• Pohádka

Vášeň lásky (1981)

70% - Brr, příběh jak řemen. Láska je mrcha a nikdy nevíte, kde na vás číhá a v jakém stavu vás nakonec zanechá.

Tah jezdcem (1992)

50% - Vcelku slušná detektivka s nezvládnutým závěrem.

Přejezd Cassandra (1976)

70% - Dobře natočený thriller, kdy mě nejvíc mrazilo při záběrech na skutečný stav železničního mostu. Projedou anebo neprojedou? Působivá byla taky scéna nočního zapečetění vlaku. Nějaká ta nelogičnost by se taky našla: že by se podařilo v době studené války CIA domluvit se s komunistickým Polskem a poslat do něj epidemií naplněný vlak? A vždycky mě dostane blikací železniční mapa, nad kterou operuje Burt Lancaster, na které je velkými písmeny vyznačen zrovna jeden starý a od války nepoužívaný železniční most kdesi v Polsku a na které blikají jednotlivá políčka vždy podle toho, kde se nešťastný vlak právě nachází.

Mikrokosmos (1996)

90% - Super. A když si představíte tu práci, kterou si s filmem tvůrci dali! Jen bych jako velký analfabet v oblasti přírodopisu uvítal, kdyby účinkující hmyzí jedinci byli nějak přestaveni. Třeba v závěrečných titulcích společně se svojí fotografií z filmu.

9 hráčů se smrtí (2005)

20% - Ani Kostka, ani Saw, ani ryba, ani rak. A korunu tomu všemu nasadil český dabing, který ve mě hned na počátku vzbudil jistá očekávání, která ve filmu nakonec zůstala oslyšena.

Ptáci (1963)

70% - Klasika od mistra horroru. Děsivá noc v domě odolávajícím náletu ptáků. Na rozdíl od povídky Daphne du Maurier ve filmu ráno všechno [dobře] skončí.

Veronika znovu přichází (1973)

50% - Toto pokračování je o něco slabší než první film. Příběh je trošku překombinovaný a ani melodie už nejsou tak chytlavé.

Veronika (1972)

70% - Tento film jsem viděl jako poměrně malé dítě a pak dlouho neběžel. Udělal jsem si o něm určitou představu a před jeho nedávným opětovným shlédnutím jsem měl velké obavy, že budu zklamán. A naštěstí opak byl pravdou. Byl jsem až překvapen, jak působivý ten film neustále je. K tomu si připočtu chytlavé melodie (ta titulní se mi v hlavě proháněla takřka celý život), sympatickou hlavní hrdinku - malou Veroniku, výbroný dabing a nemohu dát jinak, než čtyři hvězdičky.

Babí léto (2001)

80% - Především herecký koncert Vlastimila Brodského, Stelly Zázvorkové a Stanislava Zindulky. Film nám dokáže, že ani v pozdním důchodcovském věku není člověk odsouzený pouze k šetření peněz na vlastní pohřeb a k přemýšlení o grafické úpravě vlastního parte.

Slunce, seno a pár facek (1989)

40% - Již o něco slabší než první díl - Slunce, seno, jahody. Za hlavní chybu jsem považoval, že film svým dějem navazoval tam, kde první díl skončil. Takže žádní "Venca a Blažena po šesti letech", ale "svatba ještě nebyla".