• Pohádka

Slunce, seno, jahody (1983)

60% - Letní, tak trochu bláznivá komedie z režisérova rodného kraje. S mírnou nadsázkou, ale přesto docela věrně zachycuje život lidí na vesnici. Z filmu zlidovělo také množství hlášek.

Trhák (1980)

70% - Je zajímavé, že samotní tvůrci, pánové Svěrák se Smoljakem a myslím, že i Zdeněk Podskalský, se vyjadřovali v tom smyslu, že se jim Trhák vlastně nepovedl. Autoři mají na takový pocit určitě právo, protože jenom oni vědí, co původně zamýšleli. Ať je to, jak chce, pro mě je důležitý výsledek. Myslím, že vznikl kultovní film (ač ten termín nemám rád) plný gagů, hlášek a chytlavých melodií. Forma, kdy se mísí dvě dějové linky - natáčení filmu a jeho obsah - a hranice mezi nimi je velmi neostrá, sice trošku ztěžuje orientaci, ale já se vždycky srdečně bavím.

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003) (seriál)

20% - Velmi nepovedené. Unylá hudba, unylý děj. Pořád jsem čekal, že už se to jednou musí zlomit, že už musí přijít ten díl, od kterého se to "rozjede". Nepřišel. Devalvace zavedené značky.

Nemocnice na kraji města (1977) (seriál)

90% - To nejlepší od Jaroslava Dietla a jeden z nejlepších našich televizních seriálů (neříkám nejlepší ani jediný). J.D. se také jako málokomu podařilo napsat pokračování (k prvním 13 dílům připsal dalších 7), které si zachovává minimálně stejnou kvalitu jako původní díly. A ještě si střihl jakousi parodii na svoje dílo - Zpěváci na kraji nemocnice.

Král Králů (1963)

20% - Až na pár výjimek nevtipná "komedie", spíše satira. Tohle taky natočil Martin Frič? Nechce se ani věřit.

Gynekologie 2 (2007) (seriál)

10% - Čekal jsem víc, mnohem mnohem víc. Prakticky jsem se vůbec nezasmál.

Rebelové (2001)

60% - Není to špatný oddychový retro film s dobrou choreografií. Komu se líbí písničky 60. let (jako mně), nebude zklamán. Závěr filmu působí trošku jako facka (v dobrém slova smyslu) a člověk si uvědomí: Ona to zase taková selanka nebyla.

Pelíšky (1999)

80% - Není moc co dodat. Pět hvězdiček sice nedám, ale jinak ten film mám rád. Jiří Kodet a Miroslav Donutil jsou ve svých rolích naprosto skvělí, zdatně jim sekudují Simona Stašová, Emília Vášáryová, Bolek Polívka i Jaroslav Dušek, roztomilá je Stella Zázvorková. Z filmu zlidověla nejedna hláška, ale určitě vede "Kde jenom udělali soudruzi z NDR chybu?".

Táto, sežeň štěně! (1964)

50% - Roztomilý film pro děti a jejich rodiče. Který rodič nikdy nemusel řešit prosbu vyřčenou v titulku filmu (přeneseně na libovolné jiné více či méně domácí zvíře)?

Návštěvníci (1993)

30% - Nemůžu si pomoci, mně se ten film nelíbil. Veselí (nechci ani říkat humor) bylo postaveno především na tom, že ve středověku bylo normální krkat a prdět a nemýt se apod., zatímco dneska to už považujeme minimálně za neslušné.