Rozkoš v oblacích (2013)

Letni taskarice, jak ma byt. A navic v letadle. Mne to sedlo.

Bez kalhot (2012)

Dobře se na to kouká, s natáčením "tanečních" čísel si pánové vyhráli. A dokud se - tedy tak v první půlce - film nebere sám moc vážnĕ, je to docela zábava. Když se to ale pak začne tvářit jako vlastnĕ drama, jde to do kytek, ze kterých to nevyhrabe ani Soderbergh, ani Tatum.

Madagaskar 3 (2012)

wow! velmi mile prekvapeni, and that's no "bulshevik" :)

Lan yu (2001)

True, lyrical, honest. But most significantly - a Chinese gay film! I know!

Terapie láskou (2012)

Bradley Cooper mĕ mile překvapil. A jak předlouhé filmy nemám rád, tak tohle mi uteklo. Tématicky a scénaristicky nadprůmĕrné.

Druhá šance (2012)

Herecký koncert. Tečka. Nemohu si pomoct, ale jak Tommy Lee Jones, tak moje oblíbená Meryl Streep (nominace na Zlatý glóbus) jsou ve svých rolích naprosto geniální. Všichni už jsme oba viděli ve spoustě zcela odlišných rolí a oni zase překvapí a zase excelují v pozicích (jak hereckých, tak - ehm - jiných), ve kterých jste je nečekali. Příběh, který si zaslouží vyprávět a zaslouží shlédnout. Tahle generace bude stále větší cílovou skupinou a proč by se na plátně nemohli bavit o orálním sexu.

What Happens Next (2011) odpad!

Je až zábavné, jak dokonale špatný je tenhle film snad ve všech aspektech. Příběh úspěšného padesátníka, který až po odchodu z dlouholeté práce v americkém velkoměstě začne objevovat svou pravou sexualitu (jako opravdu? v 55ti letech?), sice možná není zcela obvyklý (potenciálně originální námět), ale je zcela určitě totálně zabitý - vlastně vším: nudným (ale mega NUDNÝM) scénářem (nic se neděje, a i to nic je protahované k uzoufání), děsivými hereckými výkony (dokoukal jsem to snad jen kvůli roztomile zmatené Wendie Malick), divnou hudbou, atp atp. Režisér a scénárista (debutant v obojím) Jay Arnold je sice uvědomělým gay aktivistou (thumbs up), ale tápu ohledně toho, co člověka ponoukne k takovému "výkonu", škoda promarněné šance. Nicméně pokud prahnete po filmovém zpracování strastí starších homosexuálů a jejich coming outu, doporučuju výborný Millsův film Beginners (2010) nebo prostopášnější Boy Culture (2006).

Ladíme! (2012)

Vtipnější, chytřejší a zábavnější, než jsem čekal. Jistě, veze se to na vlně romantických high school musicals, ale jak nápady (gagy), tak zpracováním (poctivý Hollywood - a to nemyslím nijak ironicky), včetně hereckých výkonů, jsme o trochu výše (kdybych měl někoho vypíchnout, tak rozkošná je Rebel Wilson). Sympatická jsou pěvecká čísla, která odpovídají středoškolské úrovni a nedělají ze sebe světoborné výkony, stejně jako celý film: je si vědom žánru a v jeho rámci je podle mě špičkou. (Mínus hvězda za scény se zvratkami.) Prostě mě to bavilo.

Naked Boys Singing (2007)

Na nahotu na plátně si člověk překvapivě rychle zvykne a to, co zbyde, není nejhorší filmová adaptace - řekl bych až slavného - off-Broadway muzikálu. Tedy v případě, že divák je gay a chce si poslechnout písně o zákrutách gay života. Bohužel v mém případě, muzikály zrovna nemusím. Jedna hvězda za snahu (jen ať se taková dílka točí a divák si má z čeho vybírat), druhá za překvapivě nemarné herecké a pěvecké výkony. Výjimečně kvalitní je zvuk, což musí být tím, že se nahrával ex-post ve studiu (pokud to bylo live, kde měli schované mikrofony a porty?).