Vdaná snoubenka (2008)

Zábavná a milá romantika, která sice jede podle mockrát viděného mustru, ale má příjemný námět a hlavně obsazení v čele s nekonečně okouzlujícím Jeffrey Dean Morganem a nečekaně sympatickou Umou Thurman. Ideální romantická komedie, která tu má možná až moc přísné hodnocení, v rámci svého žánru.

Marley a já (2008)

Nečekal jsem, nevěřil jsem a dostal jsem pěkné psí olíznutí. Upřímné a lidské, rozkošné a psí. Wilson s Aniston jsou k serání, Marley na zabití a celé dohromady je to k pomilování:-) Slaďárna jak má být, ale náramně natočená.

Holka z města (2009)

Vážně jsem se u toho dost nudil, je to unylé, nijaké a děj se vleče... Kam se vytratila romantika? Je tam víc továrny, než sympatického Harryho Connicka.

Mandolína kapitána Corelliho (2001)

Nečetl jsem knihu a tak mohu bez výčitek svědomí dát plný počet bodů za obrovskou lásku, krásné Řecko, strašnou válku, sympatického Cage, krásnou Penélope a fantastického Johna Hurta. Ať si kdo chce říká, co chce.

Zná ji jako svý boty (2005)

Od tohoto filmu s pitomým názvem jsem z nějakého důvodu čekal jen další hloupoučkou romantickou komedii s Cameron Diaz, ale ejhle, vylouplo se z toho inteligentní rodinné drama o dvou úplně odlišných sestrách, které bez sebe i přesto nedokážou žít. Obě hlavní představitelky excelují a celý film příjemně uteče i přes dlouhou stopáž. Milé překvapení a slušné čtyři hvězdičky.

Letuška 1. třídy (2003)

Trochu až moc roztomilá blbinka, kterou drží v mezích normálu sympatický Mark Ruffalo. Od takových filmů nelze nic očekávat, a tohle není tak blbé, aby zklamalo i "žádné očekávání". Takže hezké brainwashingové tři hvězdičky.

Život jde dál (2006)

Krapet předvídatelné, ale tuze sympatické, zábavné a hezky obsazené romanticko-komediální drama, že jsem dokonce překousl i Jennifer Garner... Kevin Smith neměl chybu:-) Úlohu oddechovky na prázdninové odpoledne to splní, nic víc, nic míň.

Nenarození (2009)

Málokdy vzývám nebesa, aby už film skončil, mám totiž dost nízko posazené hranice, ale tohle bylo vážně moc. Námět mají Nenarození zajímavý, posloupnost děje a jednotlivé situace jsou taky v pořádku, ale je to tak nezáživně a mdle natočené, podivně chladně zahrané a prostě celé nějaké nedomr(d)lé... A nechápu, jak ukecali Garyho Oldmana.

Zrcadla (2008)

Netradiční spojení psycho hororu z brutálním krvákem mě mezi současnými horory zasáhlo plnou silou! Zrcadla mají spád a napětí po celou svou relativně dlouhou stopáž, a to hlavně díky šikovnému a postupnému odkrývání zápletky, která se, pravda, dá uhodnout celkem brzy. Stejně jsou však zrcadla dost děsivá, Sutherland dost charismatický a jeho rodina dost krásná na to, abyste film sledovali bez jediného hlesu a čekali, co přijde. Ajovy se podařilo zabodovat, pro mě poprvé, ale rovnou na celé čáře. Má to svoje mouchy, stejně je to však nadprůměr, vysoký!