• Krátkometrážní

Griffin a Phoenixová (1976) (TV film)

Nejlepší romantický film, který jsem kdy viděla. Skvostné herecké výkony, propracovaný scénář a ten závěr filmu!

Columbo - Labutí píseň (1974) (epizoda)

Tenhle díl asi není nejlepší, ale je v něm Johnny Cash, to nemohu jinak, než za plný počet *.

Columbo (1971) (seriál)

Vtip, inteligentní způsob vyšetřování, šarm Petera Falka, ošoupaný baloňák, smrdutý doutník, předem známá pointa příběhu - tahle na první pohled nesourodá směs dokázala vytvořit něco, co udělalo z tohoto seriálu ikonu detektivních seriálů.

Milenci na neděli (1980)

4 filmové vtipy, u nichž se nebudete válet po zemi smíchy, ale které dokážou pobavit lehkostí a šarmem. Britský humor, vystřídá francouzský šarm a italská nadsázka. Mezi 3 evropské povídky se vloudila jedna americká. Byť dělala co mohla, celkový dojem z "Milenců na neděli" mi nedokázala pokazit. Nejvtipnější pointu předvedli Britové, tragikomedii si vystřihl Ugo Tognazzi a mnoho zdařilých vtipných momentů sehráli Francouzi v čele s Lino Venturou.

Slzy padaly (1982)

Pohádka o zrcadle, které pohlcovalo vše dobré a to zlé odráželo zpět, jednoho dne se zrcadlo rozbilo a jeden z jeho střepů padl do oka Pavlu Ivanovičovi (Jevgenij Leonov). A on kolem sebe začal šířit zlobu a nenávist. Tenhle film spolehlivě uvrhne do říše spánku všechny milovníky akčních trháků, mohl by okouzlit ctitele Jakubiskovy poetiky a dost určitě osloví ty, kteří vidí očima F.A.Brabce. Leonov podal úchvatný výkon, Gija Kančeli napsal fantastickou, enervující hudbu, která perfektně dokresluje atmosféru snímku. Nemám ráda pohádky bratří Grimmů, tenhle film mi je příliš připomíná, proto nemůžu dát za 5*.

Facka (1974)

Pro jistotu jsem se podívala na Facku znovu a skutečně se není čemu smát. Na psychologickou sondu do soužití otce s dospívající dcerou je film příliš plytký. A navíc Isabelle Adjani neskutečně přehrává a v roli pubescentky působí trapně. Annie Girardot dostala příliš malý prostor, hlavní ženskou roli kazí Adjani. Ještě že je tam Lino Ventura, jinak by to byl vážně brak. Nemůžu pochopit, jak se k něčemu takovému mohli Pinoteau s Venturou propůjčit, tenhle film byl jednoznačně pod jejich úroveň.

Pozor, děti se dívají (1978)

Slušný thiller, děťátka jsou zkrátka k zulíbání. A záhadno, které kolem sebe vytvořil Muž v podání Delona, příběhu jen prospělo.

Browningův překlad (1994)

Nemám ráda remaky, ale tenhle se podařil. Albert Finney je mnohem lepší profesor Crocker-Harris, než Michael Redgrave z verze z roku 1951. Jen první půlka se Figgisovi tak úplně nepovedla, je trošku uondaná. Za ten pomalý rozjezd to vidím tak maximálně na 70%.

L'Arme à gauche (1965)

Před sledováním tohoto filmu jsem se snažila vytěsnit Sautetova slova o natáčení, kterak si filmaři udělali Karibik v nádrži s vodou. Měla jsem zbytečný strach, od začátku jsem slyšela šumění moře, cítila vlny i slaný vítr. Sautet natočil dobrodružný film se vším všudy. Slyšíte svistot kulek a občas se podíváte, jestli se některá z nich neodrazila až vedle vás. Společně se Sylvou Koscinou můžete tajit dech, když Lino Ventura plave zachytit kotvu. A ještě dlouho po skončení filmu cítím vůni potu smíšeného s tabákem, jež mi prchavě levituje kolem počítače od doby, kdy Lino přenášel bedny s municí. (Poněkolikáté viděno během Challenge Tour Speciál 2015: Filmový lov, nepředpokládám, že jsem tenhle bonbónek mezi dobrodružnými filmy viděla naposledy.)