Bez jištění na El Capitan (2018)

Výborný dokument o lezení s úchvatnými zábery prírody. Trpí však neduhom amerických dokumentov, keď okrem samotného lezenia dokumentuje aj celú rodinu okolo hlavného aktéra a jeho vzťahy. Koho zaujíma samotné lezenie stačí pozrieť posledných 20 minút.

Rozbité zrcadlo (1980)

Klasická detektívka Agaty Christie. Dejovo neprináša nič nové čo by nám Poirot alebo slečna Maplová už neukázali. Herecké výkony a prevedenie štandardne dobré. Bonusom je herecká účasť Elizabeth Taylor a Rocka Hudsona.

Velká hra (2017)

Strhujúci príbeh. Dobré herecké výkony.

Poklad (2015)

Nápad nie je zlý, prevedenie je civilné. Herci hrajú dosť nevýrazne až bež nasadenia. To robí celý príbeh nudným. Vtipný záver.

Šťastný nový rok (2019)

Príjemný romantický film s dobrým scenárom, presne vybranou skupinou charakterov a všetko klape presne tak ako má. Sem tam vtipný nápad ale nič čo by bolo treba vidieť ešte raz.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Výborný nápad na príbeh, vizuálne veľkolepý až do tej miery, že ten príbeh sa v tom takmer úplne stráca.

Policajt v Beverly Hills II (1987)

Dvojka šliape svojmu predchodcovi na päty. Axel je v ráži a huba/kvér sa mu nezastaví a klame až sa mu z nej práši. Povedal by som že niektoré scény sú príliš prikrášlené: akože tuná sme postrieľali bandu obchodníkov so zbraňami - bravó tu máte vyznamenanie - len tak bez dôkazov a vyšetrovania ;)

V žáru slunce (2001)

Výborný námet, dobré herecké výkony aj scenár. Jediné čo mi vadilo bol záver, ktorý akoby nemal logiku lebo obeť mladšieho brata síce zachránila Toniovi život ale situáciu vôbec nerieši.

Tísňové volání (2018)

Úžasná dráma, ktorá je sprostredkovaná hlavným hrdinom aj keď vlastne hlavnými hrdinami sú ľudia volajúci na tiesňovú linku. Pomalý, len telefonista a hlasy cez telefón. Ďalšiu linkou je samostatný život hlavného hrdinu a jeho kolegov.

Časové pásmo bylo změněno