Bohem zapomenuté děti (1986)

Keď som to videl kedysi zakladke, myslel som si aká pecka...komplikovaná love story, ťažký prechod zo sveta hluku, do sveta ticha a naopak. Ale teraz, mi nedá nepodotknúť, že i keď som ťažkosť Sárinej situácie nezažil (a dúfam, že ju ani nezažijem).....správala sa ako totálna pizda (Vy ostatní to možno nazvete komplikovanosťou, hrdosťou....whatever, ja nie, ja tomu dám pravé meno!) Jej hendikep tú prijebanosť neospravedlňuje! Ale inak dobre zahrané...ona i on.

Útěk z New Yorku (1981)

Antiutópia o budúcich väzenských štátoch...oldschoolové "sci-fi" vybavenie, drsňácky a poriadne afektovaný hlas Kurta Russella (a nie len jeho, aj zvyšok ansáblu mu otrasnými hlasmi výrazne konkuroval)....a možnosť pristáť na streche World Trade Centra :))..........v budúcnosti roku 1997 --- tak na rok ´81, to mohla byť fakt dobré scifi ! Teraz (v roku 2010) mi to príde ešte slabšie ako 1984 (1984).

Dantovské peklo (2010)

"The earth is another form of Hell and men are it´s daemons. " Variácia na Aligieriho vrcholné dielo (nie len) stredoveku - "La Divina commedia"...alebo inak "Peklo, Očistec, Raj" (ktorá končí v Očistci) zrejme ani nemohla byť animovaná lepšie - i keď som bol zo začiatku skeptický. Ale tento krvavý boj za očistenie sa od "hriechov" ma odzbrojil (viac menej). Virgil (Publius V.Maro) ako The Good, Lucifer ako The Bad....a Dante Aligieri ako The Ugly (Sinner)...tentokrát nie na divokom západe, ale v "živote do po smrti". PC hra ma neláka, ale Aligieriho si hodlám prečítať :)

Green Lantern: První let (2009)

Komixový svet "zelených lampášnikov" a ani ich celkové postavenie v hierachií a univerze HERO sveta nepoznám, a preto môžem iba povedať, že to bol jeden z tých lepších hrdinských animákov, ktoré som videl. /////////////////////////////////////////// "In brightest day, in blackest night, No evil shall escape my sight Let those who worship evil's might, Beware my power... Green Lantern's light!"///////////////////////////////////////// toto odlschoolové motto sa mi celkom páči :)

Jak vycvičit draka (2010)

Pre mňa animák na úrovni AVATAR-a (2009). Našlapaná 3D rozprávka (nie len) pre deti. Ale iba prázdna ! vizuálna zábava. Ani keď si to pozriete X-krát, nevytvoríte si niekde na filmovom diskusnom webe vlákno (thread :) s názvom: "Tá scéna z 80 minúty, tá bola brutálne dobrá, tú si zapamätám navždy!"....už chápete, kam mierim? Že zabaví, poteší...a vyšumí. Možno vyšumí skôr ako Cameronov návrat, ale aj tak, si HtTyD k nemu dovolím prirovnať, pretože ide o rovnakú vlnu - krásny plášť a žiadne "telo". A blockbusterovci v kinách potrebujú stále novú a novú (prázdnu) potravu. A potrava tohto typu určite rýchlo "vytrávi", a oní diváci, budú zasa hladní, a príde ďalšia 3D prázdnota (alebo poloprázdnota, ak chcete :) and round, round and round again. Hmm, oproti Avatarovi predsa len viac šumivé, už ani nepamätám mená hlavných hrdinov!

Finding Kate (2004)

Túžba. Toto slovo mi momentálne (k 25.04.2010 :) vo filmovom svete, dokážu zhmotniť najmä---lesbičky. ALE, podľa mňa to bolo tentoraz krátke, a nedorobené. Erin Kelly, moja múza vo svete "L" filmov.

Souboj Titánů (2010)

"Damn the Gods" alebo "Jebať bohov" :D....videné na PC (možno v 3D by to vyšlo o trošililinku lepšejšie :). Originál z ´81 som zatiaľ nemal štastie zhliadnuť, a MOŽNO dialógy alá zédeška (niekedy až zúfalo trhajúce uši :), možno šľapanie po antike, možno iba prázdny (skoro) blogbuster pre masy, možno časté wtf momenty (bolo ich celkom dosť), možno si to žiadalo serióznejšie spracovanie tak aspoň na 150 minút (niekedy to bol skôr pokus o komédiu), možno tam nemal byť niekto, koho spravil "slávnym" Avatar....a možno som si len znížil výkon procesora-mozgu na minimum, prehliadajúce všetky "možno". Film u mňa absolútne rovnajúci sa Iron manovi (2008). Po antických časoch šliapal v oveľa ťažších topánkach, ako trebárs pre mňa lepší Percy Jackson: Zlodej blesku (2010) - a to je myslím, čo povedať, veď bol plný Ajšitphónov, a inej reklamy.

Uvaříme, uvidíme… (2009)

Na začiatok dobré úvodné titulky, sťaby časť menu oboch súperiacích reštaurácií. "Hello, Naomi. Hello, fuckboy" :) Naomi stále váli, ako v prvej časti..no ale aj tak - už to veru nie je ono :( Boha, žeby paródia na dobrý Waiting...z dvetisícpiateho? Ano, niečo ako pohľad po....X-rokoch. Kopec flashbackov do minulosti....snaha o správu vo fľaši, ktorá však na rozdiel od jednotky, nedorazí. Čo sa týka soundtracku, tak za zmienku stojí akurát tak song doprevádzajúci finálne titulky: Still Waiting [Rap] - Nick & T-Dog (tí dvaja vyhúlení umývači nádob :) Z ohľadom na prvý diel, ktorý ma dostal, udeľujem slabé 3*. Ale GOD NO ! ani za boha, nemyslite na trojku, hádam to...tvorcovia, nechcete dojebať! Už aj táto dvojka bola zbytočná. Waiting...by bol ostal legendov bez kokotín. Teraz bude iba legendou, zatiaľ s iba jednou kokotinou. Dúfam, že to tak aj ostane...

El traspatio (2009)

Ďalší film poskytujúci sondu do života v "spodnej-druhej" polovici amerického kontinentu. A podobne, ako Tropa de elite (2007) to na Mesto bohov alebo Amores Perros nedočiahne. Silné momenty sú, tak isto to, čo tu ešte nebolo - poukázanie na odporné pomery dehonestujúce a zneužívajúce ženu....ale, to je asi tak všetko. Je to odporné, a chce sa Vám zvracať, ale...vidíte to iba ako spoza nepriestrelného skla. A keby sa tvorcom to nepriestrelné sklo podarilo odstrániť, zažili by ste niečo fakt zdrvujúce-ale, bohužiaľ, to sa nestalo.

Informátor! (2009)

Damon hrajúci šedého a fádneho biochemického úradníčka (ktorý bol dosť detinský) - aj napriek svojej vonkajšej jednoduchej fazóne dokázal popri spolupráci s FBI ulievať prachy od svojho zamestnávateľa.... a jeho "odvážna" žena v boji so zlými korporátnymi dohodami korporátnych firmičiek (ach, tie kartely). Teda, kukuričné záležitosti sa pridávajú asi vážne všade, aj do burčiaku :D Ale inak....taký nič film, pozrel som, a nenašiel som v ňom moment, pre ktorý by som si ho mal chuť pozrieť ešte raz. "Paranoid is what they call you when they want you to drop your guard."(Mark Whitacre)