• Thriller

Ils (2006)

Kdyby nebylo toho konce, hodnotila bych to nejspíš jako průměr, protože musím přiznat, že mě to chvilkama nudilo, i když atmosféra byla dobrá, lekačky dle mého názoru slabší. Ale za ten konec přidávám čtvrtou hvězdu, to jsem fakt nečekala.

I dva jsou rodina (2016)

Viděla jsem jako první originál a líbil se mi, ale byla jsem hodně zvědavá na to, jak to pojmou francouzi, protože si myslím, že tohle téma je pro ně jako dělané. A nespletla jsem se. Hlavní postavy (jak táta, tak malá Glorie) mi byly milejší a sympatičtější a hlavně jsem jim to věřila daleko více, než těm v originále. Filmy jsou v podstatě stejné (až na pár detailů) a proto jsem byla o ty největší zvraty už ochuzená, ale s tím jsem počítala a tak jsem se nechala od začátku do konce vtáhnout do děje. Francouzi z toho udělali vážně krásné, dojemné a smutné drama s komediálními prvky (některé hlášky byly vážně výborné) o tom, jak je důležité život žít a ne ho jenom prožívat. Omar Sy a Gloria Colston byli jako dvojka vážně úžasní a věřila jsem jim každé slovo, každé gesto, každou scénu. Věděla jsem, proč si chci tento film vychutnat v kině, bohužel jsem to nestihla, ale nevadí, užila jsem si ho i tak. Některé zvraty bych asi vynechala, protože se mi nelíbily ani v originále, ale chápu, že film chtěl být asi opravdu věrnou kopii. Každopádně si podle mého názoru tento film plné hodnocení určitě zaslouží.

Vlk (1994)

Úžasný film! Jack byl jako vlk naprosto dokonalý. ☺

Samba (2014)

I když ve filmu nedochází k žádným velkým zvratům, nebo zápletkám, nemůžu dát méně než čtyři. Už kvůli sympatickým hlavním postavám a konci filmu, který mě dostatečně uspokojil. Trošku bych zkrátila stopáž, protože děje je tady přece jen minimum, přesto jsem se ale nenudila a vychutnávala si tenhle milý, smutný a zároveň i vtipný film. To jak umí francouzi spojit komedii s dramatem je dokonalé. A Omar Sy opět zabodoval.

Mrazík (1964)

Tahle pohádka mi vždycky lezla na nervy.

Gothika (2003)

Mě se to teda líbilo moc. Dostal mě závěrečný zvrat, který jsem vážně nečekala a mrazivá atmosféra po celou dobu filmu.. Docela jsem se i bála a to je co říct, protože mě vyděsí jen málokterý horor.

Slepota (2008)

Nádherná myšlenka filmu.

Café society (2016)

Začalo to docela zajímavě, ale postupem času jsem se už vážně nudila a těšila jsem se, až to skončí. Příběh mě taky moc nezaujal. Možná mě film nezastihnul v té správné náladě, protože špatný film to není, ale prostě mě nebavil.. To je taky důvod proč nepůjdu pod průměr a taky za ukázku těch 30. let v Hollywoodu.. V kině by se mi to asi líbilo víc.

Rodinný film (2015)

Myslím, že na český film je to hodně povedené. Ani bych skoro neřekla, že je to naše kinematografie. Po druhém zhlédnutí prostě musím jít na plný počet, už jen kvůli pejskovi Ottíkovi ☺

Do tvých rukou (2004)

Komentář obsahuje spoilery: Opět typicky seversky smutné, depresivní, beznadějné a hodně silné. Co se týká Anny, tak jsem moc nepochopila její rozhodnutí. Byla přece farářka a přesto se rozhodla pro potrat, i když dítě, které čekala bylo doslova vymodlené a stále byla šance (více než 50%), že se narodí zdravé? Jasně, mohlo se narodit postižené, ale prostě bych se v její situaci určitě rozhodla jinak. Postava Kate mohla být více rozvinutá, to byla trochu škoda. Na konci mi jí ale bylo spíš líto, než abych na ní měla vztek, to co jí Anna řekla, bylo na jedné straně pochopitelné, na druhé straně totální profesní selhání. Vztah Kate a bachaře mohl být taky rozveden trochu více, působilo to tak, že vlastně o nic moc nešlo, i když na konci bylo jasné, že k ní něco cítil (podle jeho reakce, když jí našel). Konec byl strašně smutný a beznadějný, pro severské filmy typický. Je těžké odpouštět, i když to máte v popisu práce..