2012 (2009)

Taky bych chtěl takové hračky v podobě celých světadílů, budov a kdovičeho ještě, s kterými si hraje Emerich. Po slabém 10 000 příšla skvělá podívaná. Určitě nejlepší trikové scény, které lze vidět. Příběh je klasika, dočkáme se klasické zápletky rozvedených manželů a dětí, plačících scén a promlouvání US prezidenta k celému světu. Ale dá se to přežít. Vše je vyváženo strhující akcí. Pro takové filmy se dnes vyplatí chodit do kina - na TV je to půl zážitku.

Rozervaná objetí (2009)

Na Almodovara pěkná nuda a nezachrání to ani Penélope.

Seventh Moon (2008)

Hodně dobrý horor, kde se atmosféra dá krájet, a to od začátku do konce. Párkrát jsem se lekl, že mě málem trefil šlak:-). A pokud si film pustíte někde sami třeba na chatě - ten večer už ven nepůjdete. Je zde skvělá minimalistická hudba, která jen podkresluje bezmoc a strach hlavních hrdinů.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Pro mě asi nejslabší film od Mendese. Nějak jsem nepochopil proč a co vlastně hlavní postavy hledají když společně tvořily skvělý pár. Zdlouhavé hledání ničeho. Akorát páreček hipíků (nebo co to bylo) s Magie G. mě pobavil. Jinak průměr.

Camille (2008)

Podobné filmy jako je Camille jsou na hranici - někdo je miluje, někomu připadají divné a směšné. Já sám nevím na jakou stranu se přiklonit. Některé momenty jsou v pohodě, něco bych vystřihl. Proto dávám průměr.

Zelená míle (1999)

Společně s Vykoupením nejlepší ztvárnění Kingovy knihy.

Sedm (1995)

Ještě víceméně neznámý Fincher natočil skvost a nastartoval období různých svých klonů, kteří se mu chtěli vyrovnat. Marně. Co mě dostalo nejvíc je to depresivní deštivé počasí, které prostupuje celým filmem.

Schindlerův seznam (1993)

I když je film černobílý dokáže z něj mrazit více než z lecjakého hororu s hektolitry krve.