Bojovali za vlast (1975)

mno, nemci neumi hazet s granaty, neumi se kryt za tanky, neumi udelat obchvat, neumi vlastne vubec nic, dokonce ty tanky maji ruske t34 s nejakymi podivnymi hranatymi nastavbami a stuky jsou nejake podivne na zeleno natrene cvicne letouny mi neznameho typu, nejakej Bucker nebo Arado anebo Zlin ci kyho certa, dokonce mam pocit, ze tam jsou i proudove L 29 delfin s jasnymi kondenzacnimi stopami a charakteristickymi ocasnimi plochami do T a podvesy pod kridly, no des, bes. Opravdu je to relikt doby a to v tom spatnem slova smyslu. 2 hvezdy z nostalgie a za tu namahu, ty protitankove pusky vazily kolem 20 kilo a herci se s tim museli pekne nadrit. Je to z dnesnihu pohledu strasny film. Kdyby to bylo trochu realne, tak je ta nemecka letadla rozsekaji jeste nekde za pochodu, zpusobi strasnej binec a zbytek dokona rychly tankovy utok s delostreleckou pripravou a pak to docisti pechota, vubec by se nemeli sanci pul dne zakopavat. A na udrzeni tech zakopanych pozic jich bylo strasne malo a munice by jim dosla asi tak po hodine boje, co by delali pak ? Sama zahada.

Zastavení na Missouri (1976)

nahoru to tahnou herci (lepe receno chlapi) a dolu to tahne priserna hudba a radobyintelektualni kecy. "Vis proc ses probudil ? - prave jsem te podriz! " je za 2 hvezdy dolu samo o sobe.

Želary (2003)

Nelíbilo, protože klišé, Geislerová a Donutil, což je vždy trojkombinace věštící katastrofu. Závěr - asi se někdo snažil o politickou korektnost nebo co to jako mělo bejt ? Tohle jednou vleze do historie, jak Češi dělali předposraně prostitutky dokonce i v rádoby historických filmech, aby se někomu zavděčili. Pchá....

Milionář z chatrče (2008)

Jedna hvezda za chlapa zastreleneho ve vane plne penez. Ten mi dotedka ve vyctu filmovych ptakovin chybel.

Mach a Šebestová na cestách (2005) (seriál)

Nebudu s tím ztrácet čas, živoří to z podstaty. Další díly nebudou, což je asi dobře.

Za nepřátelskou linií (2004)

Jako plus hodnotím, že je to poměrně autentické (výzbroj, charakter bojů), jako mínus, že si režisér nemohl dovolit těžkou techniku a náročné akce, tak to "pořešil" reálnými prostřihy do autentických dokumentů z 2WW, což na mě působilo jako pěst na oko. JInak první půlka na mě působila spíše jako školní výlet než válka, chtělo to natočit nemilosrdněji a syrověji. Přece jen - Finové byli známí svou úskočností a schopností ničit morálku nepřítele a to ve filmu nenajdeme. Protože to je co ? Propagandistický dokument idealizující jednu nebo druhou stranu jako je 99% filmů o druhé světové. Realita byla mnohem pestřejší a nemilosrdnější. Potenciál tam byl, ale zůstal nevyužitý. TO kedu : Až si něco nastuduješ o Finech, zjistíš, že to byla jediná země, která odrazila jak okupaci ze strany Ruska, tak Hitlera a dokázali si udržet svou vlastní identitu, i když za to museli zaplatit neskutečné výpalné ve formě válečných reparací Stalinovi. Kdyby tu válku s Rusákama projeli, tak by jejich vojáky a inteligenci postříleli jako to udělal Stalin s Poláky v Katyni a ti co by zůstali by byli deportováni na Sibiř a Finové jako národ by už neexistovali. To jen k tomu, kdo byl v této válce "hodnej" a "zlej". A mělo to další nečekanou přidanou hodnotu, tím, jak hrstka Finů odrazila Rudé, napomohli nepřímo k poražení Hitlera, protože ten po dojmu války mezi Ruskem a Finskem usoudil, že lehce dobude Sovětský Svaz a to byl začátek Hitlerova konce, protože Rudá armáda bránící svou zemi bylo úplně jiná armáda, než když útočila na Finy. Takže nebejt Finů, možná jsme teď všichni byli jako podřadný národ napůl vyhubení v plynových komorách a napůl hnilii ve vyhnanství někde v Argentině.

Město bohů (2002)

Francouzi sponzoruji tez jakoukoliv hovadinu .... a nemuseli to tocit v Brazilii, ted se pise rok 2014 a to samy mohli natocit u sebe doma, v Marseille treba. At zije multikulti. Chybel tomu svih, nadsazka, poselstvi .... , vsecko zustalo v prvnim planu a vrazdy deti v roce 2014 uz nikoho nezajimaji ani nedojmou. P.S. ... moc se tam kecá a málo střílí, a moc se tam zveličuje policie. Jsou místa, kam se policajt nikdy nepodívá a pokud jo, tak je to naposled v jeho životě. A ta místa jsou už i v Evropě a je jen otázkou času, kdy to dojde i k nám. Takže , frantíci, tleskejte, mačkejte slzičky a mějte pochopení, vždyť každej grázl má i svoje světlé stránky, určitě se mu ubližovalo v dětství a nepoznal lásku maminky a tatínka, vždyť jsou to vlastně chudinky, které potřebují pomoct...., honem, pát miliónů Euro na dotace a bandu sociálních pracovníků, ať se chudinky mají dobře. A filmeček, ten rozhodně neuškodí a nějakou cenu, honem honem, vždyť jsou to tak dojemné chudinky. A honem, zakážeme ty hnusné zbraně, biatlonistky ať běhají po lese s lukama, nene, to je též zbraň, s plastovýma vidličkama. A na školy nalepíme nálepky, pěkně velké, G U N F R E E Z O N E, aby to ty schizofrenní ženské s nožema měly co nejjednodušší. A když zabijou naše vlastní děcka, tak obviníme doktory, že na ty schizofrenní ženské nedávali pozor. Vždyť jsou to chudinky... Honem dotaci, pár miliónů Euro ...

Čistá duše (2001)

hodně složitý příběh, pěkně zahrané, ale hrdinovi jsem nějak obzvláště nedržel palce, nepřesvědčilo mě to, že bych mu měl fandit. Film jsem absolvoval kvůli vysokému hodnocení tady a celkem mě zklamal.

Interstellar (2014) odpad!

jak to napsat bez spoileru, hmmmm. První třetina dobrá, vymírání lidstva, hledání řešení, ok. Trochu poblázněné fyziky mimo mísu, ale budiž. Bohužel, jakmile parta astronautů s vlaječkama USA začne předvádět 'akci' a logiku vystřídá 'ženská intuice' a nad suchými rovnicemi začne "vítězit láska", jde celý film do riadnej riti. Akce na ho..., jedna ženská vypatlanější jak druhá, furt vsichni miluji deti, ktere povetsinou ani nemaji a proto se musi furt vykecavat, ...je to hnus, bez napadu, bez akce, bez logiky, bez napeti a bez poradne podivane.., proste klisovita sracka smichana s bezradnosti. Takze prvni tretina filmu na 4 hvezdy za napad a za zpracovani a druha a treti tretina odpad, vysledne davam odpad s tim, ze me ten film opravdu nasral. Nasral za rozjety napad a za to, ze to zustalo na pul cesty a udelali z toho dalsi film o nicem ( o neverohodne lasce, zachrane lidstva a akci na obezne draze a ano, je to Nolan, takze tam napocitate asi 50 zaberu ohorene vlajky USA). A ja se ptam proc me to kurva naladilo, ze to je scifi a skoncilo to jako cervena knihovna riznuta falesnym patriotismem. A samozrejme, ze poslednich 5 minut je o tom, jak se natoci pokracovani.... Dobrý komentář: Enšpígl, Wlacho

Pouta války (2004)

jedna hvězda za předvedené akce, bohužel, těch politických keců je tam více než v politrukově příručce za dob Stalina a je mi uplne jedno, ze tam nadávají komunistům a mohou se podělat z američanů, fanatismus jako fanatismus. Film jsem nakonec dokoukal jen s tlacitkem forward, nebylo se na co dívat. Bohužel, Korejci mají zjevně doteď komplex a nějaké usmíření se svými severními sousedy a se svou společnou historií v nejbližší době opravdu nehrozí. Zajímavé je, že SK jim vadí, ale s Japonskem jsou kámoši. Přitom Japonci se k nim zachovali možná ještě hůř. A s tvrzením, že SK vyvolala válku bych brzdil, komunisti vyhráli volby a JK je neuznala. No nic. Čekal jsem aspoň náznak vstřícného gesta, nekonalo se. Mi to přišlo fakt jak propagandistický filmeček ke třetí světové a to hodnocení znamená, že 85% lidí tady má úplně pošahaný vkus. Lidi .. myslete u toho, když tam dáváte ty hvězdičky.