Obi-Wan Kenobi - Část VI (2022) (epizoda)

Po časovém odstupu a uležení pocitů si tato epizoda 5* rozhodně nezaslouží. A 4* jen díky odkazům, hercům a nostalgii. Finále seriálu Obi-Wan mělo své mouchy a rozhodně si tvůrci mohli dát více záležet. Nicméně na poměr zbývajících ne až tak povedených dílů si vyšší hodnocení zaslouží právě tento. Epizoda byla zábavná, docela epická, potěšilo spoustu drobných odkazů a návratů. Po těch šesti dílech už jsem dokonce ani nevěřil, že zase uslyšíme starý dobrý SW soundtrack.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Při prvním sledování Spider-Man: No Way Home jsem se cítil jako malej kluk, co se vrátil do svých deseti let a viděl jsem to na jasnou pětihvězdu. Po skončení filmu jsem si říkal - tam fakt bylo něco špatně. Mému hodnocení automaticky sráží jednu hvězdu naprosto nezdravej overhype, kterej se okolo tohoto snímku vytvořil. Po delším časovém odstupu bych nedal více než 55 %. Chápu silnou nostalgii, staré postavy, nějaké povedené vtipy, odkazy či easter eggy, to všechno chválím a beru. Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že tenhle film by byl naprosto o ničem, pokud by neexistovala Tobeyho trilogie a Garfieldovo Amazing filmy. Respektive totožný scénář s jinými ksichty by možná nasměroval hodnocení někam k odpadu.  A právě původní záporáci, Tobey a případně Garfield tenhle film oživují a hrají právě na zmíněnou nostalgii.Jinak tu máme klasický, klišoidní Marvel. To znamená samé blikání, výbuchy, na nic není čas, velice chabé zvraty, nepropracovaný scénář, nulové emoce a v neposlední řadě žádný "wow" pocit po skončení. Musím říct, že to už i Avengers Infinity War a Endgame bych v žebříčku kvalitních filmů zasadil rozhodně znatelně výše. Když si tenhle "moderní Marvel styl" porovnám právě například s Tobeyho trilogií tak je mi do pláče, jak moc suchej a neprocítěnej tenhle film je. Holland mi subjektivně dodnes vůbec nesedl a z kvalitních záporáků dokázali udělat šašky, případně nabručený strejdy. Když No Way Home porovnám s novým (mimochodem dost) povedeným) Batmanem a vidím totožné hodnocení, tak je mi do pláče. Nebejt Tobeyho a Dafoea dávám 2*.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Jako fanoušek Star Wars musím říct, že Boba Fett z velké části staví na přehnanému hypu jeho postavy, úspěchu Mandaloriana a ždímání značky. Spoustu scén je opravdu "cringe" a celý mi to přišlo jako nezajímavá a nastavená kaše. Zásadně pokračovat v příběhu Mandaloriana je naprostý přešlap, tedy pokud dokoukáte druhou sérii Manda a pustíte si následně třetí (která ještě není venku), tak bez sledování Boby nebudete vědět která bije. Smutné je, že nejlepší části seriálu Fetta jsou ty bez Fetta - tedy o Mandalorianovi a Groguovi. Jinak opravdu nezáživný a zbytečný seriál, druhou sérii asi vynechám.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Hra na oliheň mě bavila a respektuji její úspěch. Seriál je však extrémně přeceněný a neshoduji se s tvrzeními, že jsme dostali nejlepší show za poslední roky. Nebo dokonce že na plné čáře překonává například Le Casa De Papel. S nulovými očekáváními bych dal asi 4* ale ve srovnání s jinými a mnohem lepšími seriály se jedná jen o lehký nadprůměr.

Není čas zemřít (2021)

Hořkost a opakovaná kontrola zbývajícího času do konce. Tak bych shrnul své pocity z "Není čas zemřít".  Bond mi vždycky přišel trošku přeceněný, na druhou stranu minulé Craigovky se celkem daly, pokud jste od toho neočekávali kdo ví jaký zázrak. Co si budeme povídat, ten formát vyprávění je u Bonda pořád jedno a to samé.   Tentokrát však na diváka čeká naprosto průměrný, možná podprůměrný film s tuctovou akcí, přestřelenou stopáží a nulovým elánem, až na pár momentů, které stejně zapomenete. Rozloučení rozhodně nepovažuji za důstojné, naopak neuspokojivé až možná odfláknuté. Většinu filmu jsem to cítil na 3*, v lepších chvíliích dokonce na 4*, ale jelikož jsme z mého pohledu dostali nejslabší Craigovo Bondovku a negativní pocity silně převažují, tak lépe bohužel hodnotit nemohu.

Papírový dům (Netflix verze) - Spousta životů (2021) (epizoda)

První polovina páté série se celkem dost povedla, napětí by se dalo krájet. Nesmysly, vyloženě až trapné přestřelky a klišé situace však opakovaně bijí do očí. Konkrétně této "mid season" epizodě už dost škodily opakované, otravné flashbacky, které ve výsledku neměly žádnou extra novou informační hodnotu.

Domek z karet - 73. kapitola (2018) (epizoda) odpad!

Naprosto nedůstojné zakončení. Finále celého seriálu je flusanec do ksichtu celému seriálu. Jinak to říct nejde.

sKORO NA mizině (2020) (seriál)

Na svou dobu neskutečně překvapilo a bavilo od začátku do konce. Námět s koronou, která udělala hercům čáru přes rozpočet se povedl na výbornou a to všechno doprovází skvělé vtipy se skvělým obsazením, které si ze sebe umí udělat srandu. Z této tvorby je znát upřímnost a srdce, jen škoda, že si to trošku od šesté epizody pokazili.

sKORO NA mizině - Noemova archa (2021) (epizoda)

Nemůžu si pomoct, ale tyto poslední tři epizody se až na pár momentů a hlášek zkrátka nepovedly. Šestej nic moc, sedmej se celkem zlepšil a u osmého jsem se poprvé snad ani jednou nedokázal zasmát, naopak mi bylo občas dost trapně. Dokonce bych si troufal říct, že už se jen vaří z vody a seriál se snaží těžit z oblíbených postav/herců. Rozšíření obsazení je sice dost fajn, ale možná až moc lidí najednou, spoustu z nich mimo pár trapných nebo opakovaných hlášek vůbec nemělo prostor.  Možná to vnímám přehnaně kriticky, ale prvních 5 epizod se mi opravdu dost líbilo, první tři mě vyloženě nadchly. Celkově se rozhodně jedná o velice nadprůměrnou a povedenou tvorbu, proto seriál jako celek hodnotím za 4*. Avšak zápletka s bunkrem mi vůbec nesedla a to včetně trapných dialogů s nepovedenými či ohranými vtipy. Snad příště to zase nabere ten správný dech.