• Thriller

Modrý blesk (1999)

Hodně, hodně mi to připomíná Policajta v B.H. a Edieho M. Prima legrace, poloakčňák s příjemnou náladou. Klíďo si to střihnu za týden znova.

Americký sniper (2014)

Jak dlouho si můžeš hrát s ohněm, než se spálíš ? Dobrá otázka, kterou Chris ve svém zaslepení pomáhat dostatečně nepromyslel. A asi to nepřemýšlí ani celá americká vláda. Taky si pořád někde hrají s ohněm.. Film dokonale ukazuje podmínky a myšlení US obránců světového míru. Rozhodnutí je na Tobě. Když se spleteš, půjdeš sedět, nebo umřou Tví kamarádi. Tak tam bych fakt chtěl sloužit. Nic jdu radši na pivo. Jo,, film za koukání určitě stojí, ale musí se dojet až do konce. Pak to celý dává smysl. Za a) kdo chce kam, pomůže si tam rád sám, a za b) že sebevětší bourák jednou narazí na svůj osud. Námětově výborný, zpracování taky, herecky povedený, obsah hluboký. Mě se to celkově líbilo, dostával jsem docela slušnou dávku napětí, zanechalo to ve mě nesmazatelnou stopu. A chuť postavit hooodně vysokou zeď aby na mě nemohli islámomagoři. To jsou neskutečný kokoti.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Nasranej Bryan je dokonalej, běhající megapošuk kterej se dokáže vyrovnat úplně se vším, je nesmrtelnej, a čte myšlenky. Asi. Fakt nádhernej film. pokud bych neviděl 96 hodin. tam bych to zasek a bylo to fajn. Jednička mě vzala. Lízalo to realitu, chápal jsem to, fandil jsem mu. Dvojku ani nekomentuju, tam už měl ve scénáři nesmrtelnost. Zúčtování... když neuhoří ve výtahu, ani na něj nestačí deset zásobníků z kulometu v jedný místnosti, začal jsem mít obavu o jeho budoucnost, protože asi nikdo nechce žít věčně. Bryan bohužel bude muset. Koukat se na to dá, akce za akcí, bliká to, prská to, střílí to, jen mě sere, že jsem neusnul na ten vypatlanej hepyend. To co mě drželo celo dobu v napětí se plytce rozplynulo v nekonečnu při pokusu o citovoumillsosebedestrukci.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

No. Asi tak. Kdysi jsem na to čučel pořád dokola. Prdel od začátku do konce. Kult? Nevim.Tohle je kategorie která do ničeho nemůže zapadnout. Proč ?? protože to je film filmů ve kterým si každej najde co chce. Sebe. Svůj příběh, svůj humor, svůj masakr... jo Tys to ještě neviděl? tak přestaň číst tyhle kecy a O.K.A.M.Ž.I.T.Ě si to pusť. P.S. nedávaj to někde v kině?

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Gordonova přednáška o bublině a bezsmyslnosti akciového trhu by měla být povinná min 1x za rok pro všechny občany týhle zvrácený planety. Jinak mě film dějově nedostal, výborná podívaná, dokonalý obsazení, trochu mě zklamal den dojákohepáč na konec, Gekko byl v mých očích sráčožralok kterej jde přez mrtvoly, na konci se zněj stává spíš ukňučená baba. Winnie je boží, a Jacob je spíš takovej uskřípnutej buzík. Jinak je to dokonalá ukázka kapitalistickýho pozlátka na druhý straně zeměkoule. Peníze vládnou. Důležitý je bejt arogantní vychcánek a utrácet za píčoviny. Pak mají všichni smíchu plnou hubu. A najednou hup, země se zachvěje, peníze letěj do kanálu a skáčeme pod vlak. Vlastně se mi díky filmu strašně ulevilo. Jsem štastnej, že jsem chudej. Nemám starosti. Je mi fajn. .Ne....NENÍ !!! Chci mít taky fotra kterej mi ušušní stomegadoláčů ve Švícarech !!!! Bože ! Jak je to snadný. Stačí vzít sto mega, votočit v něčem trochu nesrozumitelným jako je akcijovej trh a je z toho miliarda. Za pidichvililinku. Tak to se asi chci naučit. Takže si to jdu pustit ještě jednou. pěthvězd.

Dárce (2014)

Roztomile naivní scifi film, který ve mě naštěstí nic nezanechal. Jinými slovy.. Určitě stojí za shlédnutí pokud se od něho neočekává nic víc než proflákanej čas v kině s kýblem popkornu.

Exmanželka za odměnu (2010)

Gerard a Jennifer úhledně zabalený Andy Tennantem, podávaný po kapkách nedělního odpoledne. Prima jednohubka, kde mě opičák Milo bavil od začátku až do konce, a je jedno, jestli mu zrovna z auta leze ex Nicole s rachejtlí v ruce, nebo dostává nakládačku, prostě lehce stravitelný filmeček na který se rád zas podívám. Neurazí, splní to co má, pobaví, dlouho v kebuli nezůstává.

Železná srdce (2014)

Ať si kdo chce co chce říká, pro mě jednoznačně nejlepší válěčňák kterej mě poslal ze zaprdněnýho biokanape přímo do plechový krabice kde jsem s prominutím sral strachem maggi v kostkách. Brad je miláček, kterej při osvobozování čehokoli zachraňuje prdele spolubojovníků a bez mrknutí očka se dokáže měnit z tvrdýho náčelníka ohnivý Fůrie, do estéta citlivě chránící křehkou dívčí duši uprostřed totálně bombama rozsračkovanýho města. Díky tomu, že má z prdele kliku třikrát zalomenou, ladně proplouvá nástrahami fašounskejch tygrů, až se doplazí na křižovatku smrti, kde nám se svejma kámošema předvede, kde se stala chyba, a jak pár správnejch chlapů elegantně pomydlí milion fašounů během několika prdelsvírajících minut v kinosále. Škoda jen, že mu dojdou náboje, protože jinak by se nepochybně prostřílel do dalšího pokračování tohohle aspoň pro mě dokonalýho válečnýho veledíla. Čest památce všem Wardaddyům. Pět hvězd.

Uprchlík (1993)

No jo.. co dodat. I po letech se rád vracím k super duelu Ford- Lee Jones. Nikdy nepřestanu hloubat, kterej z těch kluků to hraje líp, a hlášky typu vymysli mi kafe a pěkně nadejchanou koblihu, u nás doma jedou dodnes. Super našláplej biják plnej pohody, zvratů,pro mě nezapomenutelná scéna kanálový honičky s následným skokem do hovnopádu, celkově je z toho cítit taková zvláštní atmoška strhující svým poklidnoakčním dějem. .Paráda, geniální dílo, ve své době nepřekonatelné, vřele odporúčam.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Tom a Cameron .. super silná dvojka, od On do Off to hřálo a hřálo po celým těle. Lítáme po světě, letadlo auta motorka vše jak na křídlech poletuje pod perfektním vedením mého nejoblíbenějšího akčňáka Cruise, pro kterýho není problém přistát s bojingem v poli nebo v cuku letu se přemisťovat přes půl ze-mě-koule. Chvílema jsem se ocital trochu v Matrixu, slza v oku nadšením mi na konec tekla po tváři, dal bych tomu v klidu dalších 90min děje. Označuju heslem čumí celá rodina a dávám 5 hvězd.