• Pohádka

Vůně cibule (1975)

50% - Pistole nebo cibule? "Limonádový Joe", který necestuje v limonádě, ale v cibuli. Chytlavá melodie, kvůli které jsem si film nahrál.

Smrtonosná past 3 (1995)

30% - Jedním slovem: trapné. McClane s kocovinou a černošským přítelem zmateně pobíhá po New Yorku, jak tajemný Simon píská. Nakonec mu to ale zapálí, prohlédne lest a všechno dobře dopadne. Jestliže se mi jednička líbila moc a byl jsem ochoten uvěřit, že by se jednotlivci za dané konstelace a s přispění notné dávky štěstí mohlo podařit uvedeným způsobem vyřídit bandu dobře vycvičených gangsterů, dvojka mi již připadala značně nepravděpodobná a trojka, to už je čirá hloupost.

Smrtonosná past 2 (1990)

50% - To už je slabší. Některé scény působí dosti trapně.

Nebezpečné hry (1998)

60% - Posledních asi dvacet minut si připadáte jako na tobogánu, nic není tak, jak se jevilo doposud, plus překvapení na konec. Závěrečné titulky vám vysvětlí, jak to vlastně všechno bylo.

Nezvratný osud (2000)

60% - O něco málo víc než jen průměrný thriller pro mladé. Některá zdůvodnění vzniklých situací trochu tápou, ale ono by jinak nebylo o čem hrát. Pro tyto filmy typický otevřený konec, který mě většinou dokáže naštvat.

Deník Bridget Jonesové (2001)

60% - Ačkoliv je to limonáda, tak je to vtipné. A Renée Zellweger je k sežrání.

Charleston (1977)

70% - Spolu s filmem Jestli se rozzlobíme, budeme zlí nejlepší z filmů s Budem Spencerem.

Od soumraku do úsvitu (1996)

70% - Nemám moc rád filmy o upírech. Ale upíři podle představ Roberta Rodrigueze a Quentina Tarantina, to je, panečku, nářez. První část filmu vypadá jako gangsterka s jedním "normálním" a jedním vyšinutým gangsterem, ale jakmile odbije půlnoc, začnou se v baru Titty Twister dít věci! Film přehodí výhybku a najednou je tu již zmiňovaná upířina.

Sexmise (1983)

70% - Klasika mého mládí. Nezklamala ani po letech.