• Krátkometrážní

Tango (1981)

Nápad by to mohl být dobrý, jen kdyby netrval tak strašně dlouho, zív.

Má je pomsta (2002)

V první polovině je to drama systematicky kroužící nad propastí sentimentu s občasným prvkem černého humoru. Pak dojde na pomstu a kdo se nemstí s námi, ten se mstí proti nám. Ve výsledku je tento snímek o několik tříd níže než Old Boy.

Baaria (2009)

Krásně klenutý příběh s tak optimistickým závěrem, že si až srdce poskočí radostí spolu s mouchou.

Rašómon (1950)

Pojednání o morálce a víře v lidství se mohlo umolousat od patosu, obrovských gest i křečovitých apelů. To by však nesmělo mít tak chytrý scénář. Vše je výborně gradované, scéna souboje je naprosto skvěle zvládnutá a závěr dává naději. Jenže tohle všechno musí ustoupit do pozadí pokaždé, když divák dostane políček v podobě naprosto nesmyslného hysterického smíchu, který je nesmírně rušivý, zbytečný, trapný a zkazil mi dojem z jinak výborného filmu.

Snídaně na Plutu (2005)

Nesourodé fragmenty ze života jednoho transsexuála jsou doplněny plácáním o ničem a příjemnou muzikou. A jinak je to umolousaná nuda.

Bláha a Vrchlická (1991) (TV film)

Chytrý scénář, jednoduchá výprava, unikátní smích Zuzany Bydžovské, Hanzlíkův úsměv a výborně odvedená práce všech, kteří na této inscenaci participovali, není toho až tak málo, aby měl člověk důvod se k filmu vracet.

Smrt v kruhu (1989) (TV film)

Překombinovaná detektivka, kterou hraje skupina afektovaných skoroherců, Kodet, Lakomý a Herforotová.

Případ Mauricius (1970) (TV film)

Pihou na kráse jinak naprosto skvělé inscenace je unylý výkon Jana Hrušínského.

Jógiša X no kenšin (2008)

Výborné psychologické drama v poslední třetině poněkud ztratí dech a v závěru se rozmělní natolik, že se až rozplizne do ztracena. Škoda, film měl skvěle našlápnuto, k velmi neotřelému thrilleru.