Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

Vždy se velmi rád na tento film podívám, protože dokáže i na poněkolikátém shlédnutí pobavit i dojmout. Nedávno jsem šel jednomu kamarádovi za svědka i vzpomněl jsem si na 4 svatby a jeden pohřeb a šel jsem do něj hledat inspiraci pro přípitek novomanželům .... no, k tomuto účelu není film moc vhodný, alespoň v něčem mě zklamal ;-)

Rytíři nebes (2006)

Mé hodnocení bohužel nebude moc korektní, ale já si letecké filmy z I. světový moc užívám a tvrdě jim nadržuji. Takže ač tam bylo trochu patosu, nesmyslů ve vzduchu a několika zbytečných scén, nemohu hodnotit jinak. Jean Reno byl sympaťák, Franco spíš pubertální drzoun, kterýmu to dobře střílí a Henderson správňák, ochranář, který toho ve válce dost zažil. Tito 3 film drží a dovedou do velmi příjemného filmového zážitku.

Černá zmije - Černá zmije IV (1989) (série)

Tato série z 1. světový mě tematicky nejvíce oslovila. Děkuji za ten letecký díl - dvojplošníky fakt můžu, ale králem snad všech dílů ze všech sérií Černé zmije je Polní soud - to nemělo chybu!!! Zvláštní je, že v posledním díle Sbohem tak nějak automaticky stále čekáte porci té geniální sarkastické zábavy, jenže ono je to nakonec tak trochu jinak. Zůstane vám po něm trochu melancholický pocit, ale i velmi příjemná vzpomínka na těch spoustu půl hodinovek, kterou vás tahle banda dokázala výborně pobavit.

Černá zmije - Černá zmije III (1987) (série)

Připojuji se k názorům, že toto je z těch čtyř ta nejlepší série. Sarkasmus Atkinsona zde dosahuje vrcholu, Laurie a Robinson mu dělají skvělé nahravače a vše to tak nějak nejlépe zapadá...."Objevil jsem hru .. karty, kde účelem je se co nejrychleji zbavit všech svých peněz... jsem v tom fakt dobrej.... nepůjčil bys mi ... leze to trochu do peněz...".

Zlo mezi námi (2003)

V první stovce zde na žebříčku je tento film právem. Dle mého skromného názoru musí zanechat hlubší dojem v každém divákovi. Kdo má rád Společnost mrtvých básníků, tak zavítá do stejného prostředí, ale z úplně jiného úhlu pohledu (vypořádání se s šikanou a násilím). Pokud budete mít tento film někdy možnost vidět, tak neváhejte ani minutu!!

Hornblower - Rovná šance (1998) (TV film)

Teda ten Simpson byl pěknej záporák. Na rozjezd celé následující série jde o velmi chytlavej film ... mrcha - chytne vás a donutí sledovat ten zbytek, protože to je hodně dobře natočeno a sám Hornblower si rychle získá vaše sympatie. Doufám, že další díly nepoleví.

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Neodmyslitelná část mého dětství. Povedlo se to od hudby, přes herce (až na dospělou představitelku Heleny Berwitzové...), výpravu, prostě všechno (výborný je třeba epizodní manželský pár Nárožný, Janžurová). A závěrečný díl - to je pro mě citový výplach. Díky za natočení.

Bourneovo ultimátum (2007)

Rozhodně bych neporovnával dvojku a trojku Bourna, protože oboje je jedna velká geniální akční jízda, za kterou mi Agent bez minulosti o trochu zaostává. Byl jsem vmáčknut do sedačky v kině a jen se nechal unášet na vlně Bournova hledání a zároveň útěku, při kterém jen tak mimochodem sbírá věci, které za pár sekund mistrně využije a prakticky nedělá žádné chyby. Jedinou výtku bych měl k souboji muže proti muži, což byl takový cvrkot, že jsem chvílemi nevěděl, kdo v tu chvíli ji tomu druhému zrovna švihnul ... Greengrass, Damon a Powell (hudba) namíchali koktejl, u kterého bych byl rád, aby se po třetím loku ještě nedopil, ale na druhou stranu čtvrtý díl už tohle vylepšit snad ani nemůže, takže radši ne.

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Jen ta hudba u tohohle filmu je za pro mě za čtyři hvězdičky!!! Hitchovo filmařské umění a námět skvělého filmu za čtyři, Cary Grant a Eva Marie Saint - moc jim to spolu sluší, taky za čtyři .... to máme dvanáct ... aha, tady to jde do pěti? Tak holt končím, no.....