• Thriller

Dárce (2014)

Roztomile naivní scifi film, který ve mě naštěstí nic nezanechal. Jinými slovy.. Určitě stojí za shlédnutí pokud se od něho neočekává nic víc než proflákanej čas v kině s kýblem popkornu.

Exmanželka za odměnu (2010)

Gerard a Jennifer úhledně zabalený Andy Tennantem, podávaný po kapkách nedělního odpoledne. Prima jednohubka, kde mě opičák Milo bavil od začátku až do konce, a je jedno, jestli mu zrovna z auta leze ex Nicole s rachejtlí v ruce, nebo dostává nakládačku, prostě lehce stravitelný filmeček na který se rád zas podívám. Neurazí, splní to co má, pobaví, dlouho v kebuli nezůstává.

Železná srdce (2014)

Ať si kdo chce co chce říká, pro mě jednoznačně nejlepší válěčňák kterej mě poslal ze zaprdněnýho biokanape přímo do plechový krabice kde jsem s prominutím sral strachem maggi v kostkách. Brad je miláček, kterej při osvobozování čehokoli zachraňuje prdele spolubojovníků a bez mrknutí očka se dokáže měnit z tvrdýho náčelníka ohnivý Fůrie, do estéta citlivě chránící křehkou dívčí duši uprostřed totálně bombama rozsračkovanýho města. Díky tomu, že má z prdele kliku třikrát zalomenou, ladně proplouvá nástrahami fašounskejch tygrů, až se doplazí na křižovatku smrti, kde nám se svejma kámošema předvede, kde se stala chyba, a jak pár správnejch chlapů elegantně pomydlí milion fašounů během několika prdelsvírajících minut v kinosále. Škoda jen, že mu dojdou náboje, protože jinak by se nepochybně prostřílel do dalšího pokračování tohohle aspoň pro mě dokonalýho válečnýho veledíla. Čest památce všem Wardaddyům. Pět hvězd.

Uprchlík (1993)

No jo.. co dodat. I po letech se rád vracím k super duelu Ford- Lee Jones. Nikdy nepřestanu hloubat, kterej z těch kluků to hraje líp, a hlášky typu vymysli mi kafe a pěkně nadejchanou koblihu, u nás doma jedou dodnes. Super našláplej biják plnej pohody, zvratů,pro mě nezapomenutelná scéna kanálový honičky s následným skokem do hovnopádu, celkově je z toho cítit taková zvláštní atmoška strhující svým poklidnoakčním dějem. .Paráda, geniální dílo, ve své době nepřekonatelné, vřele odporúčam.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Tom a Cameron .. super silná dvojka, od On do Off to hřálo a hřálo po celým těle. Lítáme po světě, letadlo auta motorka vše jak na křídlech poletuje pod perfektním vedením mého nejoblíbenějšího akčňáka Cruise, pro kterýho není problém přistát s bojingem v poli nebo v cuku letu se přemisťovat přes půl ze-mě-koule. Chvílema jsem se ocital trochu v Matrixu, slza v oku nadšením mi na konec tekla po tváři, dal bych tomu v klidu dalších 90min děje. Označuju heslem čumí celá rodina a dávám 5 hvězd.

Oldboy (2013)

Po prvních deseti minutách jsem neměl ponětí o čem to vlastně má bejt, jestli o ožralým nadženým nemakačenkovi , nebo o potácení se čínskou čtvrtí. Po uvěznění jsem si připadal lapen do pasti, zakonzervovanej u tele a v očekávání čehokoli jsem pomalu zavíral oka. Jak se Joe nasral a začal cvičit cokoli na čemkoli, pomalu jsem se probouzel a pak..po dvaceti letech věznění... Dostal jsem takovou mrdu která mě rozehřála, zrychlila tep na max a s očima přišpendlenýma k obrazovce jsem nevěřícně sledoval turboterminátora kterej při cestě za svojí neskutečně vytouženou pomstou neváhá ani vteřinu ukazovat vyndávat na světlo boží mozky svých protivníků, kteří v libovolném počtu nemají sebemenší šanci na spásu. Fakt dobrý, spokojenej a doufaje že v tomhle duchu to pofrčí až do konce mě Spike Lee chytil u srdce nečekaným zvratem, z drsňáka je cíťa, kterej se postupně psychorozpadá pod tíhou důvodů svýho věznění dokonale naservýrovanejch megabohatým zmetkem, a na závěr vrací dobrovolně tam odkud zdrhnul. Pykat pykat pykat za hříchy mládí !!! Tak je to správný, tak to má být, celkově a stručně se jedná o solidní napínák kterej s chutí zařazuju mezi své favority... za mě jasný 4* a to jen proto, že mě ten začátek sral skoro k vypnutí.

Časové pásmo bylo změněno