Deníček moderního fotra (2021)

Výjimečně se mi stalo, že náhodně a narychlo zvolený film na Netflixu neskončil pocitem trapnosti, lamentováním či znechucením. Přestože koncept spisovatele, který prolíná realitu se svou vlastní fantazií je již dost ohraný, toto konkrétní pojetí mi připadalo poměrně vydařené. Dvojice hlavních herců zvládla hezky barvitě a přirozeně ukázat životy dnešních moderních rodičů. Humor působí vcelku fajn, není zde příliš mnoho "trapných" situací, kdy se divák za postavu vyloženě stydí a samozřejmě nesmí chybět pořádný happy end. Nic světoborného, ale jako zábava dobrý :)

Interview (2014)

Škoda, že většina lidí v Česku nedokáže pochopit kanadskej humor. Kdyby to dokázali, tenhle film by měl rozhodně o pár procent navíc... Jasně, přepjatý a absurdní scény s totálně naivním Jamesem Francem někoho neuspokojí, naopak možná až urazí, ale já mám rád Rogenovu satiru a skutečně nekorektní narážky, takže o záchvaty smíchu nebyla nouze. Koncept originální, tempo tak akorát a ztvárnění Kim Čong-una v podání Randalla Parka mi vážně sedlo.

Případ Roubal (2021) (seriál)

Slušná detektivka, která díky pouhým třem epizodám příliš nenudí a podává skutečný příběh jednoho z nejznámějších českých sériových vrahů. V tom hned vidím malinký problém, jelikož se jedná (ostatně jako vždy) o upravenou verzi faktických událostí. Příběh s hluchou advokátkou, která si do kafíčka sype xanax, je dle mého dosti nadbytečný i když uznávám, že přináší příjemné ozvláštnění. Ale jak jsem tu už někde četl, postavám a celkově dějové lince chybí hlubší ponor například do oblasti psychologie či dobového kontextu atd... Musím ocenit skvělé herecké ztvárnění hlavní postavy Hynkem Čermákem, dal si evidentně tentokrát opravdu záležet. A zároveň atmosféra celého seriálu je tak správně tajemná a temná, což mám rád, takže další plus. 4 hvězdy dávám s nadějí, že se TV Nova bude tímto výtvorem inspirovat pro budoucí produkci.

Věc (1982)

Joo tak tohle je horror podle mýho gusta! Strach se pomalu a plíživě vkrádá do mozku, dějová linka postupně eskaluje a všichni členové posádky jsou stále blíž a blíž nevyhnutelné záhubě. Velmi mě potěšilo, že jsem nezaznamenal snad ani jeden jump-scare. Dle mého se právě podle tohoto hlediska pozná kvalitní horror, kterým The Thing rozhodně je! Když vezmeme v potaz rok vydání, tak je to naprosto unikátní dílo ve svém žánru. VELKÁ SPOKOJENOST!

Superbad (2007)

Souhlasím s většinou recenzí, které jsem tu četl. Film je dle mého opravdu na špičce v žánru absurdních high school komedií. Především se mi líbilo, že scény nejsou zbytečně přehnané a působí to poměrně realisticky. Samozřejmě nesmí chybět pár tupých policajtů, kteří ale dokáží jak skvěle pobavit, tak i lehce dojmout. Některé momenty by mohly být trochu stručnější, ale to mi nepřijde jako žádná zásadní překážka v tom se skvěle zasmát. Hlavně doporučuju sledovat to v originále, páč jinak se připravujete o spoustu komplexních a fakt vtipných nadávek typu: "used tampon Fogelle".

Zdrojový kód (2011)

Osobně mám rád tyhle typy filmů a Source Code nebyl vyjímkou. O mindfucky není nouze, díky tomu, že stopáž čítá asi tak 80 minut čistýho času je film krásně svižný, odsejpá a člověk se nenudí, což dle mého představuje hlavní účel snímků tohoto žánru. Vzdáleně mi to připomína Fight Club, tím jak je to děsně zamotaný. Každopádně zábava dobrá a kdo ví, třeba nás v budoucnu čekají podobné objevy na poli vědy a techniky.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Nějak nejsem schopen na tomto filmu najít něco pozitivního. Z hlediska scénáře se jedná o naprosto řadovou "bondovku", nic nového ani přínosného. Přidaná hodnota nulová. A pokud si tedy odmyslím přidanou hodnotu a budu to brát čistě jen jako zábavu, tak jsem také nebyl spokojen. Většinu času jsem se poměrně nudil a váhal, jestli má vůbec cenu to dokoukávat. Akce sice slušná, ale vše je tak extrémně předpovídatelné... Jediná postava, která mě tam fakt bavila, byl Elton John. Inu znovu už se na Kingsmany asi nepodívám.

Čertí brko (2018)

Nechal jsem se asi trochu unést na vlně memes, kterou tenhle film přinesl a myslel jsem si, že to bude nějaká huličská komediální pohádka. To jsem se ale nesmírně zmílil... Když jsem na začátku viděl nápis Punk Film, tak jsem zas myslel, že to bude punková pohádka (což by mohlo být velice zajímavé!). Opět vedle... Namísto toho jsem dostal tuctovou "moderní" pohádku s esencí pop music kultury. Nezachrání to ani slušné herecké obsazení, jelikož herci byť sebelepší, nemají moc příležitostí pořádně hrát (možná tak Budař). Dost dobře nechápu, jak se pod takovej výplod může podepsat zrovna Punk Film, když tam zpívaj popový šlichty nejtěžšího kalibru. Sem tam jsem se výjímečně zasmál některejm ňoumům, ale jinak převládalo spíš kroutění hlavou a pocit studu.

Duna (2021)

Po 4 letech pasivního čtení cizích recenzí si zase jednu napíšu, jelikož tenhle film za to stojí. Po hodně dlouhý době se mi stalo, že mě nový dílo opravdu uchvátilo. Duně se to povedlo na plný čáře! Výborný kostýmy, skvělá původní předloha oblečená do lehce modernějšího kabátku, neobyčejně povedenej soundtrack a hlavně atmosféra tak hustá, že by se dala krájet. Přidejte k tomu patřičně vydařené herecké obsazení+výkony a máte na světě pecku, která neomrzí ani při druhém ba i třetím zhlédnutí. Na druhej díl se tím pádem velice těším, ale zároveň mám malinko obavu, aby to nedopadlo, jako u většiny druhejch dílů... Uvidíme :)) Každopádně veliká spokojenost - 100%

Vikingové II (2008)

Celkem slušná akce z období vikingů, ale od názvu ''Vikingové II'' jsem teda čekal něco dost jinýho... Film je plnej zvratů, ze kterých je většina dost předvídatelná a v některých částech už mě to celkem nudilo... No a ta lovestory mezi hlavním hrdinou a krásnou vikingskou bojovnicí ? Dost ubohý :D Konec byl přesně takovej, jakej bych ho čekal takže bych dal tak 40%.