ARQ (2016) odpad!

kdepak, zadnych 62 procent. Aby film s casovou smyckou fungoval, musi tam byt zabavni herci, dobra vyprava a paradni triky. Herci jsou na presdrzku, vyprava jsou tri pokoje a triky jsou jak v cinskem filmu pred 50ti lety. Ano, je to edge of tommorow natocene za 2 melouny a 19 dni. Byt to studentsky film, pochopim to. Studentsky film to neni, Edge of Tommorow bylo natoceno drive a nesrovnatelne lepe, takze jsem nemilosrdny. Vykradacka napadu v mizernem provedeni , jen aby to vydelalo prachy ? Odpad.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Politicka agitka ve prospech jehovistu a gun banu, ovsem natocena precizne, draze a na vnejsi efekt. Jelikoz nejsem jehovista a vedu sebe i sve 2 deti k tomu, aby zlo oplacely jeste vetsim zlem a kdo po me kamenem, ja po nem bazukou, tak cokoliv nad dve hvezdy by byl overkill. Metrosexualni vymekliny, levicovi aktivisti, reditele neziskovek, genderove uvedomele samice, svickove baby a ufnukani looseri , klidne tomu napalte pet hvezdicek, ale ten film neni nic jineho, nez Hitleruv tydenik o viteznem postupu nacistickych armad, akorat prevedeny do strip and stars, colors by technicolor, pacifismu a rozcaply na 130 minut, kde priblble dialogy strida priblbla reznicina. Hrdinstvi je sice krasna vec, ale valka je svine a dejiny pisou vitezove. Po 60 letech by to uz chtelo trochu objektivity. Otresny herecky vykon v podani Andrew Garfielda.

Ip Man (2008)

Herci a dialogy na urovni prvni lekce anglictiny Prokop's family pro zacatecniky. A plno zaranzovanych souboju. V cestine diky "kvalitam" dabingu nedivatelne, v Cinstine aspon dobra kuriozita. Nakonec se to dalo vydrzet, konec dobry, vsecko dobre.

Den patriotů (2016) odpad!

jak komentovat fejkovy film o false flag operaci ? Uz ted prosakuje na povrch, ze Boston byl neco jako atentat na Kennedyho, cili hricka tajnych sluzeb na obalamuteni verejnosti. Informaci je prilis mnoho, nez aby se nad tim jen tak mohlo mavnout rukou. Ve filmu ale tlaciiime priiiiiimocare na pilu a jedeeeeeeeeeeeeeeeeem, 1000x ohrana historka v mainstreamu na dalsi pokracovani.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Tak si to shrnme. Herci na houby, navic vedeni sadistickym scenarem a rezii, ktera jim absolutne nesedne a neda ani zdibec volneho prostoru, hudba zadna, dejova linie ala Arabela po dvou pivech a trech panacich, do toho jakoze stisnena atmosfera USA v hospodarske recesi ??? vysponovana socialni temata s vyloucenymi socialnimi skupinami a jasnymi reminiscencemi na terorismus a padani mrakodrapu, kam prijede pritroubly britsky kouzelnik a nakonec cervena knihovna ? Mel jsem chut dat odpad, protoze tohle je jak prvotina studenta prvniho rocniku FAMu. Mozna jednou jsem se za tech nehoraznych 133 minut pobavil a zbylou dobu me to akorat nebetycne sralo. Treba to genderove - rasove balancovani postav, kouzelnickou prezidentku hrala nejaka potapana arabka , mudlovsky zmrd kandidat na prezidenta samozrejme arijsky beloch. A navic jsem mel stale nutkavy pocit, ze i ta zabava byl takovy ten vynuceny podlejzavy styl, jako kdyz Azuritek beha po rozkvetle louce a hejba ruzovym cumackem. Jeste , aby tam vybafla krakorajici nestvura Bohdalova a bylo by to hotovo. Tak se zavrenyma ocima jedna utrapena hvezdicka. Hodnoceni 77procent si strcte do ..... kufru. Za me 10% a zhavy adept na hovadinu roku :(

Klan létajících dýk (2004)

Zdejsi komunitou tezce nadhodnoceno. Drazi pratele z CSFD, kdyz je neco psychopaticka hovadina, tak to neznamena automaticky art a umelecky zamer. Nerikam, ze tam nejsou dobre momenty, ale celkove je ten film bezradny, misty je to jak trip na LSD a pokud to melo nejake hlubsi poslani, tak to zustalo ztraceno v tom kaleidoskopu pretazenych akci a rozpacite kamery a rezie, ktera se na jednu stranu priserne nimra v barvach a detailech, na druhou stranu to absolutne nedrzi pokupe. Proste ulitly asijsky film s bojovym umenim, ktery si hral na art a vysledek je, ze to neni ani akcni film, ani artovy film a uz vubec ne drama nebo historicky film. Za me - blbost plna nepochopitelnych a otravne se opakujicich klise.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

pro me jen za dve, za sceny na plosine, kam se filmova kamera jen tak nedostane a natacet tam ty vybuchy a uniky ropy a zemniho plynu chtelo poradne koule. Jinak scenar a herecke vykony o nicem a zaverecne titulky to dorazily.. Nemam fakt rad falesny patos a v pulce me to prestalo bavit.. Taky kvuli dialogum, kde se clovek dozvi, ze si ma cistit zuby dentalni niti, protoze jinak ho to na stari bude stat hodne penez a bolesti .... vata, vata, vata.

Světlo mezi oceány (2016)

tak me to citove vzalo ...cervena knihovna a drama a pekni herci a hezky natoceny film, all in one. Po dlouhe dobe me neco opravdu divacky zaujalo, i kdyz mne mrzi, ze to byla v podstate telenovela :(.

Operation Avalanche (2016)

slusna filmova zalezitost, politicky diskutabilni, ale tohle neni dokument, takze pohoda.