Iron Man (2008)

Iron Man byl udělán pro širší obecenstvo a proto zde chybělo více násilí v jeho čisté podobě, pouze akce, kde neteče krev ani nepraskají kosti, bez nápadu, ale přesto zábavná, slabý cynismus, scénář už od začátku průhledný a režisérský to bylo obyčejné, avšak Downey postavě dodal rozměr, škoda jeho nízké výšce.

Californication (2007) (seriál)

V lecčem se vymykající seriál, i když jisté opisování od House je zřejmé, Hank je zahrán více než perfektně, že by snad Duchovny takový byl ve skutečnosti?? Možná ano, každopádně je s rolí výborně srostlý a jeho sarkastické ohýbání anglického jazyka a otevřené mluvy o všech tématech jsou tím hlavním důvodem proč se na to koukat, jediná chyba je v jeho odpudivé dceři.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Nuda na entou, prachbídný film, i název klame, v těchto Aktech X nenajdete nic paranormálního, tvůrce vůbec nechápu pokud z toho chtěli udělat kriminálku tak postava Otce Joea je zde naprosto zbytečná, pravděpodobně měl zajistit tu nutnou "tajemnost" příběhu, to se rozhodně nepovedlo, Mulder a Scully kupí rádoby chytré dialogy, které šustí papírem a není v nich žádný náboj, jakoby Davida vyčerpalo účinkování v Californication, avšak viňme hlavně Chrise Cartera, který to doslova podělal.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Na čem první Hellboy stavěl zde už není, one-man show se nekoná a dvojka sleduje více postav, i atmosféra chybí, hlavní záporák je sice slizký ale nešel z něho vůbec strach a napětí bylo naprosto nulové, bez překvapení, akce sice slušná ale pro mě je to zklamání po výborném prvním díle.

Deiji (2006)

Můj druhý korejský film, ve srovnání s My Sassy Girl se mi nepodařilo tak proniknout pod kůži jedniotlivých postav a scénář tradičně obsahoval pár děr, spíše jednu, ani se mi nechce psát o tom jak skvělou kameru a střih tenhle film měl, i hluboká a silná psychologie postav nestojí za zmínku, u korejského filmu mi to připadá jako samozřejmost, ale něco mi tam prostě chybělo, pravděpodobně nemožnost reflektování vlastních pocitů do jedné z postav.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Sterilní maqlajz jménem Mumie, jediná pozitiva jsou Maria Bello (nikoliv její film. postava ani herecký výkon) a hlášky Johna Hannaha, jinak se to všechno zmýtá v chaosu s jedinou schopností udělat bezduchou akci, která je sice monumentální ale tak sterilní, že Jet Li vypadá jako počítačová postavička ovládaná fackuchtivým Cohenem, nic tak povrchního tu ještě tento rok snad nebylo, a Luke Ford je odvar Angarana.

Povýšení (2008)

Popisek lže, komedie to je tak z 23%, ani jako drama se to nedá označit, kategorie "od všeho trochu" tomu sedí, moji pozornost dokázal udržet celou dobu, ale objektivně, neskutečně promarněný potenciál, s takovým obsazením se mohla rozehrát úplně jiná hra, námět nebyl nejhorší, film se utápí v unylosti, s neschopností zvýšit tempo, Scott hraje snad na půl plynu a zachraňuje to aspoň Reilly a jeho "black apples" alias "blapples", mělo to vypadat úplně jinak, podle mě to někdo pěkně pohnojil, protože vize určitě byla jiná, ne jenom natočit "hodný" film s pár vtipy, promarněná šance. Aspoň se to vyhnulo patosu.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Nic čemu by se mohla podobat hollywoodská tvorba, tohle je na hony vzdáleno, romantická složka se výše snad ani posunout nedá, samozřejmě bylo tam pár scénaristických děr, ale koho to zajímá při tak geniální atmosféře a nesmírně dokonalém vyjádření pocitů zúčastněných protagonistů, prostě o korejských filmech se špatně mluví, ale o to více snáz se na ně dívá a prožívá.

Mejdan v Las Vegas (2008)

Shame on Hollywood....producenti chtěli romantickou komedii, brnkli Cameron a Ashtonovi, k režirskému stolečku povolali "náhodného" chodce Toma Vaughana a zpíchlo se to, ale nikdo z nich nebyl natolik chytrý při final cutu vystřihnout začátek a hlavně konec, konec, který se rovná 100%-ně čistému patosu a cliché, pokud by tak bylo uděláno mohl z toho být výborný minifilm, poněvadž mezi oběma hlavními protagonisty panovala ucházející chemie a Cameron je kupodivu inteligentní herečka, result zní pustit si pouze prostřední část filmu, ta byla velice vtipná, nenáročně zábavná a vtáhla do "děje".

Plán hry (2007)

Přeslazená limonáda, která mi sedla, není se však čemu divit hraje tam přece The Rock, je z něho teď takové hodné zvířátko k pomazlení, to však zamrzí, protože zaškatulkovat se do takových rolí a zničit ten akční potenciál by bylo šílené, Peyton je stejně jako Rock nesmírně roztomilá a dovoluje to tak, aby by film fungoval a pokud vypnete mozek tak vám nebude hrozit zahlcení popcornem či cukrem sálajícím z tohoto snímku, dokonce vám to uteče jako voda a budete se přiměřeně bavit.