Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Dokumentární

Recenze (280)

plakát

Isla Blanca (2019) 

K filmu jsem se dostal přes svýho oblíbence Théodora Pellerina. Nicméně i když se jedná o typově podobnej snímek jako Never Steady, Never Still (nemluvný rodinný psychodrama na venkově), tohle mě nějak neuhranulo. Za zmínku stojí fajný herecký výkony (viz scény starání o matku vs. kouření trávy).

plakát

Sbohem Berlíne (2011) (TV film) 

Filmařský terno to není, i když ensamble hraje pěkně. Vizuálně je to mix mezi divadelním představením a TV hrou. (Mně se to líbilo, protože jsem trochu posedlej Christopherem Isherwoodem a jeho životním příběhem. Pusťte si s ním třeba nějaký rozhovor a uvidíte a hlavně uslyšíte, že Matt Smith tu odvedl skvělou práci.)

plakát

Víkend (2011) 

Před deseti lety, když jsem Weekend viděl poprvý, jsem mu dal pět hvězdiček. Teď jsem se na něj podíval znovu - a pořád je to výborný, jsem překvapenej a potěšenej, že obstojí. Ta realističnost, syrovost, jakoby všednodenní příběh, plus jak zejména Tom Cullen hraje, to člověka nemůže nechat chladným.

plakát

Jsme tu (2020) (TV seriál) 

Jede to na vlně Queer Eye a jede to velmi dobře. Klobouk dolů nejen před hlavními tahouny a skvělými drag queens, ale hlavně před těmi hrdiny z maloměst. (Nalakovanej) palec nahoru!

plakát

Byl by to hřích (2021) (TV seriál) 

Not great, not terrible, ale na základě toho hypeu jsem čekal víc. Vnímám to stejně jako Dudek tady.

plakát

Hide and Seek (2014) 

Filmy se sakra talentovaným Britem Joshem O'Connorem se vyznačují tím, že v nich svlečený na louce zápasí s jiným mužem. By se mohlo zdát, pokud s ním někdo viděl jako já jen tenhle festival trapnosti (vysvětlím) a ještě famóznější God's Own Country. Na Hide and Seek se mi líbí odvaha - odvaha autorky přinést nekonvenční téma a udělat si ho po svém. Low budget at its best. Líbí se mi, jak se nebojí trapnosti, stojící tak jako tak na vachrlatých normách, které se vysmívá a každým záběrem ji roznáší na kopytech, to je radost sledovat. Líbí se mi, jak všichni hrajou, zejména v těch "divadelních" etudách, v převlecích, bez šatů, s neuvěřitelným nasazením (ta finální o zásnubách je ďábelská). Líbí se mi kamerové hry s hloubkou ostrosti a dlouhé záběry (viz večeře), které stojí na scénáři a výkonech herců, kdy obojí klaplo. Nehledám v tom další významy, nepotřebuju, aby mi tam všechno vysvětlili, nezdá se mi to prvoplánově protikonvenční. Já jsem si spokojenej, kéž bych natrefil na víc takovejch pokladů. Jo a tou společenskou vyšinutostí, pomíjivostí a delikátní kamerou mi to až připomnělo Gus Van Santův debut Mala Noche. PS: Filmu bych dal normálně ****, ale s Joshem O'Connorem je to za *****.

plakát

Merlí (2015) (TV seriál) 

Merlího jsem měl na seznamu ke shlédnutí už dlouho, a když jsem se k němu teď propracoval, po první sérii můžu říct, že mě to nezklamalo. Jde o feel good seriál z high school prostředí, kterejch i v evropským podání už pár bylo (viz Sex Education), nicméně Merlí je trochu jinej. Doslova i obrazně. Je to o profesorovi filozofie, kterej mě v podání Francesca Orella hodně bavil a kterej stejně jako ostatní postavy není jednorozměrnej panák. K tomu přihoďme obdivuhodný herecký výkony (u scén Alberta Baro jsem šel do kolen!), roztomilou queer linku, sexy španělštinu (nebo katalánštinu, podle verze, na kterou koukáte), plus spoustu dalších uvěřitelnejch osudů studentů i jejich kantorů. A k tomu všemu si oprášíte znalosti z filozofie, yay.

plakát

Bohyně štěstěna (2019) 

Nejspíš jsem si to pustil ve správnej čas. Vtáhlo mě to, dospělej film, dospělý problémy, parádní soundtrack, vymazleně natočený. Konec byl možná trochu moc, ale k tomu italskýmu výrazu to sedne. Bravo. PS: Nejvíc scéna? Když Alessandro najde Artura a děti spát nad ránem na palubě trajektu za tónů nádherný Luna Diamante.

plakát

Nadějná mladá žena (2020) 

Po dlouhý době jsem si pustil thriller, nalákal mě trailer. A nezklamalo mě to. Tématicky i filmařsky je Promising Young Woman na celovečerní debut velký sousto, ale Emerald Fennell to podle mě zvládla výborně. Tři věci, co se mi líbily. 1) Obsazení - místy zahraný tak, že mrazí, plus chuťovky typu - velmi vtipná role! - stand-up komika Bo Burnhama nebo parádní štěk zlomenýho právníka Alfreda Moliny. 2) Soundtrack mě takhle už dlouho nebavil. Skvělá hudba skvěle sedící k ději. Viz cover od Donny Missal k mýmu oblíbenýmu sleeper hitu Nothing's Gonna Hurt You Baby nebo Toxic Britney Spears v excelentní předělávce od houslového (sic!) kvarteta Archimia. 3) Kostýmní design, zejména v případě hlavní hrdinky.

plakát

Lovec (2020) 

Je fajn vidět oblíbenýho režiséra, jak se pouští do těžkejch témat. Předem jsem o filmu nic nevěděl, což podle mě pak zážitek umocňuje. Jak snímek graduje, získal si mě. PS: Už dlouho mě tak nebavily úvodní titulky!

Reklama

Reklama