Kmotr (1972)

Oscar 3 : Herec HR-Marlon Brando,scénář,nejlepší film + 8 nominací : Herec VR-James Caan,Herec VR-Al Pacino,Herec VR-Robert Duvall,Režie,Střih,Kostýmy,Zvuk,Hudba. Marlon Brando zde působí jako Don Corleon na výbornou.Dojem filmu je taktéž na tu dobu výborný, ale téměř celý film kecačka o mafii mě nutí dát těsných 5*.Celkový dojem filmu 80%.

Oui, šéfe! (2012)

Mně se tahle komedie o vaření velmi líbila, s Jeanem Renem a Michaëlem Younem. Hraná verze Ratatouille byla skvělý odpočinkový film, i pro zasmání. 😁 Hodnotím 70%.

Sladký život Zacka a Codyho (2005) (seriál)

Jako malému se mi to líbilo, teď už do tohoto seriálu nejsem tolik zabraný jako jsem býval dříve, ale neznamená to, že mě omrzel.Taková ptákovinka, prostě americká komedie.Líbí se mi to třeba více, jak Simpsonovi.75%.

Avatar (2009)

Oscar 3 -Vizuální efekty,kamera,výprava + 6 nominací -režie,nejlepší film,střih,střih zvuku,hudba,mix zvuku.Zvláštní Sci-Fi film, k tomu nejde skoro nic jiného dodat.65%.

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Veršovaná pohádka, na svou dobu velmi příjemná u krbíku na Vánoce a láskyplná, ale musím se přiznat, že jsem viděl i daleko lepší pohádky. Princezna Lada (Marie Kyselková) tzv. Myší kožíšek si vezme prince Radovana (Josef Zíma), který o ní bude bojovat se zlým králem Kazisvětem (Martin Růžek).Prostě klasika.73%.

Divoké historky (2014)

Oscar 1 nominace:Cizojazyčný film.Szifrón boduje předvedl opravdu neuvěřitelný výkon, prezentoval by se tento film jako americký, tak by nebyl pochyb na Oscara za scénář.Nejsem čilý fanoušek černého humoru, ovšem tento film je zmálaktera výjimkou.Podobný film Pulp Fiction Historky z podsvětí.Dojem z tohoto černohumorového thrilleru 85%.

Spalovač mrtvol (1968)

Mně to připadalo jako kdyby to bylo od Tarantina, stejná ujeťárna. Naprosto zasloužený a velký potlesk pro Hrušínského, toto byly jeho nejvíce aktivní roky.Herzovo dílo na 10/10 provedené.Prvních pár vět filmu ukázal Hrušínský, že je to PAN herec.I když dávám pouze 4* tak to byla prostě bomba ve všech směrech, proto mám důvod tuto "ptákovinku" hodnotit 82%.

Hacker (2015)

Narozdíl od hodnocení se mi tento akční film s Hemsworthem celkem zalíbil, Mann svou současnou formou na své roky exceluje.Zato Foehlův béčkový scénář mě dost donutil snížit hodnocení, nebýt toho uvažoval bych o 5*.Nebudu tu psát dlouhé básně film se mi celkem líbil, proto hodnotím 70%.

Zelená míle (1999)

Opět Darabont exceluje.Oscar 4 nominace: Herec VR-Michael Clarke Duncan,Zvuk,Nejlepší film,Scénář.Upřímně pořád mi do těch 5* něco chybělo.Úspěšné herecké výkony od Duncana,Hutchisona a nějak zvlášť se mi do hlavní role nezamlouval Hanks.

Sedm (1995)

Oscar : 1 nominace-střih.Když jsem to viděl poprvé ,tak to na mě neudělalo takový dojem a ani jsem tu zápletku tolik nepochopil.Walker,Pitt a Freeman si počali výborně, ale největší kandidát a držitel 2 Oscarů byl Kevin Spacey.Ta atmosféra po celý film byla nervydrásající a napínavá v posledních třiceti minutách.87%.