současnému králi Lairdu Hamiltonovi. Vystupuje zde spousta legend, informací je přehršel, krásné záběry... Paráda!

Surfařská svoboda (2008)

Výborný film o surfování, svobodě a pohodě, který si nemůže nechat ujít nikdo, kdo má rád léto, moře a hlavně, kdo žije surfingem! McConaughey je skvělý, hlavně v těch svých plavkách á la Greg Noll, což je mimochodem brilantní nápad na vzdání holdu legendě:-)

Lemra líná (2006)

Já nemůžu jinak! Fantastická romantická komedie, která je konečně stejnou měrou vtipná i romantická. Srandu obstará hlavně charismatický Trippův kámoš Demo v podání skvělého Bradley Coopera a Paulina cynická kamarádka Kit alias Zooey Deschanel, na romantiku tu pak jsou krásní, milí a skvěle sladění McConaughey s Jessicou Parker. K tomu Kathy Bates, Justin Bartha, moře, pláže, surfy, lodě, příroda a filozofie... Moc jsem si to užil, snad jako žádnou jinou romantiku vyjma P.S. Miluji tě.

Riskni to s Polly (2004)

Nejdřív divné, pak docela vtipné a nakonec i trochu romantické. Díky hodně krátké stopáži to rychle uteklo a já se ani trochu nenudil. Navíc skvělý Philip Seymour Hoffman a hlavně Hank Azaria:-D

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Jak ztratit kluka v 10 dnech je klasickou romantikou s mnohokrát viděnou zápletkou, přesto ale funguje líp, než mnohé jiné. Zásluhu na tom má ústřední dvojice, McConaughey je sympaťák a podařilo se mu neudělat ze své postavy totálního hajzla, o nějž si přímo říkala, Kate Hudson je přitažlivá a rozkošná, se vším tím svým šišláním a kapradinou lásky. A já jsem jim upřímně fandil, protože v těch scénách, kde byli oba sami sebou a užívali se, to tam vážně jiskřilo.

My dva a křen (2006)

Roztomilá komedie, které suverénně kraluje Owen Wilson a jeho neskutečně vtipné skopičiny, je to blb k nezaplacení. Trošku nepravděpodobný mi přišel twist, kdy Molly začne mít Dupreeho radši, než Carl, to šlo moc rychle, ale co, o to nejde. Jde o srandu a tu tenhle film umí udělat docela obstojně. Takže lepší tři hvězdy.

Zmatená duše (2007)

Nečekané malé potěšení z vod nezávislých snímků. V tomhle filmu jsou všichni blázni, tak jako v životě, celé je to takové hořko-sladké, jako doopravdy, místy vtipné, místy smutné a pořád absurdní. Jako v životě, kurva! A já emociálně taju a hořím u filmů tohohle druhu a přeji si, aby se nikdy nepřestaly točit. A aby měly lepší hodnocení, než všechny ty nadhodnocené pakárny. Matthew Perry a Lynn Collins jsou skvělí, strašně jim to spolu jde.

Nesvatbovi (2005)

Nesvatbovi se pro mne stali podobným zklamáním, jako Tropická bouře, přesto - stejně jako u ní - dávám čtyři. Proč? Protože je to prostě hrozně profi natočené, obsazené, zahrané, vymyšlené, umístěné, ozvučené atd. atp. Ale na klasickou komedii moc málo vtipné, na romantiku málo romantické a místy trochu trapné. Jenomže je to prostě pořád lepší, než většina věcí z Holywoodu, i když za nejlepší komedii posledních let bych Nesvatbovi neoznačil, ani kdyby mě na nože brali... Bohužel. P. S. Owen a Rachel jsou úžasní.

Rozchod! (2006)

Ani drama, ani komedie, prostě příběh ze života se všemi jeho barvami, včetně toho konce. Výtečně napsané - tak upřímně a věrně - a fantasticky zahrané, oba dva umí a ukazují, že nejsou jen komici, ale mají na dramatičtější role. Některé vtípky a pokusy o vtipné scény příliš nezapadají do celkové nálady snímku, která mi přišla spíš vážná, ale přehlídnete to, protože jich je jen pár. Ale kdyby film byl ještě o malinko - opravdu jen malinko - víc dotažen, mohl to být plný počet.