Stmívání (2008)

Kokotin není na světě nikdy dost. Nechci být sexista, nebo aby to vypadalo, že mám averzi na ženy, ale co si budeme. Od režisérek ženského pohlaví se prostě DÁ očekávat, že zplodí nějakou podobnou romantickou žváchanici. Romantickou v tom ohledu, že vidíme hlavní aktérku si kousat rty kdykoliv, když je vedle svého třpytivého (to je taky na delší debatu, tyvole) miláčka. Stewart mi přijde vyloženě nechutná, Pattinson jako naopak celkem dobrý herec, a z toho světovou svíčkovou prostě nevykouzlíte. Celkem mě bavila baseballová scéna a prvních 15-20 minut, než se začala tvořit hlavní část příběhu alias upíří žumpy.

Catwoman (2004)

Tak Halle Berry si nám mezi X-Meny odskočila zahrát kočičku a do takových trapáren by se už pouštět neměla. Sorry, ale tohle byla shitshow na entou. Scénář a celá tady ta záležitost okolo zázračného krému byla minimálně divná, digitální kočka vypadala jako z reklamy na Whiskas, z dialogů by měly radost možná tak děti ve školce, efekty byly šíleně slabé, kamera hrozně chaotická a obsazení... no, slyšel jsem, že od půl desáté večer by se nemělo nadávat, tak budu mlčet. Od hlavní aktérky jsem nic moc nečekal, protože to za mě NENÍ jedna z nejlepších hereček v Hollywoodu a dneska mi to krásně potvrdila směšným výkonem (obzvlášť, když jsem zjistil, že se nevyhla Zlaté Malině). Díky za to, aspoň mám temporárně zvýšené sebevědomí. Ať si s Affleckem podají ruce a udělají třeba kolaboraci s Daredevilem. To by byl panečku průjmík.

God: City (2018)

Nesmysl. Nic víc k tomu nemám.

Rakka (2017)

Chaotická, nesmyslná dvaadvacetiminutová slátanina. Celý Blomkampův budget byl evidentně namačkán do pohyblivých šupinek nudných alienů, kteří koneckonců vypadají jako přerostlé ještěrky nebo děti Godzilly. Postavy jako Nosh a Amir byly vrcholem trapnosti a ani nesmrtelná Sigourney to nezachrání.

Vejška (2014)

Dobře, tady měl Vorel aspoň soudnost obsadit do role Petrovy fuchtle legitimní herečku a ne nějakou random studentku, která vyhrála matematického klokánka. Ale to je zase asi tak vše. Tohle a scény Chýlkové s Krausem, ty jediné za něco stály.

Gympl (2007)

Je jasné, že ve filmu se občas zasmějete, protože je neskutečně debilní, ne vtipný. Teď je otázkou, jestli to byl záměr pana Vorla staršího. No když jsem viděl obsazení Matonohy, jakožto hlavního slušného klaďase filmu, a že hlavní ženskou roli "vyhrála" nějaká slečna Procházková, která nehrála nikde předtím ani potom, pak je mi to všechno jasné. A prosím větu "Já nejsem drzej, jsem jen upřímnej." si laskavě zastrčte hluboko do prdele a už ji nikdy nevytahujte, díky. Hvězdičku dávám za Krause.

Ad Astra (2019)

Nakonec tomu nemůžu dát ani ty dvě hvězdy, protože ten film neměl v podstatě vůbec nic. Nejhorší počin Brada Pitta. Chaotický bezemoční nesmysl.

Ledová archa - Ouroboros (2022) (epizoda)

Už jen to, že se půlka epizoda odehrává v "halucinaci" a druhá půlka v pohledu lidí brečících nád ležícím Laytonem, je dost velký důvod rezignovat již před začátkem. Já jsem tomu šanci dal a možná že i naposled.

Moonfall (2022)

Dlouho jsem se u něčeho tak nenudil, a to občas skládám puzzle o počtu tři tisíce dílů. Paradoxně mě film bavil jen dokud nenastala první živelná katastrofa, pak už byla katastrofa celý zbytek filmu. Wilson se mi tam vůbec nehodil, angažování Bradleyho odpovídá filmovému hodnocení a Peňa ať už se nesere do každého hollywoodského filmu. Scénář stupidní s očekávaným vyústěním. Aspoň to vizuální zpracování to mohlo potahat, ale dívalo se mi na to sakra těžce. Na Emmericha velká slabota, i když on sám tu laťku vysoko moc nemá.